MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
31 декември 2017
Мислења
264
Поени од реакции
114
Гледам на листата канали онаа која е достапна на АВМУ истечено им е правото за емитување на Minimax за кој се надевам веќе продолжиле права за емитување а листава не е ажурирана.

Тука гледам тој балкан пакетот каде што се RTL хрватска, Jugoton, CMC, РТРС, ЕLTA, O kanal.. им истекуваат месецов на 22.11.2022 па да видиме дали ќе ги задржат тие канали , дали ќе додадат нешто плус или ќе ги избришат од понуда некој тв канали.

МTV , Hayat, Nickelodeon каналите им се со права до крајов на годинава 31.12.2022.
ArAm da im e ako gi isklucat...rtl se dobri kanali a jugoton i cmc pustaat onaka yu muzika za secij vkus
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.849
Поени од реакции
6.994
ArAm da im e ako gi isklucat...rtl se dobri kanali a jugoton i cmc pustaat onaka yu muzika za secij vkus
Од сите RTL хрватскиве RTL Living има интересен програм. CMC на времето уште додека не постоеше MaxTV имав сателитска на кој го гледав тој тв канал и беше каналот на кој се запознавав со хрватската музика. Прв пат на тој тв канал слушнав за некој од поново време хрватски рок и поп групи.

Јас на Магента го имам поскапиот тв пакет и изборот меѓу тој Балкан пакет и Pink пакетот мојте избрале Pink но сепак сметам дека RTL, Jugoton и CMC се подобар избор.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.322
Поени од реакции
2.616
Од сите RTL хрватскиве RTL Living има интересен програм. CMC на времето уште додека не постоеше MaxTV имав сателитска на кој го гледав тој тв канал и беше каналот на кој се запознавав со хрватската музика. Прв пат на тој тв канал слушнав за некој од поново време хрватски рок и поп групи.

Јас на Магента го имам поскапиот тв пакет и изборот меѓу тој Балкан пакет и Pink пакетот мојте избрале Pink но сепак сметам дека RTL, Jugoton и CMC се подобар избор.
Што сакаш друго да биде кога за жал огромен дел од затруениов народ пред се ќе избере да гледа реалити шоуа, сапуници и целиот тој булшит што го даваат на тие Пинк канали?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.849
Поени од реакции
6.994
Што сакаш друго да биде кога за жал огромен дел од затруениов народ пред се ќе избере да гледа реалити шоуа, сапуници и целиот тој булшит што го даваат на тие Пинк канали?
Исто и RTL хрватските даваат ријалити шоуа и сапуници.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.849
Поени од реакции
6.994
Надзорот покажа дека операторот Македонски Телеком за своите корисници ги реемитувал програмските сервиси „Nova S“ и „Brainz“ кои не се опфатени со потврдите за регистрација на програмски сервиси издадена од Агенцијата.

 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.849
Поени од реакции
6.994
Регистрирани каналите Disney XD и Disney Junior.

Disney XD практично го враќаат на MaxTV. Знам пред неколку години го имаше на MaxTV.

Не знам што е со Nova S и Brainz во листата што е на АВМУ ги нема воопшто а во понудата сеуште се достапни. Дури АВМУ имаат реагирано за тоа.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
89
Поени од реакции
83
Регистрирани каналите Disney XD и Disney Junior.

Disney XD практично го враќаат на MaxTV. Знам пред неколку години го имаше на MaxTV.

Не знам што е со Nova S и Brainz во листата што е на АВМУ ги нема воопшто а во понудата сеуште се достапни. Дури АВМУ имаат реагирано за тоа.
Ги има и Nova S и Brainz, на 23 страна на листата од АВМУ.
Инаку денес на Телеком МК апликацијата и на Max ТВ во делот на Тв пакети додаден е промо бесплатен HBO пакет.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.849
Поени од реакции
6.994
Ги има и Nova S и Brainz, на 23 страна на листата од АВМУ.
Инаку денес на Телеком МК апликацијата и на Max ТВ во делот на Тв пакети додаден е промо бесплатен HBO пакет.
Не ми ги наоѓаше мене ама сега ги наоѓа Nova S и Brainz.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
89
Поени од реакции
83
Луѓе што му значи ова кај ХБО, екстра придобивка?Прегледај го приврзокот 353224
Кај мене го имаше ова, им пишав и ми рекоа дека е некаква грешка. Пред две години имаа иста ваква грешка, за по неколку дена да постават нов промотивен НВО пакет, така што мислам дека нареднава недела ќе има промотивен НВО пакет. IMG_20221112_104202.jpg IMG_20221112_104219.jpg Screenshot_20221112_104308_com.telekom.telekommk.jpg Screenshot_20221112_104315_com.telekom.telekommk.jpg
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
822
Поени од реакции
541
Има ли некаде листа на кои канали Телеком нудат Dolby surround звук. Мислам дека HBO и еден од MTV каналите беа

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
822
Поени од реакции
541
Сега нема ниеден канал со dolby. А имаше. Катастрофа

Sent from my phone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom