MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Тоа е на бакар, а на оптика и кабловска постабилна врската и брзината. Дури цела држава не се покрие со оптика нема да видиме убави брзини. Ако се нафатат неколку оператори да ставаат оптика низ Македонија, ќе биди нешто, ако не остануваат алтернативи.
Затоа незнам дали се исплати да се префрлам со Vdsl на L пакетот дали ќе ги добијам и тие 60/10 Mbps
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Тоа е на бакар, а на оптика и кабловска постабилна врската и брзината. Дури цела држава не се покрие со оптика нема да видиме убави брзини. Ако се нафатат неколку оператори да ставаат оптика низ Македонија, ќе биди нешто, ако не остануваат алтернативи.
Целосно дур не почнат на било кој пакет да нудат исклучиво само оптика интернет а бакар кабли интернет станат историја нема да видиме подобар HD квалитет на каналите и можеби уште ќе останеме на ваков каков што е сега MaxTV.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Затоа незнам дали се исплати да се префрлам со Vdsl на L пакетот дали ќе ги добијам и тие 60/10 Mbps
Мислам дека L пакетот го нудат само со Оптика ,бидејки во станот кога живеев имав оптика со префрлање во друга населба се уште нема оптика и неможев да бидам на L пакетот и сега сум на Vdsl каде максималната брзина е 20/5 бидејки остатокот од 10 ги чуваат за Тв ресиверите летоска копаа поставија црева но се уште не е издувана оптиката па се надевам дека во скоро време ќе биде и тоа зборам за Радишани
 
Член од
5 декември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво.
знае ли некој да ми помогне како да инсталирам Maxtv go на андроид тв?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Здраво.
знае ли некој да ми помогне како да инсталирам Maxtv go на андроид тв?
Не можеш на ТВ, и јас барав, пробував, нерви искинав. Можеш само на таблет или лаптоп па да стримуваш на телевизор.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Дали имал некој проблем со далинското? Се работи за модел Аris VIP2262, далинското не функционира воопшто иако сијаличката за сигнал светка кога се стискаат копчињата. Се случувало неколку пати, татко ми некако случајно го враќал во нормала но сега за жал не успеавме. Имал некој сличен проблем?
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
193
Поени од реакции
89
Дали имал некој проблем со далинското? Се работи за модел Аris VIP2262, далинското не функционира воопшто иако сијаличката за сигнал светка кога се стискаат копчињата. Се случувало неколку пати, татко ми некако случајно го враќал во нормала но сега за жал не успеавме. Имал некој сличен проблем?
Ако е од телеком,пријави го и ќе ти донесат ново.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Дали имал некој проблем со далинското? Се работи за модел Аris VIP2262, далинското не функционира воопшто иако сијаличката за сигнал светка кога се стискаат копчињата. Се случувало неколку пати, татко ми некако случајно го враќал во нормала но сега за жал не успеавме. Имал некој сличен проблем?
оди во било кој телеком салон и ќе ти го сменат , бесплатно се разбира

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Мене еднаш ми се расипа ресивер и пријавив дојдоја да ми го сменат, а за вториот ресивер кој ми е од тие старите Media Reciver 100 имав на далинското внатре нешто скршено и побарав да ми дадат ново далинско а старово скршено далинско не ми го зедоа. Тие што дојдоа во комбето имаа куп расфрмало пакети со ресивери, кабли, далински , рутери и бараше во тој куп да најде што е можно очувано и здраво.

@Daddy Така да пријави или оди во салон ќе ти сменат а ако деновиве старово ти профункционира далинското гледај да не им го оставаш на Телеком за тебе да ти остане резерва.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Фала ви на одговорите!

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk
 
Член од
24 август 2009
Мислења
72
Поени од реакции
85
Немаат ниту далечински, ниту ресивери. Пред месец и нешто сакавме да ни го заменат ресиверот, ни нудеа ист како нашиот, репариран.
А за далечинското каква сага имавме! Три пати доаѓаа лани да го менуваат, репарирани ни носеа, оти немаа нови, не чинеа и тие, па ни донесоа некое божем ново, ама различно од оргиналното и со далеку помалку опции. Работи тоа уште, ама сакам оригинално и сакам нов ресивер!!!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.742
верувале или не, јас 10 години го крпам истото даљинско. Го чистам внатре, прелемувам, а на дугмињата им лепам алу фолија за подобар контакт(многу...многу стар трик)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom