MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Содржините што се на Gley се достапни и на MaxTV, нешто како што постои Pickbox, HBO.. 7 дена даваат пробно преку Телеком.

Имате и бесплатен ваучер за 10 дена гледање кој го објавив на Gley темата без да морате да внесувате картичка за гледање преку апликација и веб страната. Тој ваучер важи до 30.06.2022.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не разбирам кога ќе влезеш на ресиверот во мени и во делот за активирање пакети зошто постојат таму уште пакетиве Max HD и Маx HD +? Такви пакети нема на нивниот веб сајт одамна од кога нели SD тие некој канали ги заменија со HD во Маgenta и се достапни дел во S, дел во М и L.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
se odi po plan..hrt1 e sledno..marcello prati situacija
Знам бараш HRT поради квизови Милионер и останати.

Милионер прочитав на форуми дека ќе има и на Nova S од есен српска верзија. Јас не најдов никаде најава ниту да има пуштено за пријавување. Ќе видиме дали е ова точно.

Nova S ја има на MaxTV така да ако е точно ќе се гледа Милионер српска верзија во Македонија.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Знам бараш HRT поради квизови Милионер и останати.

Милионер прочитав на форуми дека ќе има и на Nova S од есен српска верзија. Јас не најдов никаде најава ниту да има пуштено за пријавување. Ќе видиме дали е ова точно.

Nova S ја има на MaxTV така да ако е точно ќе се гледа Милионер српска верзија во Македонија.
Тешка мизерија се Србите, не се ни до колена на Хрватите и по изборот на прашања и секако по парите за награди. Ја гледав и Српската потера/потјера на РТС и мизерно студио, глупи прашања, изгубен водител, катастрофа натпреварувачи, сумите ептен лоши, и згора на се, се емитува еднаш неделно, во понеделник во 21, додека Хрватскиот од понеделник до четврток, но ете Хрватите имаат радиодифузна такса/пристојба од 80куни (12€) па можат да си дозволат поголеми парични награди на нивните квизови и повеќе епизоди неделно.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Знам бараш HRT поради квизови Милионер и останати.

Милионер прочитав на форуми дека ќе има и на Nova S од есен српска верзија. Јас не најдов никаде најава ниту да има пуштено за пријавување. Ќе видиме дали е ова точно.

Nova S ја има на MaxTV така да ако е точно ќе се гледа Милионер српска верзија во Македонија.
Cul te gospod...ama ne e loso da go imame i Hr1...zatoa sto skoro site oprratori u drzAvata osven vip a1 i telekom go nemaat...a ne samo kvizovi...vcera imase splitski festival 2022 vo zivo...tvoite roditeli sigurno go pametat.....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Cul te gospod...ama ne e loso da go imame i Hr1...zatoa sto skoro site oprratori u drzAvata osven vip a1 i telekom go nemaat...a ne samo kvizovi...vcera imase splitski festival 2022 vo zivo...tvoite roditeli sigurno go pametat.....
Сакам и јас да го има HRT но го нема.Многу пати сум им пишал на Телеком ама засега ништо.

А1 уште во времето кога беа Vip го имаа ама го тргнаа од понуда.

Истото и Телеком многу одамна го имаа HRT 1 и не се сеќавам која година беше точно декември последен ден дочек нова година пред 12 го исклучија.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Сакам и јас да го има HRT но го нема.Многу пати сум им пишал на Телеком ама засега ништо.

А1 уште во времето кога беа Vip го имаа ама го тргнаа од понуда.

Истото и Телеком многу одамна го имаа HRT 1 и не се сеќавам која година беше точно декември последен ден дочек нова година пред 12 го исклучија.
Нема откажување.борбата продолжува...
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
458
Поени од реакции
99
Ставив макств пред некој ден и сега за сега се е супер освен тоа што мора да користам две далинска. Дали има опција да се контролира ресиверот преку ТВ далинското, инску имам MR102+ ресивер.

Благодарам однапред
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Ставив макств пред некој ден и сега за сега се е супер освен тоа што мора да користам две далинска. Дали има опција да се контролира ресиверот преку ТВ далинското, инску имам MR102+ ресивер.

Благодарам однапред
Само може ако ресиверот и телевизорот има опција да го поврзеш далинското од ресиверот со телевизорот па да ти се исклучува и уклучува телевизорот со далинското од ресиверот. Така само ќе го користиш далинското од ресиверот.

Screenshot_20220709-120849_Office.jpg
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Пак video unavailable и тоа на Arena Sport цел пакет.
Добро од каде ги преземаат тв каналиве што ова се случува почесто?
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.220
Поени од реакции
5.442
Хрватски телеком има два нови сопствени спортски канали MaxSport1 и MaxSport2. На вториот сеуште нема програма, оди само најавната шпица.
500.png

500.png 500.png
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885
овие канали се само за кај нив, специјализирни за нивното фудбалско првенство, ма да понатаму може ќе надополнат и со некој друг спорт и пренос.
нешто слично со планет спорт до лани, тие имаа откупено тв права за лш фудбал, ги изгубија и со тоа каналот престана со работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom