MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.232
Поени од реакции
204
Мене не ми е јасно зошто во спортските пакети има и еден порно канал? Подобро да направат цел порно пакет.
И за тебе важи истиот мој пост од погоре
А бе не им давајте идеи на телекомци, они за бришење на канали се први...
ако толку ви смета, тргнете/блокирајте го каналот, немојте други да "патат" ради вас двајца

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.194
Поени од реакции
5.252
И за тебе важи истиот мој пост од погоре
А бе не им давајте идеи на телекомци, они за бришење на канали се први...
ако толку ви смета, тргнете/блокирајте го каналот, немојте други да "патат" ради вас двајца

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Не сум јас против тие канали и не ми смета но не ми е јасно зошто е еден порно канал во спортски пакет. Зoшто не се направи цел пакет со порно канали? Нема сигурно некој што не го интересира спорт да се претплати на спортски пакет само заради тој порно канал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.502
Поени од реакции
8.216
Не се правам на Тошо.....но каде се наоѓа тој порно канал и како не сум го видел до сега???? Бидејќи имам дете дома, сите сомнителни канали ми се префрлени на местата околу 70...до 90 место. Тие што ги гледам се од 1 нагоре и надолу
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.194
Поени од реакции
5.252
Не се правам на Тошо.....но каде се наоѓа тој порно канал и како не сум го видел до сега???? Бидејќи имам дете дома, сите сомнителни канали ми се префрлени на местата околу 70...до 90 место. Тие што ги гледам се од 1 нагоре и надолу
Red Light HD го има во пакетите Sport HD и во Sport.
Во Extreme пакетот имаш 4 порно канали Brazzers TV Europe, Red Light HD, Hustler TV, Pink Erotic 1 и уште еден Playboy кој е само еротски нема порно филмови.
Во PINK&GRAND+ пакетот има 8 Pink порно канали

 
Член од
27 септември 2015
Мислења
366
Поени од реакции
249
Не се правам на Тошо.....но каде се наоѓа тој порно канал и како не сум го видел до сега???? Бидејќи имам дете дома, сите сомнителни канали ми се префрлени на местата околу 70...до 90 место. Тие што ги гледам се од 1 нагоре и надолу
не се секирај батка,иако доаѓа со спорт пакетот тематски си припаѓа во групата на возразсни и се наоѓа како што пиша од 700 нагоре...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.194
Поени од реакции
5.252
ТВ операториве кога се почнуваа со услугите во државава мислам имаа доста поинтересни за гледање телевизии, а сега со годиниве и со воведувањево на построги закони да не смее многу работи да се еимитуваат во државава, авторски права, куп тв пакети и ред друго некако се послабо и послабо добра понуда и избор за гледање нешто интересно има на тв каналите што се нудат.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.232
Поени од реакции
204
Sportklub ne se u hd ili ja nesto sum napravil pacerski kaj mene
Прошле покрај HD спортклуб каналиве
Во најдобар случај се hd ready, додека на 4,5 и 6 сликата е ко со темперни боички

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.872
Поени од реакции
1.134
Прошле покрај HD спортклуб каналиве
Во најдобар случај се hd ready, додека на 4,5 и 6 сликата е ко со темперни боички

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Sakav da prasam dali gi ima u hd , oti kaj mene na sk hd kanalite pise ne se dostapni koga stisnam na niv , a arenite se hd
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.993
Поени од реакции
2.025
Не ми се јасни... Пуштаат 1080i upscalled сигнал на ТВ24 а сликата е 10fps. Оние кои нудат вистинско HD како Нат Гео и други ела да ги пуштат. Копуци. :tapp:
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.194
Поени од реакции
5.252
Не ми се јасни... Пуштаат 1080i upscalled сигнал на ТВ24 а сликата е 10fps. Оние кои нудат вистинско HD како Нат Гео и други ела да ги пуштат. Копуци. :tapp:
Каде провери каков е сигналот? Има ли некаде информации да се прочитаат?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.993
Поени од реакции
2.025
Каде провери каква е сликата? Има ли некаде информации да се прочитаат?
Нема ама се гледа воочливо е посебно на 50' ТВ. Џабе ми пуштиле ХД на Формула кога е со пола фпс од тоа што треба да е.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.194
Поени од реакции
5.252
Јас мислам не се тоа криви Телеком таков им го нудат сигналот и они само си го пуштаат во понуда. Пред некој месец и Канал 5 го додадоа како HD но не беше HD па после неколку недели драстично квалитетот на сигнал го правија бар јас мислам од страна на Канал 5.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.872
Поени од реакции
1.134
0.5 mbps izmereni na speetest na telekom adsl linija, kontakt centarot vikat treba da migriram na wdsl linija za da dobijam pogolema brzina za istite pari , dali moze vaka ili samo mackanje na oci , edna nedela go imam telekom i odma da se javuvam za problemi ah bee , ima li nekoj migrirano vaka od adsl na wdsl da kaze dali e tocno ova
 
На врв Bottom