MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.094
Читам дека Sport klub 4 e пуштен и во HD. Kaj нас на Телеком кога тоа?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.094
Ej,Telekom kaj sa gleame tennis us open vo new york i tour de france???? Sram i aram neka vi e!
Вчера мака мачев со стримот кој го имам од Eurosport.
Се надевам ќе најдат решение да ги пуштат пак Eurosport па макар и во пакет претплата за каналите.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
75
Поени од реакции
32
Вчера мака мачев со стримот кој го имам од Eurosport.
Се надевам ќе најдат решение да ги пуштат пак Eurosport па макар и во пакет претплата за каналите.
da se ukinat Pink i grand kanalite do Sega mrtvi ke imase..
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.094
da se ukinat Pink i grand kanalite do Sega mrtvi ke imase..
E да бе пред да ги имаше било кој во понуда гледав секој ден се убиваа луѓето во Телеком, Вип/А1..

Ај не пишувај глупости жити се.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
75
Поени од реакции
32
E да бе пред да ги имаше било кој во понуда гледав секој ден се убиваа луѓето во Телеком, Вип/А1..

Ај не пишувај глупости жити се.
Ne se gluposti Marcelo.,padnati se samo kriteriumite kaj tv gledacite.... Sporedi gi sodrzinite na Pink i grand so Eurosport, Discovery, nova s i Hrt1... Toa e kulturen genocid... Gusenje i utupuvanje so turbo folk i kurvestii.... Chao
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
1.576
Поени од реакции
930
Sporedi gi sodrzinite na Pink i grand so Eurosport, Discovery
Jas koga bi biral bi gi odbral Pink i Grand zatoa sto nie sme balkanci rasteni vo jugoslavija Sto ke mi e Discovery ne mi treba takov kanal licno meni isto i za Eurosport ne sum po sportot i ne me interesira. Pak ke kazam ne sum protiv Discovery i Eurosport koj saka da gi ima tie kanali neka gi ima vo ponudata na Max Tv No sum protiv ukinuvanje na Pink i Grand zosto da se ukinat Pink i Grand zaradi Drugi kandli ne nema potreba od ukinuvanje na Pink i Grand
Neka gi ima site kanali i neka si aktivita sekoj toa sto saka DEMOKRATIJA
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.094
Наредниот месец следува измена на два музички канали
VH1 Classic се заменува со MTV 80’s
MTV Rocks се занува со MTV 90’s

Телеком ги има овие во понуда. Предходно MTV Dance беше променет во Club MTV. Оваа промена не е од Телеком туку од самиот сопственик на овие телевизии во Европа Viacom

Зошто ги нема овие MTV канали и на A1? Ја има само VH1 и VH1 Classic. Знам дека имаат некакво си договор за емитување
Kerrang! TV, Magic, Kiss aма не би било лошо и они да ги имаат MTV каналите кој не дека нешто кој знае што нудат тие канали ама зошто да ги нема и кај нив.

Туку се мислам да се префрлам во А1.
 
Последно уредено:
Член од
24 септември 2016
Мислења
305
Поени од реакции
360
Se soglasuvam. Ovie MTV kanali kako i MTV Classic ne e loso da gi ima bo ponudata na A1. Na A1 Lite ja ima samo VH1.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.970
Поени од реакции
5.094
Дај бре нека стават нешто од канали во понудата редно време е. Еве есен веќе кај и да е повеќе ќе се седи навечер по дома па овој период е супер за додавање понуда на канали.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.078
Поени од реакции
7.366
Мене веќе ми е смачено да ја гледам Дискавери со помош на Коди преку мобилен....нема стабилност,....и плус раката ми се здрвува еден саат држејќи го телефонот

нека го додадат со плаќање ако веќе е цената проблем
 
На врв Bottom