MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Висина за оваа цена на пакетот понудата не е добра да има барем повеќе балкански програми а овие нашиве ако сакаат се нека ги исфрлат.
Taka e lunatik...samo turski serii, vesti, politicki emisii i kalasturi... Jebala vas i Korona i svi ostali virusi....
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.988
Поени од реакции
7.103
eurosport 2 dava bundesliga... Od 2021/2022 spanska liga odi na Arena,sigurno.....za bundes liga da odi na sportklub seuste ne e 100sigurno...ovie od Telekom na govratija, Eurosport i Discovery i ne go vrati ja.... A za htv 1 da ne zborime... Karantinot mi bese interesen so kvizovi te na htv 1..i vo vreme na kriza snimaat...nie ostanavme so na boki drugarkata so otvara kutii..... Koja vukojebina od tv ponuda....
Веќе еднаш пишав...пакетот каде е Дискавери (не разбрав дали е тука и еуроспорт) коштал дополинителни 1.1 евра и телеком се двоумел дали да ја покачи претплатата или да ги укине

само да не бидам злоупотребен....директорот на АЕК ми е братучед....од Кичево е и информацијата е сигурна

Му велам...па во 1500 денари(колку што ме кошташе тогаш Макс ТВ) има простор за тие бедни 70 денари....ми вика денес сите канали се плаќаат, и мора некако тие да скоцкаат некој пакет со се интернет и тв ....

несакав повеќе да препрашувам

ПС. за искрени членови можам да го прашам за нешто што би ги интересирало...само без злоупотреба
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.705
Поени од реакции
1.288
Веќе еднаш пишав...пакетот каде е Дискавери (не разбрав дали е тука и еуроспорт) коштал дополинителни 1.1 евра и телеком се двоумел дали да ја покачи претплатата или да ги укине

само да не бидам злоупотребен....директорот на АЕК ми е братучед....од Кичево е и информацијата е сигурна

Му велам...па во 1500 денари(колку што ме кошташе тогаш Макс ТВ) има простор за тие бедни 70 денари....ми вика денес сите канали се плаќаат, и мора некако тие да скоцкаат некој пакет со се интернет и тв ....

несакав повеќе да препрашувам

ПС. за искрени членови можам да го прашам за нешто што би ги интересирало...само без злоупотреба
Точна ти е информацијата. Во Македонија, само Телеком и А1 одбија да доплатат... Зголемувањето на цената е оправдано поради олимписките игри и некои други работи за Еуроспорт (дел од Дискавери групацијата). Сите локални оператори па и Телекабел цената ја зголемија за 120 денари мислам, но не сум точно сигурен за точната сума. За Неотел и ТоталТВ мислам дека не зголемија ни денар.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Точна ти е информацијата. Во Македонија, само Телеком и А1 одбија да доплатат... Зголемувањето на цената е оправдано поради олимписките игри и некои други работи за Еуроспорт (дел од Дискавери групацијата). Сите локални оператори па и Телекабел цената ја зголемија за 120 денари мислам, но не сум точно сигурен за точната сума. За Неотел и ТоталТВ мислам дека не зголемија ни денар.
Telekabel e 450 denari... Baska Sega gi pusti ja slobodno balkan+kanalite...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
4.328
Дечки имам проблем со јачина на сигнал на телеком. Со исклучен телевизор брзината на интернетот ми е 6мб, со СД канал паѓа на 4мб шо се трпи но кога пуштам хд канал паѓа на 150кб шо е фактички 0. Исто на некои ХД канали ми кочи сликата а тогаш интернетот ми е буквално на 0. Се јавив во телеком поради бакарна жица 10мб ми била брзината а хд стрим земал 8мб а јас 10мб на сон немам видено.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.384
Поени од реакции
975
Мислам дека макс е 10 мб со бакарна жица е сега зависи и колку си оддалечен од централата колку е подалеку толку е сигналот послаб.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
4.328
Мислам дека макс е 10 мб со бакарна жица е сега зависи и колку си оддалечен од централата колку е подалеку толку е сигналот послаб.
Ова е класична дупенка од телеком, в комшии 30мб имаат од телекабел исто со бакарна жица.

Прати го муабетот, на М пакет што сум до 30 макс е брзината а гарантираат минимална 7.5, а ако се префрлам на поголемиот пакет Л тогаш ќе ми гарантира 30мб. Премногу педерски е е да даваш 10мб интернет а телевизијата твоја да зема 8 од него.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.901
Поени од реакции
5.058
И сега овие последно регистрирани канали заедно со Nova S ќе ги пуштат или ќе испадне како со РТС 1, РТС 2, РТС 3 кога се регистрираа и полсе не можеа да ги стават затоа што морале да затемнуваат?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.463
Поени од реакции
824
И сега овие последно регистрирани канали заедно со Nova S ќе ги пуштат или ќе испадне како со РТС 1, РТС 2, РТС 3 кога се регистрираа и полсе не можеа да ги стават затоа што морале да затемнуваат?
Jas vcera prasuvav vo Telekom na 122 i nemaa nikakvi informacii za Nova S i IDJY TV
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Mnogu prenosi od slortklub srbija ke odat na nova sport tv... Srekja sto Telekom go dava slortklub hrvatska.... Kako i da e dobro e da se ima i Nova Sport vi ponudata.... Ako go cekame kako sto ja cekame Nova s.... Ke se iznacekame...
Автоматски споено мислење:

 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.463
Поени од реакции
824
Zosto na Max tv Telekom kanalite na broj 72 HAYAT PLUS i na broj 77 HAYAT TV eve nekolku dena ne se emituvaat na Max tv pisuva Во моментов ТВ каналот не емитува програма.
???
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.901
Поени од реакции
5.058
Zosto na Max tv Telekom kanalite na broj 72 HAYAT PLUS i na broj 77 HAYAT TV eve nekolku dena ne se emituvaat na Max tv pisuva Во моментов ТВ каналот не емитува програма.
???
Не знам. Претпоставувам имаат некаков проблем со сигналот или слично нешто.

Исто така каналот Хајат има и програма која мислам дека нема дозвола за емитување во Македонија поточно турски серии кој се емитуваат таму ги има и на наши телевзии. Мора често да ги затемнуваат во тие термини на емитување турски серии.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.463
Поени од реакции
824
Не знам. Претпоставувам имаат некаков проблем со сигналот или слично нешто.

Исто така каналот Хајат има и програма која мислам дека нема дозвола за емитување во Македонија поточно турски серии кој се емитуваат таму ги има и на наши телевзии. Мора често да ги затемнуваат во тие термини на емитување турски серии.
Tocno koga ima nekoja turska serija sto se emituva i kaj nas go zatemnuvaat kanalot Hayat no sega ova eve nekolku dena pisuva deka ne emituvaat programa barem na mestoto na tie 2 kanali da gi pustat Nova S i IDJY TV.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.901
Поени од реакции
5.058
Ќе заврши месецов а со тоа и сигурно промоциите на тв канали, филмови во видеотеката па ќе видиме што и дали воопшто ќе понудат друго ново нешто.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.988
Поени од реакции
7.103
Дечки имам проблем со јачина на сигнал на телеком. Со исклучен телевизор брзината на интернетот ми е 6мб, со СД канал паѓа на 4мб шо се трпи но кога пуштам хд канал паѓа на 150кб шо е фактички 0. Исто на некои ХД канали ми кочи сликата а тогаш интернетот ми е буквално на 0. Се јавив во телеком поради бакарна жица 10мб ми била брзината а хд стрим земал 8мб а јас 10мб на сон немам видено.
I kaj mene beše dodeka imav ,,obicna,, pretplata od 1500 den. Koga preminav na Magenta , brzinata mu ja kačija na 24/5 prrma testiranjata sto gi pravam
Isto sum na bakar
 
На врв Bottom