MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

D

Deleted member 53418

Гостин
Јас тоа време спиев. Станав неколку минутки пред 8:30.

И ништо битно за нас е ова бидејќи јас не гледам некаква промена. Ќе беше добро да ги средеа сите канали со подобра слика како што тоа е на Ал Џазира, SK 1 SD, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explorer.
Ne e do telekom ova, kakov signal dava provajderot samo toj go reemituva telekom.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
извини...кој канал е овој? Арени и спортклуб сум гледал...овој....
Telekom sport канал достапен само на MaxTV GO само за емитување на фудбал Лига Шампиони некој натпревари.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Дали некој знае,даљинското не ми работи добро некои копчиња работат некои не,дали го сменуваат бесплатно во телеком или се плаќа и колку ако се плаќа?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дали некој знае,даљинското не ми работи добро некои копчиња работат некои не,дали го сменуваат бесплатно во телеком или се плаќа и колку ако се плаќа?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Отвори го и исчисти го.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Дали некој знае,даљинското не ми работи добро некои копчиња работат некои не,дали го сменуваат бесплатно во телеком или се плаќа и колку ако се плаќа?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Звони на 122 кажи им, не ми раб далечинското сменив батерии ако може налог за ново, бесплатно е.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
14.714
Od tolku otvaranja i čistenja( 8-9 godini)....morase da mu stavam šrafovi na daljinskoto

No raboti perfekno...malku alkohol i na kraj suva salfetka ja zavrsuvaat rabotata

20201028_223213.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Кога сме кај далинскиве некој што се откажал од Македонски Телеком ме интересира му наплатиле ли за оштета?

Често знам се кршат капачето кај батериите и на постарите се излитуваат некој копчиња. Kај мене на постариот црно далинско дури и цело е изгребано, се избриша и она текстот доле T Home
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
14.714
Кога сме кај далинскиве некој што се откажал од Македонски Телеком ме интересира му наплатиле ли за оштета?

Често знам се кршат капачето кај батериите и на постарите се излитуваат некој копчиња. Kај мене на постариот црно далинско дури и цело е изгребано, се избриша и она текстот доле T Home
Problemot so kapačeto jas go rešiv so crn izolir... :D
20201028_232037.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Јас со селотејп од оние широките кафени ми е залепено. Изолир траките сум приметил дека ако ти се масни или со крема рацете знае некогаш да се одлепи т.е да се повлече траката надоле и останува тој дел кај што била траката лепливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom