MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Приметувам кај брат ми дома каналот Bravo што е од Pink го имаше уклучено а другите пинкови канали ги нема. Никогаш он го нема вклучено тој пинков пакет канали.

Дали тој канал не се доплаќа?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.476
Поени од реакции
834
Nema nisto novo oklu IDJY TV i Nova S izgleda nema da gi pustat kako sto ne gi pustija РТС 1, РТС2 , i РТС 3
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Nema nisto novo oklu IDJY TV i Nova S izgleda nema da gi pustat kako sto ne gi pustija РТС 1, РТС2 , i РТС 3
За Nova S веќе бев досаден од прашување и неколку пати ми рекоа било проблем сигналот да им го пуштат иако јас не верувам многу во ова.
Додека за РТС проблемот бил во тоа што морале да го затемнуваат често затоа што цела програма нема права за емитување во Македонија.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.476
Поени од реакции
834
За Nova S веќе бев досаден од прашување и неколку пати ми рекоа било проблем сигналот да им го пуштат иако јас не верувам многу во ова.
Додека за РТС проблемот бил во тоа што морале да го затемнуваат често затоа што цела програма нема права за емитување во Македонија.
Znaci nema da gi ima Nova S i IDJY TV
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Znaci nema da gi ima Nova S i IDJY TV
Значи дека ќе видиме :) Може ќе чекаат да се продолжи договорот и со Sport klub за кој сега ме мрзи да проверувам точно до кога истекуваат правата.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Сепак мене некако не ми стои работата дека е баш како што од Телеком ми пиша на Facebook дека имале проблем со сигналот да им го дадат. Не знам како не беше проблем за Fox HD, Nickelodeon HD, MTV Live HD, MTV Europe да ги пуштат.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.227
Поени од реакции
4.224
Колку Арени има Макс тв 6?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Колку Арени има Макс тв 6?
Пет се. Нема Арена спорт 6.
Спорт клуб со се Ск Еспорт, Ск Голф се дванаесет канали но Телеком ги има само седум Спорт клуб канали а тоа се СК од 1 до 6 и СК Голф.

Тука за овие спортски канали не ги бројам HD верзиите како плус уште канали бидејќи се исти канали само подобра слика
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.227
Поени од реакции
4.224
Пет се. Нема Арена спорт 6.
Спорт клуб со се Ск Еспорт, Ск Голф се дванаесет канали но Телеком има само седум Спорт клуб канали а тоа се СК од 1 до 6 и СК Голф.

Тука за овие спортски канали не ги бројам HD верзиите како плус уште канали бидејќи се исти канали само подобра слика
Значи вие ги имате српските таму се 5, кај Хрватите се 6.

1593548979172.png
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Значи вие ги имате српските таму се 5, кај Хрватите се 6.

Прегледај го приврзокот 257249
Да. За Арена Спорт Србија се пишува по форуми дека ќе отвараат и нови канали. Еден што се знае и официјално се пишуваше ќе биде канал за бокс.

Уствари да се поправам во Србија се исто шест Арена канали. Шестиот засега го рачунам оној канал Арена Еспорт но тој го нема Телеком Мк.
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2013
Мислења
145
Поени од реакции
37
???


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
Зошто е пуштена уште еднаш CNN? Некаде 1100 број
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.910
Поени од реакции
5.065
На местото од Comedy central extra сега е Nicktoons (канал од семејството Nickelodeon во кој е и Nick Jr) со цртани сериски филмови. Самиот канал Comedy central extra го изгасија мислам дека само за регионов балканскиве земји.
 
На врв Bottom