MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
0.5 mbps izmereni na speetest na telekom adsl linija, kontakt centarot vikat treba da migriram na wdsl linija za da dobijam pogolema brzina za istite pari , dali moze vaka ili samo mackanje na oci , edna nedela go imam telekom i odma da se javuvam za problemi ah bee , ima li nekoj migrirano vaka od adsl na wdsl da kaze dali e tocno ova
Пресели се.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
0.5 mbps izmereni na speetest na telekom adsl linija, kontakt centarot vikat treba da migriram na wdsl linija za da dobijam pogolema brzina za istite pari , dali moze vaka ili samo mackanje na oci , edna nedela go imam telekom i odma da se javuvam za problemi ah bee , ima li nekoj migrirano vaka od adsl na wdsl da kaze dali e tocno ova
jas se prefrliv i dobro e
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
0.5 mbps izmereni na speetest na telekom adsl linija, kontakt centarot vikat treba da migriram na wdsl linija za da dobijam pogolema brzina za istite pari , dali moze vaka ili samo mackanje na oci , edna nedela go imam telekom i odma da se javuvam za problemi ah bee , ima li nekoj migrirano vaka od adsl na wdsl da kaze dali e tocno ova
Јас се префрлив......до тогаш имав 12/1 брзина сега 25/5......за мерени брзини ми е поентата. На хартија незнам како пишувало
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Samo se prefrles na vdsl i toa e toa pretplatata ista ostanuva ili
Јас менувам малку повеќе...додадов телефон еден, и премива на Магента, што значи 1-2 скалила погоре

И све тоа дојде заедно...па сега што дојде тука а што со Магентата......појма немам
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Телекабел имаат опција на доста канали да менуваш аудио јазик и превод, а МаксТв колку и да е понапредна платформа нема таква опција, бар јас не успеав да сменам на Фуд Нетворк.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Телекабел имаат опција на доста канали да менуваш аудио јазик и превод, а МаксТв колку и да е понапредна платформа нема таква опција, бар јас не успеав да сменам на Фуд Нетворк.
Можеш и аудио канал и превод да менуваш.
Немаат сите канали втор аудио канал или превод, али како опција ја нуди и Макс.

Втор аудио канал сум сретнал на спортските канали во случаеви кога имаше МК коментатор

ФН нема.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Tv 21 M во HD на 709.
Недостасува уште Собраниски канал од македонските канали кои ги има во HD.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Можеш и аудио канал и превод да менуваш.
Немаат сите канали втор аудио канал или превод, али како опција ја нуди и Макс.

Втор аудио канал сум сретнал на спортските канали во случаеви кога имаше МК коментатор

ФН нема.
Не само ФН, нема опција за превод и на НГ Вилд и Вавоо (или пак не функционира на Вавоо опцијата за превод)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Не само ФН, нема опција за превод и на НГ Вилд и Вавоо (или пак не функционира на Вавоо опцијата за превод)
Na Vavoo функционира српскиот превод иако има опција и за македонски. Така гледaв едно време навечер Got Talent.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Na Vavoo функционира српскиот превод иако има опција и за македонски. Така гледaв едно време навечер Got Talent.
Не знам еве имаше Х фактор и селектирав Српски превод и ништо не се случи. Исто така не ми дава на Никелодон да одберам српско аудио ниту пак превод да ставам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Не знам еве имаше Х фактор и селектирав Српски превод и ништо не се случи. Исто така не ми дава на Никелодон да одберам српско аудио ниту пак превод да ставам.
Moментално има некоја детска серија на Vavom и одбрав српски превод и си има превод.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom