MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
HBO MAX ce go vklucat li u ponuda?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Да би требало кога ќе го пуштат наредна 2022 година не знам кој месец точно. HBOGO.MK ќе не префрла на HBOMAX.COM/MK а како апликација ќе ни биде достапно за симнување HBO MAX.
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
Дури сега им текна да ја пуштат за Huawei телефоните MaxTV GO?


Зошто се правени две апликации МаxTV и MaxTV GO? Зарем не може да биде едно кое ќе има верзија за Android tv ресиверите, телевизорите, лаптоп/компјутери и верзија за таблет и телефон?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.074
Поени од реакции
1.188
Дури сега им текна да ја пуштат за Huawei телефоните MaxTV GO?


Зошто се правени две апликации МаxTV и MaxTV GO? Зарем не може да биде едно кое ќе има верзија за Android tv ресиверите, телевизорите, лаптоп/компјутери и верзија за таблет и телефон?
Верзијата за Андроид не е апдејтирана од Мај месец 2020, мора да поработат на апликацијата има доста недостатоци.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
Верзијата за Андроид не е апдејтирана од Мај месец 2020, мора да поработат на апликацијата има доста недостатоци.
Која поточно верзија? И двете апликации верзии се за Android само што едната MaxTV GO е наменета повеќе за телефон,таблет а другата која се вика само MaxTV e наменета за Android tv оперативен систем кој имаат некој модели на бокс ресивери и телевизори.

Мене поентата ми беше зошто не биде еден сајт MaxTV и целосно истата содржина да е и за верзии апликации за сите Android оперативни системи, за iOS оперативен систем и Huawei. Зошто на едно да има помалку тв канали а на друго повеќе?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.377
Поени од реакции
779
Дури сега им текна да ја пуштат за Huawei телефоните MaxTV GO?


Зошто се правени две апликации МаxTV и MaxTV GO? Зарем не може да биде едно кое ќе има верзија за Android tv ресиверите, телевизорите, лаптоп/компјутери и верзија за таблет и телефон?
А што е разликата помеѓи HBO GO и HBO MAX?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
А што е разликата помеѓи HBO GO и HBO MAX?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
HBO MAX најверојатно има повеќе содржини. HBO MAX кога ќе почне да се нуди кај нас во Македонија ќе го укинат HBO GO.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
332
Поени од реакции
446
Ima Telekom sajt za live tv kako A1 sto ima? Gledanje preku browser. Porano bese webmaxtv, no sega mora preku aplikacija no ne sum instaliral MaxTV GO i ne znam dali se naplakja!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.057
Поени од реакции
26.500
Ima Telekom sajt za live tv kako A1 sto ima? Gledanje preku browser. Porano bese webmaxtv, no sega mora preku aplikacija no ne sum instaliral MaxTV GO i ne znam dali se naplakja!
Ако си на Телеком е бесплатно но треба да се најавиш со истото корисничко име што ти е за проверка на сметки итн.
Не треба да инсталираш
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
Крајов на годинава поточно денот кога се слави дочекот на новата 2022 година завршуваат авторските права на Travel Channel и Pink пакетот. Да видиме дали ќе продолжат авторски права за некој од овие тв канали, дали ќе тргнат некој тв канали и ако тргнат што ќе понудат како замена за овие тв канали.

Убеден сум Travel Channel ќе биде заменет со Balkan Trip каналот од Telekom Srbija кој го имаат регистрирано но сеуште не го имаат пуштено за гледање.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
Ајде дај боже, за многу години нека е.
Сепак нормално е да имаат различни интереси и она што сака да гледа народот. Лично јас го имам тој Pink пакет на MaxTV и освен оние Пинк ѕвездички, Ами Џ шоу одредени гостувања ако на вртење канали нешто видам, и вести што сум гледал ништо друго не ме привлекло да го гледам со големо внимание на Pink каналите. Исто така повеќето Pink канали кој ги има Телеком МК се репризи на стари реалити шоуа, стари емисии..

Овие задни години во Србија се отворија неколку тв канали и реално се доста повеќе поинтересни за гледање од Pink.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
153
Поени од реакции
64
Totenhem so mura ima na arena 7...abe Telekom koi ste vie prljavi igrachi..6.7.8 gi ukinavte a vo Srbija i Crna Gora gi ima..s baska i Nova Sport go ima samo Telekabel..Ne ste kadarni da go donesete!sto ke kazes Marcello ?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
Totenhem so mura ima na arena 7...abe Telekom koi ste vie prljavi igrachi..6.7.8 gi ukinavte a vo Srbija i Crna Gora gi ima..s baska i Nova Sport go ima samo Telekabel..Ne ste kadarni da go donesete!sto ke kazes Marcello ?
Arena Sport 6, 7, 8 ги нема ни на MTEL, А1, Neotel..
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
153
Поени од реакции
64
Za site koi go imate kanalot Nova sport..vecer vo 17 casot vo zivo e zdrepka barazite za mundijalot vo Katar!zosto se uste ne go registritale Telekom ne znam..no istiot kanal e del od United Medija grupacijata koja gi ima Sk kanalite...a Nova sport e super kanalce..Cekam da kaze nesto gdin Marecelo
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.112
Поени од реакции
5.858
Za site koi go imate kanalot Nova sport..vecer vo 17 casot vo zivo e zdrepka barazite za mundijalot vo Katar!zosto se uste ne go registritale Telekom ne znam..no istiot kanal e del od United Medija grupacijata koja gi ima Sk kanalite...a Nova sport e super kanalce..Cekam da kaze nesto gdin Marecelo
Многу пати им пишувам да го стават но засега ништо. Не знам зошто не го ставаат. Авторските права за United Media каналите завршуваат 28 фебруари па се надевам ќе продолжат договор со United Media и ќе го стават и тој канал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom