MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.909
Поени од реакции
5.064
go ima kako sto imam primeteno bbc earth viasat
Ги има ВВC Earth HD, Viasat Nature History HD, Food Network HD

N1 HD, Travel Channel HD ги нема пуштено гратис периодов.
Автоматски споено мислење:

Na koj broj e MRT 4 na Max tv ???

Inace kanalot MRT 4 e pusten preku DVB-T signal so obicna antena.
Не е ни пуштен сеуште, кој знае зошто а сигурно ни самите не знаат зошто го немаат пуштено. МРТ 3, МРТ 5 одма дента ги пуштија пред 16 часот, овој не го пуштија.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
525
Поени од реакции
100
Ги има ВВC Earth HD, Viasat Nature History HD, Food Network HD

N1 HD, Travel Channel HD ги нема пуштено гратис периодов.
Автоматски споено мислење:


Не е ни пуштен сеуште, кој знае зошто а сигурно ни самите не знаат зошто го немаат пуштено. МРТ 3, МРТ 5 одма дента ги пуштија пред 16 часот, овој не го пуштија.
sega e pusten i SD I HD rezolucija
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Go izgledavme juznokorejskiot film Parazit na Telekom besplatno. Ubav bese filmot. Im blagodarime i ocekuvame povtorno dobri filmovi vo 20 casot sekoj den
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.474
Поени од реакции
833
Koga Telekom ke gi pustat na Max tv kanalite NOVA S i IDJY TV ?
Na stranata na avmu im se registrirani ovie kanali no seuste gi nema na Max tv dali znae Nekoj koga Telekom ke gi stavat vo ponuda ovie kanali ? ?
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
2 ekstra filma, Pajazina,(4 oscari) i Spiun odea na Telekom kinoto vo 20 casot... Se nadevam deka ke prodolzat so taa praksa..filmovite se 2019 proizvodstvo.... prikazuvanje na premierni filmovi so super slika i zvuk e poln pogodok.... Keep going
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.909
Поени од реакции
5.064
2 ekstra filma, Pajazina,(4 oscari) i Spiun odea na Telekom kinoto vo 20 casot... Se nadevam deka ke prodolzat so taa praksa..filmovite se 2019 proizvodstvo.... prikazuvanje na premierni filmovi so super slika i zvuk e poln pogodok.... Keep going
Кој е тој филмот Пајажина?

Јас видов дека бесплатни вечерва се овој македонскиов документарен Avec L' Amour и филмот Офицерот и шпионот
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Кој е тој филмот Пајажина?

Јас видов дека бесплатни вечерва се овој македонскиов документарен Avec L' Amour и филмот Офицерот и шпионот
Паразит се викаше, пардон.... А денес офицерот и шпионот режија легендарниот роман полански
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.909
Поени од реакции
5.064
До кога ќе бидат бесплатно некој од каналите?
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
144
Поени од реакции
37
Nickelodeon HD i MTV Live HD pusteni od denes... Fali uste novaS

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.909
Поени од реакции
5.064
Nickelodeon HD i MTV Live HD pusteni od denes... Fali uste novaS

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Фали Nova S, IDJ TV, SK Esport, Fight Channel, Brainz.

MTV Europe џабе е ако нема превод. Не сите разбираат англиски целосно добро а и каналот чиста глупост. Не е MTV тоа што некогаш беше.
 
Последно уредено:
Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Фали Nova S, IDJ TV, SK Esport, Fight Channel, Brainz.

MTV Europe џабе е ако нема превод. Не сите разбираат англиски целосно добро а и каналот чиста глупост. Не е MTV тоа што некогаш беше.
Se se menuva marcello, novi vreminjanovi tekovi... Se sekavam kasni 80 i celi 90 godini.. Kanal broj 1,so unplagged concerti.. Ima dosta mlada popolacija sto go gledaat..... Barem ke gi gledame Mtv avords muzickite na gradi.. Falese ovoj kanal...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.909
Поени од реакции
5.064
MTV не вреди за ништо моментално. Има сигурно денешно време и доста поинтересни музички канали.
 
На врв Bottom