MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
А што е со РТЛ каналите т.е. мах балкан пакетот? Некој имаше овде пишано дека на Телеком им истекува периодот на 22.11 пред некој ден. До тогаш ги имаат регистрирано каналите а гледам уште ги има, а јас ги гледам во слободно време најмногу.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.249
Поени од реакции
7.191
А што е со РТЛ каналите т.е. мах балкан пакетот? Некој имаше овде пишано дека на Телеком им истекува периодот на 22.11 пред некој ден. До тогаш ги имаат регистрирано каналите а гледам уште ги има, а јас ги гледам во слободно време најмногу.
Сеуште гледам на AВМУ стои тој датум на тие канали.

Друго што видов е дека точно крај година последниот ден им истекуваат правата на Hayat и MTV каналите.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.249
Поени од реакции
7.191
Disney Channel и Disney Junior додадени без превод и аудио синхронизација.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.992
Поени од реакции
4.554
Na TELEKOM Max Tv Prva Tv Srbija ja ima na Max Tv Telelom vo dopolnitelen paket

Koga moze Prva Tv Srbija da ja imaat vo dopolnitelnot paket

Togas zosto vo Pink i Grand Paketot ja nema Tv Pink Srbija ( Srpskiot Pink treba da go ima kako sto ja ima Tv Prva Srbija ) na Max Tv.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
791
Поени од реакции
314
Na TELEKOM Max Tv Prva Tv Srbija ja ima na Max Tv Telelom vo dopolnitelen paket

Koga moze Prva Tv Srbija da ja imaat vo dopolnitelnot paket

Togas zosto vo Pink i Grand Paketot ja nema Tv Pink Srbija ( Srpskiot Pink treba da go ima kako sto ja ima Tv Prva Srbija ) na Max Tv.
Zatoa sto pink si ima pink plus koja e napravena za drzavite nadvor od srbija za da nemoraat operatorite da ja zatemnuvaat. Dokolku operatorot odbere da ja emituva Pink Tv togas treba da ja zatemnuva a i neznam kolku moze da se emituva od drugite operatori msat e drugo telekom e drugo kako nemozete da svatite deka mtel imaat privilegii kaj nas tie se svrzani so vladata, cudno mi e sto uste nitu eden bugarski operator nema vlezeno kaj nas.
Ako tolku vi e do Tv Pink zemete si msat tv i mirna vi glava i onaka telekom vi pere parite za adsl 10/1 plakjate po 3000 den mesec i za iptv so 50 kanali
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Дали Никад Није Касно сеуште оди на Прва Тв и некој да ми одговори кој има активирано пакет Прва Тв Пакет дали сеуште ја затемнуваат програмата од Телеком.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
557
Поени од реакции
608
Дали Никад Није Касно сеуште оди на Прва Тв и некој да ми одговори кој има активирано пакет Прва Тв Пакет дали сеуште ја затемнуваат програмата од Телеком.
Оди на Пинк телевизија и не би требало да има затемнување додека трае емисијата. Затемнување операторите прават на спортски натпревари кои се пренесуваат на мрт 1 и на некои емисии кои немаат дозвола да се емитуваат во Македонија.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Оди на Пинк телевизија и не би требало да има затемнување додека трае емисијата. Затемнување операторите прават на спортски натпревари кои се пренесуваат на мрт 1 и на некои емисии кои немаат дозвола да се емитуваат во Македонија.
Прават и за Никад Није Касно која во моментот оди на Прва Тв од пакетот Прва Микс сега ми кажа еден пријател. Затемнета е. А знам и додека јас бев на тој пакет летото на б92 само една епизода даваа Пријатели серијата од вкупно 2. Втората замисли ја затемнуваа. И затоа го откажав тој пакет сега сум на Макс Балкан. Инаку на Пинк оди само Ѕвезде Гранда, а не Никад Није Касно. Али ние од Телеком не ја фаќаме Тв Пинк туку Пинк Плус а таму не дават.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom