MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 септември 2013
Мислења
677
Поени од реакции
635
Не се трпите со плачењево за Екс-Ју каналите. Марцело штета што си модератор па не можам да те ставам и тебе на игнор. Кога не пуштаат канали зошто не пуштаат, кога пуштаат зошто пуштаат. Дај најдете некоја занимација у животот и не бидете напорни.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
5.247
Нормално дека не на секого тоа што пример мене ми се допаѓа од тв канали на друг некој ќе му се допаѓа истото, па нека има за различни вкусви и интереси. Сепак МТV Еurope каналот е тотално непотребен aко воопшто нема превод.

Јас а верувам повеќето сакаат Екс ју канали. Nova S e супер канал и има за повеќето вкусови по нешто.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.685
Поени од реакции
1.102
Нормално дека не на секого тоа што пример мене ми се допаѓа од тв канали на друг некој ќе му се допаѓа истото, па нека има за различни вкусви и интереси. Сепак МТV Еurope каналот е тотално непотребен aко воопшто нема превод.

Јас а верувам повеќето сакаат Екс ју канали. Nova S e супер канал и има за повеќето вкусови по нешто.
Dali ima tocen datum koga ke ja stavat Telekom vo ponudata Nova S
?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.192
Поени од реакции
646
Дали некој знае зошто Собранискиот канал не го пуштаат во ХД? Сите канали на МТВ ги пуштиа во ХД само тој не.
На ВИП пуштен е од пред неколку години.

Не дека сакам да гледам собрание во ХД, туку порано даваа спорт на него, а верувам дека пак ќе даваат спорт кога ќе има светски првенства или олимпијади.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.522
Поени од реакции
57.422
Дали некој знае зошто Собранискиот канал не го пуштаат во ХД? Сите канали на МТВ ги пуштиа во ХД само тој
Имаш право, баш ми се гледаше миниконцерт на Нино Величкоски снимен во РТС во 1989 на HD
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.685
Поени од реакции
1.102
Na Max tv na broj 73 e РТС СВЕТ HD pisuva HD ama slikata e vo SD neznam zosto Telekom ne go prenesuva signalot na PTC vo HD
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
90
Поени од реакции
42
Ај од утре за нас специјално ќе го стават :icon_lol:
Ne Znam, tolku Li e skap, drzaven kanal e. Koga gi gledam kvizovi te Potera i Milijunsas, se vooodusevuvam na znaenje, voditelstvo, na opustena atnosfera, zabava za cela familija.... Ebati televixziite kaj nas.... Ostanavme so turski serii, politicki debati, ve lovci, gruevci, zajkovci, mickovci, gruperi i otvaranje na kutiii kade lugje polypismeni cekaat da bidat glavni eden saat samo a potoa tonat vo zaborav....
Автоматски споено мислење:

 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.191
Поени од реакции
5.247
Ne Znam, tolku Li e skap, drzaven kanal e. Koga gi gledam kvizovi te Potera i Milijunsas, se vooodusevuvam na znaenje, voditelstvo, na opustena atnosfera, zabava za cela familija.... Ebati televixziite kaj nas.... Ostanavme so turski serii, politicki debati, ve lovci, gruevci, zajkovci, mickovci, gruperi i otvaranje na kutiii kade lugje polypismeni cekaat da bidat glavni eden saat samo a potoa tonat vo zaborav....
Автоматски споено мислење:
A1 поранешен Vip го имаше и мислам дека го исклучија.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
968
Јас кога ве читам ми иде да заплачам, па едни локални оператори ги имаат сите овие телевизии веќе многу долго време, и Нова С, Хрт 1, РТС 1 се во ХД, Еуроспорт, Дискавери и други за кои плачете овде. Па зарем толку немате друга опција освен да бидете заложници на Макс, Телекабел и А1 ?
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
90
Поени од реакции
42
Јас кога ве читам ми иде да заплачам, па едни локални оператори ги имаат сите овие телевизии веќе многу долго време, и Нова С, Хрт 1, РТС 1 се во ХД, Еуроспорт, Дискавери и други за кои плачете овде. Па зарем толку немате друга опција освен да бидете заложници на Макс, Телекабел и А1 ?
Mal Grad ili selo mali problemi, golem Grad Golemi problemi
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.685
Поени од реакции
1.102
Јас кога ве читам ми иде да заплачам, па едни локални оператори ги имаат сите овие телевизии веќе многу долго време, и Нова С, Хрт 1, РТС 1 се во ХД, Еуроспорт, Дискавери и други за кои плачете овде. Па зарем толку немате друга опција освен да бидете заложници на Макс, Телекабел и А1 ?
Koj se tie operatori sto gi imaat ovie kanali ?
 
На врв Bottom