MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Хрватски телеком има два нови сопствени спортски канали MaxSport1 и MaxSport2. На вториот сеуште нема програма, оди само најавната шпица.
Прегледај го приврзокот 338297

Прегледај го приврзокот 338298 Прегледај го приврзокот 338299
Ги има некаде да се гледаат на интернет?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Полека ги пуштаат по иптв листите, преку интернет на некој сајт не сум сретнал.
Да нови се уште. Само што засега и нема нешто конкретно за гледање. Засега е само хрватски фудбал.

Се надевам ќе заживее овој тв канал со повеќе спортови и ќе се шири низ регионов.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Да нови се уште. Само што засега и нема нешто конкретно за гледање. Засега е само хрватски фудбал.

Се надевам ќе заживее овој тв канал со повеќе спортови и ќе се шири низ регионов.
Зар има некои спортови за кои ги немаат правата откупено Арена, Спортклуб и Еуроспорт?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Tолку време им требаше да се сетат да стават да пишува програмска шема на Собраниски канал.
Во саботата им пишав и им пратив дури и линков https://tvepg.eu/mk/north_macedonia/channel/mrt_sobraniski#now

и еве денес гледам има пишано програмска шема.

Повеќе пати сум им пишувал ова но еве од како најдов линк со програмска шема за собраниски денес гледам ставиле. Единствен македонски тв канал кој немаше до сега програмска шема пишано на Телеком MaxTV.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
101
Tолку време им требаше да се сетат да стават да пишува програмска шема на Собраниски канал.
Во саботата им пишав и им пратив дури и линков https://tvepg.eu/mk/north_macedonia/channel/mrt_sobraniski#now

и еве денес гледам има пишано програмска шема.

Повеќе пати сум им пишувал ова но еве од како најдов линк со програмска шема за собраниски денес гледам ставиле. Единствен македонски тв канал кој немаше до сега програмска шема пишано на Телеком MaxTV.
Немаат и за МРТ 4.
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Дали постои начин на го сменам редоследот на каналите на MaxTV, пример сител ми е на бр.2 сакам да го ставам на бр.12.

Благодарам однапред
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.164
Дали постои начин на го сменам редоследот на каналите на MaxTV, пример сител ми е на бр.2 сакам да го ставам на бр.12.

Благодарам однапред

- Мени
- Нагодувања
- Телевизија - ТВ Водич
- Смени редослед
 
Член од
30 септември 2016
Мислења
42
Поени од реакции
1
Се знае ли нешто дали ќе се укинува спортклуб? гледам во хрватска ги укинале на maxtv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Се знае ли нешто дали ќе се укинува спортклуб? гледам во хрватска ги укинале на maxtv
Иако се Дојче Телеком сепак е различно кога е прашање понуда тв канали.

Ете хрвативе на MaxTV имаат свој спортски канали а македонскиов нема.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Dali kaj nekoj od vas sporo gi menuva kanalite?
Да денес тоа го приметив бидејки пред некој ден ми го сменија уредот па мислев поради тоа е и сега на некои 7-8 часа сам се исклучува
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Јас приметив дека кога отварам Arena Sport во Тв тека снимка било што звукот е со прекини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom