MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Сега ако не сидејствуваат некаков попуст за Eurosport и да ги откупат правата, никогаш нема.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Da, posto nema sport celo leto... Tenis im pocinja vo juli(eventualno), a Golemite velodipedski trki vo septemvri.. Olipijadata i atletikata se 2021....sega im e sansa da se ispazarat za dobroto na site nivni pretplatnici
Автоматски споено мислење:

 
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Место еден куп непотребни канали Телеком треба да ги донесе каналите од дискавери групацијата и повеќе филмски канали.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Мене не ми фалат Дискавери каналите. Можеби Еуроспорт поради тенис ама тоа е што е, го изгубивме и се надевам ќе го вратат кога тогаш.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Како ќе функционира ова со филмовите сега што ги пуштаат во видеотеката? Од 20:00 ги пуштаат до следниот ден?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Како ќе функционира ова со филмовите сега што ги пуштаат во видеотеката? Од 20:00 ги пуштаат до следниот ден?
24 часа мислам ќе е достапен еден филм бесплатно. Секоја вечер по еден филм бесплатно додека не ги поминат сите планирани. Ако не ти се чека бесплатно филм си го изнајмуваш филмот за 69 денари мислам беше цената.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Драма се значи MAXTV
Го активирам прееска HD+ пакетот, кој е 250 денари месечно, направив рестарт на ресиверот и.... Ништо
Ги нема каналите, а ми даде порака дека е активиран пакетот.
Одма го деактивирав цела среќа што првите 30 дена е гратис, па нема да ми наплатат

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Драма се значи MAXTV
Го активирам прееска HD+ пакетот, кој е 250 денари месечно, направив рестарт на ресиверот и.... Ништо
Ги нема каналите, а ми даде порака дека е активиран пакетот.
Одма го деактивирав цела среќа што првите 30 дена е гратис, па нема да ми наплатат

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
toj paket e aktiven za vreme na koronavirusot
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
Na koj broj e MRT 4 na Max tv ???

Inace kanalot MRT 4 e pusten preku DVB-T signal so obicna antena.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom