MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 април 2013
Мислења
261
Поени од реакции
115
Само А1 и Телеком ќе исклучат каналите
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.087
Поени од реакции
4.401
Само А1 и Телеком ќе исклучат каналите
Сите...
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Koga so roden ti Marcelo se pojavi kanal 3 od mrtv... Vrtevme anteni da go fatime.. Do 20 casot odese ili Eurosport ili Mtv europe, pa rtl se sekavam, sat 1 germany, a znaes i sky one da pustat (Sega e toa cel paket). Site vo skolo zborevme za 3 kanal.... Se cuvstvuvavme kako cel svet da ni se doblizil.... Posle 30 god ostanuvame pak na isto... Nisto ne e smeneto...imam rodnini i vo Belgrad i vo Zagreb... Za niv e nesvatlivo da ima prekin na programa osven ako e nevreme nekoe... Ne gi interesira avtorski prava ova ona...a koga im kazav deka nekoi kanali se zatemnuvaat radi avtorski prava se zacudija... A vo Zagreb vo Belgrad veke od naesen ke ima i publika na spottski nastani, kina, koncert i sl. Nastani... Ova kako samo sporedba.. Ostanavm vukojebina od drzava, koga mesto da se zbori za najnovi filmski, muzicki i kulturni dostiganja,.... Godina dena se zbori za micko, grujo, kiceec, boki, katica i slicni marginalni likovi koi zaedno procitale 2 knigi.... Pozdrav drugar od forumot...
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
642
Поени од реакции
397
Koga so roden ti Marcelo se pojavi kanal 3 od mrtv... Vrtevme anteni da go fatime.. Do 20 casot odese ili Eurosport ili Mtv europe, pa rtl se sekavam, sat 1 germany, a znaes i sky one da pustat (Sega e toa cel paket). Site vo skolo zborevme za 3 kanal.... Se cuvstvuvavme kako cel svet da ni se doblizil.... Posle 30 god ostanuvame pak na isto... Nisto ne e smeneto...imam rodnini i vo Belgrad i vo Zagreb... Za niv e nesvatlivo da ima prekin na programa osven ako e nevreme nekoe... Ne gi interesira avtorski prava ova ona...a koga im kazav deka nekoi kanali se zatemnuvaat radi avtorski prava se zacudija... A vo Zagreb vo Belgrad veke od naesen ke ima i publika na spottski nastani, kina, koncert i sl. Nastani... Ova kako samo sporedba.. Ostanavm vukojebina od drzava, koga mesto da se zbori za najnovi filmski, muzicki i kulturni dostiganja,.... Godina dena se zbori za micko, grujo, kiceec, boki, katica i slicni marginalni likovi koi zaedno procitale 2 knigi.... Pozdrav drugar od forumot...
A zosto srbive i htvative da zatemnuvat. Po 200 kanali imaat. Tamu skoro nikoj ne gleda balkanski kanali, posto si omaat odlicni nivni kanali. Ne ni znaat sto e toa zatemnuvanje!!!! Samo kaj nas e toa. Tolku jaka ni e drzavickava, pa i televiziite isto. Toa e. Vukojebina

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Pocnaa so prekin od 1 cas.. Ako se odi na varijanta deka do 8 avgust po 1 cas ke prekinuvaaat program od denes do 8 avgust ima 48 dena... Toa se 48 casa ili 2 DENA... A pomala smetka??? Toa tesko?
Автоматски споено мислење:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.443
Поени од реакции
20.976
Лелееее што направија ги изгасија програмите и сега остана на МТВ 1 некоја документарна за морскиот свет ќе треба да се гледа и да се научи нешто у пичку матер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.089
Поени од реакции
184.874
Лелееее што направија ги изгасија програмите и сега остана на МТВ 1 некоја документарна за морскиот свет ќе треба да се гледа и да се научи нешто у пичку матер.
Ама дај дечко одјеби сеа, каков морски свет, помала сметка сакаме, знаеш што значи саат време ТВ да не се гледа?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Член од
13 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
25
Еве колку ние плаќаме и колку се плаќа во Хрватска за истите тв канали:

Sportski paket (SportKlub+Arena Sport)
Telekom MK: 249 den
Telekom HR: 89 kn/720 den

Cinestar Premiere
A1 MK: 199 den
A1 HR: 39 kn/315 den
Telekom HR: 49 kn/396 den
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Еве колку ние плаќаме и колку се плаќа во Хрватска за истите тв канали:

Sportski paket (SportKlub+Arena Sport)
Telekom MK: 249 den
Telekom HR: 89 kn/720 den

Cinestar Premiere
A1 MK: 199 den
A1 HR: 39 kn/315 den
Telekom HR: 49 kn/396 den
Чисто за информација, пиша ја просечната плата во МК и ХР.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.443
Поени од реакции
20.976
Абе јас сум бил богат а не сум знаел.
Не си, ја немаш таа просечна.

Тргнат настрана скриншотот, на друга објава на Википедија имаше 27к денари мкд просечна а Хрватска 54к денари.
Така да, и со оваа споредба, поевтино е кај нас. Барем за спортските.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.097
Поени од реакции
583
Не си, ја немаш таа просечна.

Тргнат настрана скриншотот, на друга објава на Википедија имаше 27к денари мкд просечна а Хрватска 54к денари.
Така да, и со оваа споредба, поевтино е кај нас. Барем за спортските.
И да е така. Кажи ми зошто хрватите имаат лаокализиран хрватски Спорт Клуб и Арени а не го даваат Дрпслите канали. Додека кај нас се дава што ќе се стигне. И ја би дал уште 100-200 ден. повеќе ама сите коментари да се на Македонски со Македонско студио. А не репрезентазија ми коментира некој Хрват што баш го заболе за Македонија.

Истото се однесува и за сите други канали. Како во БГ се е синхронозирано на Бугарски. А кај нас само турските серии, за да не се мачат бабите да читаат.

Кој е должен да го побара ова од странскиве канали? Канал 5 и Сител да не треба ова да го овозможат?

Т-хоме и А1 треба малце да си брцнат во џебот и да почнат да работат според закон. Ако не клоцата во газ. Па ќе дојде некој што ќе сака.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
25
Проблемот е во тоа што кај нас луѓето се жалаат и плачаат за се.
Цената која ја плаќаме за тв и интернет во споредба со она што го добиваме не е лоша. Некеој вели дека стандардот во Хрватска е повисок. Во Албанија, каде што стандардот е понизок во споредба со нас, за Дигиталб Суперспорт се доплатува 11.2 евра или 691 денари, а има многу посиромашна понуда од Спортклуб+Арена Спорт.
Некој бара коментар на натпреварите на македонски, а доколку би имало сигурно ќе каже катастрофа се многу подобри се хрватските или српските коментатори, исто како често слушаме дека Сител и Канал 5 се катастрофа и ги бараат ХРТ или Нова.
 
На врв Bottom