MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.749
Поени од реакции
33.466
Абе наместо да уклучувате различни пакети, уклучете L телевизија ко ќе ги склучувате договорите и сите овие пакети ви се гратис. Јас имам и HBO и Cinemax и се и сешто, а ништо немам екстра уклучено. Многу поисплатливо е така.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Реално и треба да се тргнат SD квалитетот на каналите бидејќи така и наложува самиот развој на технологијата. Сепак ќе видиме како тоа ќе функционира со интернетот на бакар.

Се надевам ова ќе биде мотив и останатите тв оператори да го сторат истото па A1, Neotel, Telekabel, Total tv и други да добијат исклучиво само HD квалитет на каналите.
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Тешко на бакар 40 со 20

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
dokumentarcite se veke vo HD , i rabotat 2 resiveri istovremeno vo HD i merena brzina preku wifi ja dava 12/2 so vkluceni resiveri..

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
dokumentarcite se veke vo HD , i rabotat 2 resiveri istovremeno vo HD i merena brzina preku wifi ja dava 12/2 so vkluceni resiveri..

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Рестартирав и не се баш сите во HD. Сеуште кај мене го нема Travel Channel.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Новите канали кои ги ставиле во ,,HD" се всушност 720p. :tapp::facepalm: Тоа што предупредив дека може да се случи, наместо во 1080 ќе идат како 720 во СД битрејт.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
На Nat Geo Wild не ставија и не ставија превод еј...
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Не ми изгледаат каналите баш на реално HD...
Tреба да гледаш и колку им дозволува линијата, не можат 4к канали да стават. Јас имам 12мбпс и ако едниот ресивер е уклучен, на другиот едвај се пушта ако ставиш на ХД канал.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Tреба да гледаш и колку им дозволува линијата, не можат 4к канали да стават. Јас имам 12мбпс и ако едниот ресивер е уклучен, на другиот едвај се пушта ако ставиш на ХД канал.
Треба да си имаат по корисник да си сетираат ниво на квалитет на тв, јас имам оптика зашто да не биде во највисок квалитет во денешно време.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
До 55 инчи тв квалитетот е ок, над 55 инчи се гледа дека не се во 1080p
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
DaVinci и Kitchen tv не се HD сеуште.
Автоматски споено мислење:

Треба да си имаат по корисник да си сетираат ниво на квалитет на тв, јас имам оптика зашто да не биде во највисок квалитет во денешно време.
Нема да биде за сите така еднакво. Ти ќе гледаш убава чиста слика а јас или некој друг на бакар треба да трпиме чкарт квалитет затоа што линијата интернетот не ни дозволува подобро.

Со оптикава треба некако да убрзаат да биде достапна секаде и сите пакети да се оптички интернет.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom