MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.147
Џабе ставиле 587 нови музички канали кога на сите истата музика, некој глуп трап и некој woke песни.

VH1 Classic беше единствен музички канал што вредеше, што се случи со него не знам. Дали воопшто не се емитува тој канал или нашиве го укинаа не знам.

Единствено нешто добро на Телеком од другите оператори се филмските канали, другото бунар. Да не е арена спорт воопшто не би плаќал телевизија.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.579
Поени од реакции
81.144
VH1 Classic беше единствен музички канал што вредеше, што се случи со него не знам. Дали воопшто не се емитува тој канал или нашиве го укинаа не знам
VH1 Classic е сега MTV 80's
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.858
Поени од реакции
7.546
Џабе ставиле 587 нови музички канали кога на сите истата музика, некој глуп трап и некој woke песни.

VH1 Classic беше единствен музички канал што вредеше, што се случи со него не знам. Дали воопшто не се емитува тој канал или нашиве го укинаа не знам.

Единствено нешто добро на Телеком од другите оператори се филмските канали, другото бунар. Да не е арена спорт воопшто не би плаќал телевизија.
Пак Телеком има повеќе број на канали за разлика од другите оператори.

Да не се Sport klub, Еurosport 1 и 2, HBO цел пакет со се, Cinemax и HBO Max, Superstar 1 и 2, Nova S, N1 сите овие на едно место можеби и не би бил претплатен на Телеком MaxTV затоа што живеам и со мојте гледаат дел од овие канали.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.858
Поени од реакции
7.546
Не е тоа тоа, на VH1 имаше 70ти, 80ти и 90ти и секој жанр. На MTV 80 повеќе се фокусираат на поп.
MTV одамна не тоа што беше. Музиката на MTV каналите е само колку да се каже дека името му е Music television.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
988
Поени од реакции
414
Pink на својте канали Pink Hits и Pink Hits 2 од пред една недела веќе не пушта странска музика и се префрлија на регионална балканска музика.
e stvarno sea mi dojdoa do onakvoto, imaat pink music, music 2, folk, folk 2, bravo music, city play i na site tie si ima balkanska regionalna muzika i edino ovie pink hits 1 i 2 bea malku normalni i imase super pesni posebno na pink hits 1 sea i taa televizija ja unistija.
Edno vreme bese od gomna da e pink da e, a sea se pomalku i pomalku.
I se narekuvaat najgledana televzija vo srbija haha so utrinskata programa i jovana jeremic i zadruga hahah so isklucoci na amig show i nekolku emisii so stvarno se kvalitetni ama dzabe koa 80% od programata i e zadruga i onaa jeremic pobrakanata
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
501
Поени од реакции
692
VH1 kanalite se rebrendiraa na muzika od razni dekadi, ist primer e i so VH1 koj se rebrendiraše vo MTV 00s.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.858
Поени од реакции
7.546
Teлеком се збунија. Турска серија на МРТ 1 :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.858
Поени од реакции
7.546
Го регистрираа CGTN. Ова ви е кинески канал за вести налик на познатите CNN, Ал Џазира и слични. Телеком ја имаат регистрирано англиската верзија.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
Ako ste imale upareno SONY tv so maxtv priemnik, najverojatnoi sega ne vi raboti.
Bidejci dva dena se iznamaciv, eve ce vi kazam kako go resev problemot: So daljinskoto od televizorot da rakuvate i so maxtv receiverot.
Idete na Brisi se. Znaci kompleten reset na televizirot. Koga ce ve prasa za jazik pisete engleski. Koga ce dojde do setup na tvboxot pak odberete engleska (Na drugite ne mi proraboti, a posebo ne na macedonia !!!). Odete po menito i ce vi izleze lista od angliskite operatori, odete najdole, odberete ja poslednata stavka - go nema na listata. Togas ce se otvori editor i pisete MACEDONIAN TELEKOM. OVA E NAJVAZNOTO!!!. Posle ova vaseto daljinsko od SONY TV ce proraboti, te ce moze da upravuva i so maxtv-to. (porano bese mislam maxtv mk, sega go smenile u Macedonian telecom).
Ne treba fala
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Ako ste imale upareno SONY tv so maxtv priemnik, najverojatnoi sega ne vi raboti.
Bidejci dva dena se iznamaciv, eve ce vi kazam kako go resev problemot: So daljinskoto od televizorot da rakuvate i so maxtv receiverot.
Idete na Brisi se. Znaci kompleten reset na televizirot. Koga ce ve prasa za jazik pisete engleski. Koga ce dojde do setup na tvboxot pak odberete engleska (Na drugite ne mi proraboti, a posebo ne na macedonia !!!). Odete po menito i ce vi izleze lista od angliskite operatori, odete najdole, odberete ja poslednata stavka - go nema na listata. Togas ce se otvori editor i pisete MACEDONIAN TELEKOM. OVA E NAJVAZNOTO!!!. Posle ova vaseto daljinsko od SONY TV ce proraboti, te ce moze da upravuva i so maxtv-to. (porano bese mislam maxtv mk, sega go smenile u Macedonian telecom).
Ne treba fala
Кај мене си работи без проблеми
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
Кај мене си работи без проблеми
И мене ми работеше до пред некој ден. Изгчеда апдејт некој има, престана да работи. Едвај на среќа на направив

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
906
Поени од реакции
587
Дали добивте маил од HBOMax. Искрено, ме мрзи да го читам. Може некој накратко да ми каже ако го прочитал дали има промени во претплатата
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom