MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 декември 2018
Мислења
70
Поени од реакции
9
Здраво пред некој ден вратив на сервис телевизор земен од Телеком со поени од фамилијарен буџет и денеска од сервис ми викаат дека не се праве и дека треба Телеком да ми даде нов
Знае некој за колку дена и дали ќе ги вратат поените од Телеком за да земам нов
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.440
Поени од реакции
644
Здраво пред некој ден вратив на сервис телевизор земен од Телеком со поени од фамилијарен буџет и денеска од сервис ми викаат дека не се праве и дека треба Телеком да ми даде нов
Знае некој за колку дена и дали ќе ги вратат поените од Телеком за да земам нов
појди во продажен салон таму најточно ќе ти кажат сигурно ќе ти дадат нов бидејки е под гаранција
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
373
Поени од реакции
180
Здраво пред некој ден вратив на сервис телевизор земен од Телеком со поени од фамилијарен буџет и денеска од сервис ми викаат дека не се праве и дека треба Телеком да ми даде нов
Знае некој за колку дена и дали ќе ги вратат поените од Телеком за да земам нов
Треба да ти дадат документ од Сервисот (документот да биде одобрение за издавање за нов телевизор) и со тој документ одиш во салонот на Телеком и се чека 1 до 2 дена за да го сторнираат и да си одбереш потоа друг уред. Јас имав проблем со Philips 75PUS8007 екранот беше дефектен истиот пат го поминав. Кој бренд на телевизор го зема ти?
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
70
Поени од реакции
9
Треба да ти дадат документ од Сервисот (документот да биде одобрение за издавање за нов телевизор) и со тој документ одиш во салонот на Телеком и се чека 1 до 2 дена за да го сторнираат и да си одбереш потоа друг уред. Јас имав проблем со Philips 75PUS8007 екранот беше дефектен истиот пат го поминав. Кој бренд на телевизор го зема ти?
Tesla 55E625BUS исто имаше проблем со екранот сега чекам да ми ги сторнираат поените бидејќи го земав со поени од фамилијарен буџет
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.217
Поени од реакции
12.701
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.539
Поени од реакции
1.460
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
Ако не грешам попустите се за Магента, јас имам Интернет+ТВ но немам никаков попуст пошто треба да имам плус 2 мобилни линии.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.847
Поени од реакции
6.992
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
Тие поените што се собираат месечно мислам знам може да се зема од мој клуб нешто. Порано имаше интересни работи а сега им е очаен изборот.

А за ова телефон и телевизори не знам дали важат тие мој клуб поените. Знам има нешто фамилијарен буџет и така сум земал телефони ама врска немам како функционира сето ова.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
122
Поени од реакции
62
Ke prašam koo budala....imam MaxTv poveke od 10 godini, a nikogaš nemam zemano nesto .....ne znam ni poeni dali ima, ni budžeti ni butur
Što možam da iskoristam?
Popust na mobilen nesto? Fiksen aparat???
Max tv nema familijaren budzet.Samo sto se na Magenta i zavisi kolku tele.broevi imas .Jas imam tri i familijaren budzet e 20.000.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.847
Поени од реакции
6.992
Го додадоа пакетот Задруга.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
89
Поени од реакции
83
Го додадоа пакетот Задруга.
Како мислиш го додадоа? Истиот е достапен за активирање од денот кога ги додадоа во тв понудата четирите канали. Пакетот од тогаш е достапен за активирање.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.847
Поени од реакции
6.992
Како мислиш го додадоа? Истиот е достапен за активирање од денот кога ги додадоа во тв понудата четирите канали. Пакетот од тогаш е достапен за активирање.
Вчера гледав телевизија и ми се појави известување за пакетот Задруга. Го промовираат како прв ријалити пакет. Така мислам беше пишан во известувањето.

Јас немам намера да го активирувам а ниту ме интересира тој пакет.
Автоматски споено мислење:

Што им е со рекламирањево оптички интернет? За телевизијата пишале Ultra HD. Која ултра? Па тв каналите не се ни Full HD.
Screenshot_20230324-114004_Facebook.jpg
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2018
Мислења
70
Поени од реакции
9
Вчера гледав телевизија и ми се појави известување за пакетот Задруга. Го промовираат како прв ријалити пакет. Така мислам беше пишан во известувањето.

Јас немам намера да го активирувам а ниту ме интересира тој пакет.
Автоматски споено мислење:

Што им е со рекламирањево оптички интернет? За телевизијата пишале Ultra HD. Која ултра? Па тв каналите не се ни Full HD.
Прегледај го приврзокот 372920
Рекламираат оптички а 5 пати ме одбиваат за да ми наместат и тоа што сум 100 метри од нивната централа
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.440
Поени од реакции
644
Поголем дел од РАДИШАНИ нема интернет и ТВ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom