MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
317
Овој канал и одамна го имаше само што не беше достапен за сите. После мислам го тргнаа и еве сега пак е во понудата.
Првиот канал на Макс тв што беше во HD резолуција пред едно 12-13 години го имаше
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
123
Поени од реакции
35
Кој пакет е подобар, А1 Комбо или Магента?
Све на L.
Iskreno na kanalite sto gi nudat A1 ima podobra programa i ima sto da gledas, a i mozes da si biras paketi. Telekom na L nudat mnogu kanali kako samo da se kaze deka nudat a voopsto nema sto da se gleda na niv i nemaat kvalitetna programa imaat mnogu kanali registrirano a ne gi pustaat vo ponuda.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
793
Поени од реакции
1.570
Зависи од локацијата и понудата брат.
И нормално од тоа што ти е тебе потребно / што ти е побитно.
Во Охрид сум, пред две години немаа интернет со голема брзина кај мене, за тоа ќе треба да прашам.

А и гледам Арените ги немаат сите, само шест. Тие ми се битни, и за тоа ќе видам.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
51
Поени од реакции
28
Во пакетот Магента L,ги имаш HBO,Cinemax,Pickbox,сите Арени и Еуроспорт,Спорт клуб .Тоа се е бесплатно,но со два тел.броја М и еден С.Оптички интернет има,сега зависи кај живееш во Охрид и дали може.Сите канали се во HD резолуција.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
793
Поени од реакции
1.570
Во пакетот Магента L,ги имаш HBO,Cinemax,Pickbox,сите Арени и Еуроспорт,Спорт клуб .Тоа се е бесплатно,но со два тел.броја М и еден С.Оптички интернет има,сега зависи кај живееш во Охрид и дали може.Сите канали се во HD резолуција.
Мислам немаат оптички кај мене, иако не сум надвор од градот, инфраструктурата им е слаба.
Тоа ме кине во овие понуди.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.835
Поени од реакции
1.128
Мислам немаат оптички кај мене, иако не сум надвор од градот, инфраструктурата им е слаба.
Тоа ме кине во овие понуди.
Ако Телеком нема оптика кај тебе не ти препорачувам искрено. Тогаш земи си Телекабел ако има кај тебе пошто ги имаш Арените. Локалниот оператор Инфел ги нема?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
123
Поени од реакции
35
Ако Телеком нема оптика кај тебе не ти препорачувам искрено. Тогаш земи си Телекабел ако има кај тебе пошто ги имаш Арените. Локалниот оператор Инфел ги нема?
Infel gi nema isto i altrasat 2000. Mene mi se mnogu dopagja operatorot cable call ima premnogu kanali i sve so ti e potrebno no nazalost samo vo struga kicevo i debar. Prasaj vo telekabel ako imaat optika kaj so ti e potrebno, ako ne ti preostanuva samo A1. Ako saka i posledno neka e Telekom nikogas ne go izbiraj, jas koga morav da zemam ADSL zemav preku A1 iako e mrezata na Telekom, Telekom se golemi lopovi go nudat istiot ADSL so A1 a vo telekom e 200 den poskap
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.835
Поени од реакции
1.128
Infel gi nema isto i altrasat 2000. Mene mi se mnogu dopagja operatorot cable call ima premnogu kanali i sve so ti e potrebno no nazalost samo vo struga kicevo i debar. Prasaj vo telekabel ako imaat optika kaj so ti e potrebno, ako ne ti preostanuva samo A1. Ako saka i posledno neka e Telekom nikogas ne go izbiraj, jas koga morav da zemam ADSL zemav preku A1 iako e mrezata na Telekom, Telekom se golemi lopovi go nudat istiot ADSL so A1 a vo telekom e 200 den poskap
Според ова Инфел ги има регистрирано каналите

 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
123
Поени од реакции
35
Член од
28 октомври 2021
Мислења
793
Поени од реакции
1.570
Имам интернет од Алтрасат исто и тв но не ми е приклучен затоа што имам од М Сат приклучено, но не сум задоволен од нив, слаба е сликата на повеќето програми и еве врнеше нешто пред некој ден и снема.
Им се јавив да средат и ми рекоа дури петок ќе дојделе.


Договотот со А1 ми завршува сега и реков све да спојам во еден, ама ако нема оптика кај мене ќе биде џабе, дали Телеком дали А1, ќе одам ќе прашам деновиве.

Поевтино ми идеше во А1, да додадам уште еден број се на се 2700-800 мислам месецот, све неограничено и плус 27.000 за уред.
Во Телеком 3200 мислам, 18000 за уред ама имаа некои три четири дополнителни услуги, незмам точно што беа.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
23.812
Поени од реакции
69.584
Имам интернет од Алтрасат исто и тв но не ми е приклучен затоа што имам од М Сат приклучено, но не сум задоволен од нив, слаба е сликата на повеќето програми и еве врнеше нешто пред некој ден и снема.
Им се јавив да средат и ми рекоа дури петок ќе дојделе.


Договотот со А1 ми завршува сега и реков све да спојам во еден, ама ако нема оптика кај мене ќе биде џабе, дали Телеком дали А1, ќе одам ќе прашам деновиве.

Поевтино ми идеше во А1, да додадам уште еден број се на се 2700-800 мислам месецот, све неограничено и плус 27.000 за уред.
Во Телеком 3200 мислам, 18000 за уред ама имаа некои три четири дополнителни услуги, незмам точно што беа.
Види Телеком се најскапи, ама мислам дека се најквалитетни во поглед од другите оператори. Сега незнам како функционираат во Охрид, али тука во Скопје во мојот реон (Чаир) одма делуваат ако има проблеми, им се јавуваш, и наредниот ден одма се на терен и ти доаѓаат дома. Види прво ќе си појдеш во нивните простории и на лице место ќе се распрашаш тоа што те интересира. Јас како човек кој вооглавно прати само спортски, документарни и музички канали сум задоволен (од спортската понуда ПРЕзадоволен).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom