MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.124
Поени од реакции
605
Нова понуда Android box МаxTV
Не е ова малце глупо, барем како што го рекламираат? Наменето било за викендици и требало само we-fi. Па интернетот таму од каде ќе стигне? Дирекно од сателит? Ако имаш интернет ќе си го земеш стариот рисивер за беспари, а не да плаќаш 400 денари месечно за нешто што ќе го користиш еднаш или двапати месечно.

Според мене ова е обид да се земе дел од паџарот на iptv box-ови, кои се повеќе се купуваат и се повеќе земаат само интернет а не и претплата за TV. Сега за сега гледаат TV со пиратски листи а понатаму тоа може и да се легализира некско, што би значело крај на нашиве оператори.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.920
Поени од реакции
1.910
Не е ова малце глупо, барем како што го рекламираат? Наменето било за викендици и требало само we-fi. Па интернетот таму од каде ќе стигне? Дирекно од сателит? Ако имаш интернет ќе си го земеш стариот рисивер за беспари, а не да плаќаш 400 денари месечно за нешто што ќе го користиш еднаш или двапати месечно.

Според мене ова е обид да се земе дел од паџарот на iptv box-ови, кои се повеќе се купуваат и се повеќе земаат само интернет а не и претплата за TV. Сега за сега гледаат TV со пиратски листи а понатаму тоа може и да се легализира некско, што би значело крај на нашиве оператори.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Чек чек сакаат да кажат дека ако имам само нет од кај нив и го земам ова за 400МКД ќе гледам Арена и СК у ХД без никаков друг трошок за MaxTV?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.789
Поени од реакции
2.066
Чек чек сакаат да кажат дека ако имам само нет од кај нив и го земам ова за 400МКД ќе гледам Арена и СК у ХД без никаков друг трошок за MaxTV?
400 Ден месечна претплата ќе треба да плаќаш, колку што разбрав јас
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.963
Поени од реакции
5.092
Чек чек сакаат да кажат дека ако имам само нет од кај нив и го земам ова за 400МКД ќе гледам Арена и СК у ХД без никаков друг трошок за MaxTV?
Ќе ги доплаќаш тие пакет канали.
Автоматски споено мислење:

Одговор од Телеком

Може спортските да ги даваме сега промотивно
Со MaxTV преку Android TV добивате вкупно 80 канали од најразлични категории (национални, спортски, филмски, документарни, музички, регионални, лајфстајл).

Вклучени се и Sport Klub 1, 2, 3, 4, 5, 6 и Arena 1, 2, 3, 4, 5
18 HD канали (сите национални и спортски канали што имаат HD верзии)
Постер дизајн на менијата
Програмски водич
ТВ-тека и преглед по категории со преглед на содржините од последните 3 дена на 10 канали
Пауза, премотување напред и назад на 10 канали
Видеотека со бесплатни содржини
Можност за избор на јазик на апликацијата: македонски, албански или англиски


Поздрав
Тања
 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.867
Поени од реакции
3.222
Земете си IPTV и гледај буквално се за 70-80 евра годишно, баталете ги овие хиени :) Не ти дава да гледаш Еуроспорт... што повеќе :)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.963
Поени од реакции
5.092
Земете си IPTV и гледај буквално се за 70-80 евра годишно, баталете ги овие хиени :) Не ти дава да гледаш Еуроспорт... што повеќе :)
Со МаxTv Android tv имаш опција да инсталираш и плус апликации

Ќе инсталираш Kodi со Balkan Green и ќе гледаш Еurosport барем колку толку засега така може и функционира добро.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.124
Поени од реакции
605
Со МаxTv Android tv имаш опција да инсталираш и плус апликации

Ќе инсталираш Kodi со Balkan Green и ќе гледаш Еurosport барем колку толку засега така може и функционира добро.
А ако инсталирам Kodi зошто ме е нивната претплата? За 1000-2000 ден. (3-5 месечни претплати) ќе си купам андроид бокс а интернет од кај сакам.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.963
Поени од реакции
5.092
А ако инсталирам Kodi зошто ме е нивната претплата? За 1000-2000 ден. (3-5 месечни претплати) ќе си купам андроид бокс а интернет од кај сакам.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Те разбирам ама нема да имаш и легално тв канали со превод.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.124
Поени од реакции
605
А нели Boom, или како и да се викаше, имаше вакво нешто само без дополнителна претплата? Гледам дома, го пакувам идам во викендица и си гледам таму.

400 денари е прескапо. Ако имам интернет во викендица огромна е веројатноста дека ќе имам и телевизија. Плус нели Max TV Go е бесплатно? А разликата е во неколку канали.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.963
Поени од реакции
5.092
А нели Boom, или како и да се викаше, имаше вакво нешто само без дополнителна претплата? Гледам дома, го пакувам идам во викендица и си гледам таму.

400 денари е прескапо. Ако имам интернет во викендица огромна е веројатноста дека ќе имам и телевизија. Плус нели Max TV Go е бесплатно? А разликата е во неколку канали.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Разликата со Boom е што уредот/ресиверот е со Android tv оперативен систем и плус има Dvb t.

За МаxTV GO одамна ми одговорија дека имало ограничување во додавање тв канали и други содржини па затоа и е оставен таков каков што е направен од старт.

Најверојатно со текот на времето и годините овие ресивери со Android tv ќе бидат замена за другиве ресивери а MaxTV GO заменета со новава апликација MaxTV што ја има во тие нови ресивери.

Денес исто ми одговорија дека ова е добро за оние кој имаат проблем со телевизијата па уредов е замена за да ги надмине тие проблеми кај тие корисници.
20200717_215602.jpg
20200717_215251.jpg
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.963
Поени од реакции
5.092
Сега ја разгледав понудата канали за Max TV Android TV и е послаба понудата. Од регионални балкански само РТС Свет и Ал Џазира. Ги нема Cinemax, HBO, од македонските регионални нема ниеден канал. Од HD македонски канали ја немаше МРТ 3, 4, 5.
Така да за понуда со канали ќе треба време да го прошират Јас му давам шанса и подршка кога тогаш а се надевам во брзо време да ги замени другиве ресивери и да ги гурне у заборав.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
75
Поени од реакции
32
Hrt1, Eurosport 1i 2,rai uno, nova tv rs i 4 kanali na Discovery se na telekabel.. Kakvi Androidi, vratete gi ovie kanali.... Dajte platete ne improvizirajte.....
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.464
Поени од реакции
774
Оваа понуда е ОК ако имате само Интернет М/Л паќет без телевизија па ви доаѓа подобро, иако не е баш најсјајно што се плаќа 5000денари за уредот и што ти троши интернет.
 
На врв Bottom