MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.552
Глобален проблем со твтека и видеотека и снимање.
Jaс во четвртокот вечерта имав проблем со тв теката. Одвај пуштив нешто.

И редно време е веќе да сменат на местото на Hayat друг тв канал. Од кога веќе им е исклучен и од тогаш си седи со тоа известувањето дека моментално не емитува тв програма. Шипки варени не емитува тв програма кога сите знаеме дека они намерно го имаат исклучено тој канал.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Jaс во четвртокот вечерта имав проблем со тв теката. Одвај пуштив нешто.

И редно време е веќе да сменат на местото на Hayat друг тв канал. Од кога веќе им е исклучен и од тогаш си седи со тоа известувањето дека моментално не емитува тв програма. Шипки варени не емитува тв програма кога сите знаеме дека они намерно го имаат исклучено тој канал.

Решен е проблемто кај поголем дел од корисниците уште кратко кај сите, за Хајат не си во право, провајдерот што емитува хајат има дозвола само за Турција и Босна има независна комисија која ги казнува ако се емитува во мк, телеком не гаси нешто што не е нивно, односно телеком само е пренесувач на каналите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.552
Решен е проблемто кај поголем дел од корисниците уште кратко кај сите, за Хајат не си во право, провајдерот што емитува хајат има дозвола само за Турција и Босна има независна комисија која ги казнува ако се емитува во мк, телеком не гаси нешто што не е нивно, односно телеком само е пренесувач на каналите.
Те разбирам.
Телеком го имаат затемнато долг период и си седи така долг период а ние корисниците добиваме помал број тв канали. Ако не смее да го емитуваат тогаш можеа да го заменат со друг тв канал кој може да го емитуваат или да го избришат. Нека не ни прават фори со известувања со текс каналот моментално не емитува тв програма.

И Hayat и Hayat plus се затемнети.
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Абе ТВ канали, освен спортски, ич нека нема. Особено такви како Хајат. Нека направат некој сервис како NETFLIX, APLE TV или слични на нив па јас кога сакам ќе си гледам тоа што сакам, а не да полнат преку 100 канали што никој не ги гледа, ниту има што да се гледа на нив.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Абе ТВ канали, освен спортски, ич нека нема. Особено такви како Хајат. Нека направат некој сервис како NETFLIX, APLE TV или слични на нив па јас кога сакам ќе си гледам тоа што сакам, а не да полнат преку 100 канали што никој не ги гледа, ниту има што да се гледа на нив.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
а шо не си активираш сам нетфликс, у денешно време достапно е за ситешо мора телеком да го чекаш за тоа?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
а шо не си активираш сам нетфликс, у денешно време достапно е за ситешо мора телеком да го чекаш за тоа?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Имам и Netflix i HBO GO. Ama makedonski filmovi tamu nema. Плус ако не го даваат Eurosport зошто не се ангажираат и да најдат соодветна замена за тио спортови што одат таму. Пред се мислам на зимските спортови, велипедизам, снукер и да не набројувам понатаму.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Последно уредено:
D

Deleted member 53418

Гостин
Јас искрено се чудам колку луѓе сеуште млади гледаат тв, за фудбал и ја глеам ама да има навала на поплаки дека не работела видеотека твтека за снимени содржини од минати денови и после се чудиме зошто луѓево се такви, ако ви се верува 30 години користат тв не можат да најдат input/source и од тв ав да се префрлат на хдми и звонат на 122 и старо и младо е тотално технички неписмено, се жалат на слаб проток со адсл линии прават 500-600 гб трафик и пцујат како телеком ги краде...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Koga ke bide pusten drug kanal na mestoto na Stop TV br. 401 ?

( Dali na mestoto na Stop TV ke bide kanalot IDJ TV ) ??

I dali planira Tekekom da go pusti vo emituvanje kanalot Nova S ??
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.552
Koga ke bide pusten drug kanal na mestoto na Stop TV br. 401 ?

( Dali na mestoto na Stop TV ke bide kanalot IDJ TV ) ??

I dali planira Tekekom da go pusti vo emituvanje kanalot Nova S ??
Овие прашања пиши ги на Македонски Телеком но не очекувај да ти вратат со некаков конкретен одговор.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
101
Од денес може да се активира бесплатно промотивно НВО пакетот до 15 јануари 2021 преку Телеком МК апликацијата. Јас веќе активирав и функционира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.862
Поени од реакции
7.552
Од денес може да се активира бесплатно промотивно НВО пакетот до 15 јануари 2021 преку Телеком МК апликацијата. Јас веќе активирав и функционира.
Вклучи аларм на мобилниот на 15 јануари да те потсети да го исклучиш.
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
NAT GEO HD kanal 101
24 kitchen HD kanal 113
Fox Movies HD kanal 506
Fox Crime HD kanal 507

Poleka poleka gi stavaat site kanali vo HD, ajde za arno da e.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
NAT GEO HD kanal 101
24 kitchen HD kanal 113
Fox Movies HD kanal 506
Fox Crime HD kanal 504

Poleka poleka gi stavaat site kanali vo HD, ajde za arno da e.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
ne se vo HD dopisana e samo bukvata od strana na kanalot, pred da pisete ne gledate deka slikata e ista razlikata od HD do SD i mn golema sto sekoj moze da ja primeti
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
ne se vo HD dopisana e samo bukvata od strana na kanalot, pred da pisete ne gledate deka slikata e ista razlikata od HD do SD i mn golema sto sekoj moze da ja primeti
Video signalot na site tie e vo HD rezolucija a toa sto pustaat so SD snimani emisii e druga rabota gi imam istite kanali vo total tv i signalot e istiot i tamu i ovde neznam tuka sto ne e jasno... Edna mala sporedba so cinemania HD i ovie kanali

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom