MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Dali nekoj koristi VDSL od telekom i kako e zadovolen,koja vrzina se dostignuva na net?
Јас сум на бакар, и мислам дека ја имам оваа опција, но не сум сигурен

откако преминав од опција со 1500 денари на опција Магента, од 12/1 преминав на 25/5 според мои тестирања

 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Јас сум на бакар, и мислам дека ја имам оваа опција, но не сум сигурен

откако преминав од опција со 1500 денари на опција Магента, од 12/1 преминав на 25/5 според мои тестирања

Тешко дека барем со бакар да постигнеш 30 брзина биди среќен што имаш 25
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
МРТ 5 вклучена на канал 8 на МахТв

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Ги регистрираа Nova S SK Esport некој да не има информација кога ќе ги пуштат
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Одговор од MaxTV Телеком

Здраво Марко, овие канали ќе бидат пуштени штом ќе се создадат услови. Се надеваме наскоро. Поздрав.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Одговор од MaxTV Телеком

Здраво Марко, овие канали ќе бидат пуштени штом ќе се создадат услови. Се надеваме наскоро. Поздрав.
Dobar e Nova s... Ajde Hr1 sledna.... Vecer ima "Tko zeli BITI milijunash," so legrndarniot Tarik Filipovic... Sedete doma i nesto ke naucite... Take care @Stay safe ti all Macedonian people
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.101
Поени од реакции
4.840
Одговор од MaxTV Телеком

Здраво Марко, овие канали ќе бидат пуштени штом ќе се создадат услови. Се надеваме наскоро. Поздрав.
Da se nadevame deka sto poskoro ke sozdadat uslovi za voveduvanje na tie TV kanali i sekako da se vo osnoven paket bez doplata.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Зошто не ги средат по редослед каналиве МРТ 1 МРТ 2 МРТ 3 МРТ 4 МРТ 5 МРТ Собраниски?

Знам дека тоа и јас можам да го направам и не е тоа толку тешко ама за некој што не би се замарал да си ги подредува каналите по свој вкус а тоа сигурно се постари лица треба да се утепаат од вртење додека стигнат до МРТ 3

На А1 (поранешен Близу) фабрички од кај нив се колку толку по ред наредени македонските канали.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Зошто не ги средат по редослед каналиве МРТ 1 МРТ 2 МРТ 3 МРТ 4 МРТ 5 МРТ Собраниски?

Знам дека тоа и јас можам да го направам и не е тоа толку тешко ама за некој што не би се замарал да си ги подредува каналите по свој вкус а тоа сигурно се постари лица треба да се утепаат од вртење додека стигнат до МРТ 3

На А1 (поранешен Близу) фабрички од кај нив се колку толку по ред наредени македонските канали.
Зашто мрт2 да е втора, а не меѓу другите албански?
Зашто собраниски да биде меѓу првите, а телма да речеме 10та?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Зашто мрт2 да е втора, а не меѓу другите албански?
Зашто собраниски да биде меѓу првите, а телма да речеме 10та?
Затоа што задолжителни се МРТ и секогаш на листите кај операторите и македонските телевизии на сајтот на АВМУ се први по ред МРТ.

Државна телевизиска куќа треба секогаш да и се дава предност каква и да е финансиски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom