MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
31 декември 2017
Мислења
74
Поени од реакции
30
Сега ако не сидејствуваат некаков попуст за Eurosport и да ги откупат правата, никогаш нема.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Da, posto nema sport celo leto... Tenis im pocinja vo juli(eventualno), a Golemite velodipedski trki vo septemvri.. Olipijadata i atletikata se 2021....sega im e sansa da se ispazarat za dobroto na site nivni pretplatnici
Автоматски споено мислење:

 
Член од
24 мај 2012
Мислења
37
Поени од реакции
8
Место еден куп непотребни канали Телеком треба да ги донесе каналите од дискавери групацијата и повеќе филмски канали.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.902
Поени од реакции
5.058
Мене не ми фалат Дискавери каналите. Можеби Еуроспорт поради тенис ама тоа е што е, го изгубивме и се надевам ќе го вратат кога тогаш.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
193
Поени од реакции
354
Како ќе функционира ова со филмовите сега што ги пуштаат во видеотеката? Од 20:00 ги пуштаат до следниот ден?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.902
Поени од реакции
5.058
Како ќе функционира ова со филмовите сега што ги пуштаат во видеотеката? Од 20:00 ги пуштаат до следниот ден?
24 часа мислам ќе е достапен еден филм бесплатно. Секоја вечер по еден филм бесплатно додека не ги поминат сите планирани. Ако не ти се чека бесплатно филм си го изнајмуваш филмот за 69 денари мислам беше цената.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.224
Поени од реакции
197
Драма се значи MAXTV
Го активирам прееска HD+ пакетот, кој е 250 денари месечно, направив рестарт на ресиверот и.... Ништо
Ги нема каналите, а ми даде порака дека е активиран пакетот.
Одма го деактивирав цела среќа што првите 30 дена е гратис, па нема да ми наплатат

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
525
Поени од реакции
100
Драма се значи MAXTV
Го активирам прееска HD+ пакетот, кој е 250 денари месечно, направив рестарт на ресиверот и.... Ништо
Ги нема каналите, а ми даде порака дека е активиран пакетот.
Одма го деактивирав цела среќа што првите 30 дена е гратис, па нема да ми наплатат

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
toj paket e aktiven za vreme na koronavirusot
 
Член од
16 март 2019
Мислења
1.465
Поени од реакции
826
Na koj broj e MRT 4 na Max tv ???

Inace kanalot MRT 4 e pusten preku DVB-T signal so obicna antena.
 
На врв Bottom