MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 септември 2016
Мислења
501
Поени од реакции
692
Na Tring Super večerva ja davaa Avatar: The Way Of Water. Svaka čast.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
501
Поени од реакции
692
Имаше ли превод?

На Tring Super даваат и по некој нов филм од понова година и датум.
@MARCELLO, prelistuvajki gi filmskite kanali, na Tring Super go imaše noviot Avatar, zato i pišuvav bidejki se spomnalo nekoj pat za paketot na Tring vo ovaa tema. Inaku vo IPTV go gledav i tamu e so albanski jazik. Ako znaeš angliski toa ne e nekoj problem.

Se soglasuvam so tebe deka Tring Super davaat po nekoj ponov film koj seušte se prikažuva vo kino.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
@MARCELLO, prelistuvajki gi filmskite kanali, na Tring Super go imaše noviot Avatar, zato i pišuvav bidejki se spomnalo nekoj pat za paketot na Tring vo ovaa tema. Inaku vo IPTV go gledav i tamu e so albanski jazik. Ako znaeš angliski toa ne e nekoj problem.

Se soglasuvam so tebe deka Tring Super davaat po nekoj ponov film koj seušte se prikažuva vo kino.
Tring Super на MaxTV го има и во пакетот Tring канали и посебно како верзија за македонците. Сеуште некој филмови немаат превод на македонски јазик.

Исто и Tring Action и Tring Fantasy ги има како верзија за македонците.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
689
Поени од реакции
715
Tring Super на MaxTV го има и во пакетот Tring канали и посебно како верзија за македонците. Сеуште некој филмови немаат превод на македонски јазик.

Исто и Tring Action и Tring Fantasy ги има како верзија за македонците.
Пример за мене подобро е да има англиски текст, бидејќи така е подобро за разлика да нема и доста сум повеќе фокусиран во текстот и филмот. Еве една најгледана серија ја гледав со англиски долу текст и верувај колку толку разбрав нешто и не е лошо воопшто. Ама сепак македонски треба да се има на повеќе канали за да бидат гледани и од постарите.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
На Superstar го даваат Avatar новиов?
Да само незнам на кецот или двојката беше,али не вреди да се гледа тој филм на таа резолуција...симни си го на компј во 4к и префрли си го на усб...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Да само незнам на кецот или двојката беше,али не вреди да се гледа тој филм на таа резолуција...симни си го на компј во 4к и префрли си го на усб...
Superstar или мислиш Cinestar?

Ja пратам програмата на Superstar и таму се постари филмови и српски серии. Не сум видел да се емитува Avatar било кој.

Додека пак Cinestar каналите ги нема на MaxTV.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Superstar или мислиш Cinestar?

Ja пратам програмата на Superstar и таму се постари филмови и српски серии. Не сум видел да се емитува Avatar било кој.

Додека пак Cinestar каналите ги нема на MaxTV.
Извини,синестар било...ги има,јас ги имам...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Да само незнам на кецот или двојката беше,али не вреди да се гледа тој филм на таа резолуција...симни си го на компј во 4к и префрли си го на усб...
Точно Аvatar е филм кој се гледа во кино 3D или дома како што ти пиша ако го имаш 4к исто би додал и да се има добар сараунд.

Филмот е повеќе направен да се осетат визуелните ефекти.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Не се нешто посебно ова 8те музички канали, се уште Телеком не го пушта МТВ Хитс каналот кој има актуелна модерна музика, односно го врзува во пакет со порничите. Одличен канал да го пуштиш во позадина да врти нешто.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Не се нешто посебно ова 8те музички канали, се уште Телеком не го пушта МТВ Хитс каналот кој има актуелна модерна музика, односно го врзува во пакет со порничите. Одличен канал да го пуштиш во позадина да врти нешто.
Искрено музички канали не сум пуштил кој знае од кога со странска музика. Имам телевизор со Android и си пуштам Youtube или Spotify па сам си бирам што сакам да слушам или пуштам некој микс пријатна за амбиент музика, со убава слика за додека имаш гости да биде пример како во кафе бар.

Единствено музичка телевизија е добро ако те мрзи да бараш па нека врти тоа што ти сервираат. Друго денес музичките телевизии најчесто се плејлиста само спотови а ретко на која ќе видиш интервјуа и друг вид музички емисии.

Кога веќе спомнавме музички телевизии Pink на својте канали Pink Hits и Pink Hits 2 од пред една недела веќе не пушта странска музика и се префрлија на регионална балканска музика.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Искрено музички канали не сум пуштил кој знае од кога со странска музика. Имам телевизор со Android и си пуштам Youtube или Spotify па сам си бирам што сакам да слушам или пуштам некој микс пријатна за амбиент музика, со убава слика за додека имаш гости да биде пример како во кафе бар.

Единствено музичка телевизија е добро ако те мрзи да бараш па нека врти тоа што ти сервираат. Друго денес музичките телевизии најчесто се плејлиста само спотови а ретко на која ќе видиш интервјуа и друг вид музички емисии.

Кога веќе спомнавме музички телевизии Pink на својте канали Pink Hits и Pink Hits 2 од пред една недела веќе не пушта странска музика и се префрлија на регионална балканска музика.
Да баш тоа, не слушам премногу музика со намера, па ете да има да брмчи нешто во позадина од најновите хитови додека работам нешто друго.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Да баш тоа, не слушам премногу музика со намера, па ете да има да брмчи нешто во позадина од најновите хитови додека работам нешто друго.
Избегавме од темата ама ајде ако веќе има музички телевизии јас сакам да е телевизија која ќе има и емисии и се попратно. Ако сакам само плејлиста тоагаш сам ќе си одберам што ќе слушам.

Искрено подобро да ни понудат пример Deezer, Spotify или Tidal преку претплата од Телеком. Eте колку што гледам А1 го нудат Deezer.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom