MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
31 декември 2017
Мислења
170
Поени од реакции
76
Многу пати им пишувам да го стават но засега ништо. Не знам зошто не го ставаат. Авторските права за United Media каналите завршуваат 28 фебруари па се надевам ќе продолжат договор со United Media и ќе го стават и тој канал.
Fala Marcello za opsezniot odgovor..pisuvaj im i ponataka
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
30
Поени од реакции
24
Оваа година нема најава за бесплатен HBO пакет за сите корисници. Иако неколку години наназад беше пракса овој пакет да биде бесплатно достапен за сите корисници за празничниот период, оваа година сеуште нема најава за такво нешто. Онлајн агентите на Телеком немаат никаква конкретна информација.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.421
Поени од реакции
816
Оваа година нема најава за бесплатен HBO пакет за сите корисници. Иако неколку години наназад беше пракса овој пакет да биде бесплатно достапен за сите корисници за празничниот период, оваа година сеуште нема најава за такво нешто. Онлајн агентите на Телеком немаат никаква конкретна информација.
Да бидеме искрени HBO последниве години е многу паднат. Зборам пред се за HBO GO. Додека не го пуштат HBO MAX не вреди.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.352
Поени од реакции
603
Оваа година нема најава за бесплатен HBO пакет за сите корисници. Иако неколку години наназад беше пракса овој пакет да биде бесплатно достапен за сите корисници за празничниот период, оваа година сеуште нема најава за такво нешто. Онлајн агентите на Телеком немаат никаква конкретна информација.
Па не е баш за сите корисници ,еве јас го имам паќетот Магенда L во кој е вклучен и НВО и не добиваме попуст во цената
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.259
Поени од реакции
5.987
Screenshot_20211229-192319_Office.jpg

Прашав дали ќе има замена доколку се исклучат Pink каналите, одговор добив ваков
Screenshot_20211229-193834_Messenger.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2021
Мислења
46
Поени од реакции
6
Super moze ke ima nekoj golem software update , ili novi resiveri daj boze

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.259
Поени од реакции
5.987
Super moze ke ima nekoj golem software update , ili novi resiveri daj boze

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Новини на MaxTV со зголемување на канали читај што одговор сум добил.

Така да јас мислам ќе додадат уште некој тв канали.
 
Член од
12 септември 2021
Мислења
46
Поени од реакции
6
Новини на MaxTV со зголемување на канали читај што одговор сум добил.

Така да јас мислам ќе додадат уште некој тв канали.
Пишале и подобрување на услугите

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.259
Поени од реакции
5.987
Pa i da go isklucat Pink voopsto nema da e nekoja steta

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Не е штета но во Магента 1 L телевизија има избор или сакаш Pink канали или Балкан + канали каде што се RTL Хрватска. Тоа ти е вклучено во цената.

Е сега ако решат да изгасат Pink би требало или да намалат дел од цената на тој Mагента 1 L тв пакет или во тој тв пакет на сите што се одлучиле да имаат Pink и веќе го немаат во тој случај да им го отклучат Балкан + пакетот.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.259
Поени од реакции
5.987
Ништо посебно промена барем оваа засега.
Screenshot_20211230-195803_Facebook.jpg

Нека не се глупираат повеќето Pink канали репризи на репризираното некогаш. Ако веќе решиле да тераат со овој пакет барем таму да ги ставеа Pink Movies или Pink Premium па какви такви канали за тие што одбрале Pink пакет ќе гледаат некој филмови холивудски.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom