MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Нормалната Пинк ја има само на Мсат но се случува некогаш и кај нив да е затемнета, знам дека вчера беше, исто и на А1 сега е затемнета Прва. А склучуваа договор и за Никад Није Касно да оди на Пинк ама немам информација од кога ќе почне да се емитува таму.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Нормалната Пинк ја има само на Мсат но се случува некогаш и кај нив да е затемнета, знам дека вчера беше, исто и на А1 сега е затемнета Прва. А склучуваа договор и за Никад Није Касно да оди на Пинк ама немам информација од кога ќе почне да се емитува таму.
Епа значи и на мтел затемнуваат исти кур. Зборувам за овие емисии конкретно. Џабе шо ја има оригиналната Пинк на Мтел а на телеком Пинк Плус. Исто е и за Прва. И на б92 од две епизоди Пријатели (не дека гледам и не ми се гледани) даваат една а ја затемнуваат втората. При првата епизода на б92 додека оди Пријатели на Прва е затемнето било шо да даваат а потоа затемнуваат на б92 втората по ред епизода Пријатели а даваат на Прва што и да следува. Значи паралелно таму па ваму си играат играчки.
Автоматски споено мислење:

Џабе и да оди Никад није касно на Пинк оригиналната затемнета ќе е што значи Македонија нема да гледа веќе Ѕ. Гранда и Никад Није Касно. Се фатив за нив не дека гледам но околу програмите и затемнувањата ми беше зборот па викам чекај да прашам хахахах.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
За Никад Није Касно незнам али Ѕвезде Гранда ѓи следам стално и овие денови треба и кај мене да монтираат Мсат утре или задутре, нарачав кај блиски и видов дека е добро и ги викнав и кај мене и баш ќе ги прашам монтерите дали имаат информации или ќе ѕвонам во кон. центар да прашам дали планираат да ги затемнуваат и понатаму пошо мене ми претставува проблем ако не сум во можност да ги гледам
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
За Никад Није Касно незнам али Ѕвезде Гранда ѓи следам стално и овие денови треба и кај мене да монтираат Мсат утре или задутре, нарачав кај блиски и видов дека е добро и ги викнав и кај мене и баш ќе ги прашам монтерите дали имаат информации или ќе ѕвонам во кон. центар да прашам дали планираат да ги затемнуваат и понатаму пошо мене ми претставува проблем ако не сум во можност да ги гледам
Ај прашај баш и мене ми интересира дали планираат да даваат или затемнуваат па пиши.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Kога прв пат додадоа Prva на MaxTV она промотивно бесплатно не затемнуваа Ѕвезде Гранд.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Kога прв пат додадоа Prva на MaxTV она промотивно бесплатно не затемнуваа Ѕвезде Гранд.
Сега затемнуваат Никад Није Касно, Практична жена затемнуваа (сега оди на Пинк), Анџелка и Андрија серија затемнуваа, Вратиче се Роде серија затемнуваа, уште некои серии исто, на б92 од две епизоди Пријатели една само даваат другата ја затемнуваат и уште безброј примери.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
На А1 кога и да пуштев на Прва 80-90% во денот беше затемнета и скоро за џабе го плаќам пакетот, едино некогаш кога се погодат добри филмови на оние каналите на Прва. Мое мислење е дека Прва, Б92, Хепи, КЦН 1,2,3 , и Пинк и некои 2-3 од тој пакет треба да бидат вклучени во најосновната понуда. Исто така во пакетот “Основен” во А1 ги додале Балкан Мјузик, Токсик Фолк и Тв Сонце, тие треба да спаѓаат во основната понуда а не да се доплаќаат 100 ден. Подобро да ѓи качеле претплатите за 100 ден отколку тој пакет Основен.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.359
Поени од реакции
512
Дали е некој на овој пакет и дали стварно брзината е 100Mbps?
на оптика, преку лан кабел брзината е таа , на ви-фи е упола


Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
на оптика, преку лан кабел брзината е таа , на ви-фи е упола


Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Јас немам можност за оптика затоа прашувам дали ако се префрлам на овoј пакет L ќе ми биде брзината 100Mbps
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
411
Поени од реакции
168
Јас немам можност за оптика затоа прашувам дали ако се префрлам на овoј пакет L ќе ми биде брзината 100Mbps
Ако немаш оптика ќе ти понудат вдсл 60/10 ако ти подржува линијата
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Сега сум на вдсл на овој средниот пакет М и брзината едвај достигнува 15Mbps
На АDSL си, на VDSL е 30 Mbps супер брз со мал пинг, на оптичка мрежа 60/30 овие се брзините на М пакетот. Нема да имаш 100 и во идеални услови, а 60 кај Vdsl kja некои не ги исполнуваат заради минималната брзима од 30/5 кај L пакетот.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
На АDSL си, на VDSL е 30 Mbps супер брз со мал пинг, на оптичка мрежа 60/30 овие се брзините на М пакетот. Нема да имаш 100 и во идеални услови, а 60 кај Vdsl kja некои не ги исполнуваат заради минималната брзима од 30/5 кај L пакетот.
Пред неколку месеци се јавив да ме префрлат на VDSL и се зголеми брзината на најногу 25Mbps ама у последно време е многу помалце
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
703
Поени од реакции
722
Пред неколку месеци се јавив да ме префрлат на VDSL и се зголеми брзината на најногу 25Mbps ама у последно време е многу помалце
Тоа е на бакар, а на оптика и кабловска постабилна врската и брзината. Дури цела држава не се покрие со оптика нема да видиме убави брзини. Ако се нафатат неколку оператори да ставаат оптика низ Македонија, ќе биди нешто, ако не остануваат алтернативи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom