MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Vo 21 vek, da ne mozes da gledas nastan kako NOVOGODISNA TURNEJA 4 SKOKALNICI...nesto sto go obelezuva 1 Januar zaedno so Vienskiot koncert e ramno na tragedija.... Osven Telekom i Vip site operatori go imaat Eurosport.... A posto se izmestija site moralni i duhovni vrednosti, i nikoj ne bara kvalitet.. Na ovie od Telekom ic ne im cue da go vratat... Posto malce pretplatnici bareat da se vrati nazad.... Eeeee da gi ukinea Grand kanalite i Pink dosega ke imase i zrtvi.....
Можеби не поради скокалници ама поради други преноси во 2019 година си купив нов телевизор со Android. Инсталирав Kodi плус додаток за филмови, серии, телевизија па да имам кога нема нешто што го сакам на Телеком на MaxTV па да го гледам со помош на Kodi или на Youtube.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Ме интересира кои канали ги има на обичниот пакет и колку кошта? На нивната страна неможам ама баш никако да се снајдам. Некој ако може да ги копи-пастира тука би замолил. И дали во основниот пакет вклучени се спортските?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ме интересира кои канали ги има на обичниот пакет и колку кошта? На нивната страна неможам ама баш никако да се снајдам. Некој ако може да ги копи-пастира тука би замолил. И дали во основниот пакет вклучени се спортските?
Гледам постои MaxTV oсновен на кој нема вклучено спортски пакет, нема ни друг дополнителен пакет. Канали слабо опции снимање, паузирање, премотување нема. Нема ни дополнителни тв пакет канали но не знам дали постои можност да си активираш некој тв пакет канали.
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Дали нокој знае дали може да се извади снимана содржина на ресиверот?
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Kako i da e skapi se za uslugata sto ja davaat,
Po 10 god kako niven veren korisnik sepak prekinav i preminav vo konkurencija.
Ne vredi tolkavata razlika vo cena
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Прашано е многу пати, одговорот е не.
Не се разбирам многу но сепак ќе прашав дали има шанси некако ресивер MaxTV да се поврзе на компјутер или лаптоп ресиверот и на компјутер да ги гледаш каналите? Пример на комјутерот да ставиш TV Tuner и некако на тоа да го поврзеш MaxTV и потоа каналите да ги гледаш и на компјутер.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Не се разбирам многу но сепак ќе прашав дали има шанси некако ресивер MaxTV да се поврзе на компјутер или лаптоп ресиверот и на компјутер да ги гледаш каналите? Пример на комјутерот да ставиш TV Tuner и некако на тоа да го поврзеш MaxTV и потоа каналите да ги гледаш и на компјутер.
Ти треба нешто како ова
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Аренаспорт 1 каналот 2-3 дена ми зафркава.
Гличнува и црн фрејмови дава одвреме навреме.
Никој друг канал не зафркава вака.

До мене е или сигналот е таков за повеќето корисници деновиве?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Аренаспорт 1 каналот 2-3 дена ми зафркава.
Гличнува и црн фрејмови дава одвреме навреме.
Никој друг канал не зафркава вака.

До мене е или сигналот е таков за повеќето корисници деновиве?
И кај мене е исто,приметив вчера кога имаше фудбал исто и денес ќе сецне сликата на секоја минута две...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
nekoj broj da ne ima od agentive sto nudat sto idat po zgradi i kuci d vidam sto moze da ponudat?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom