MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.380
Поени од реакции
4.672
Некој ги има тие Тринг каналите? Има објава на инфо канал дека се пуштени.
Рестартирав ги немаше, па еве сега рестартирам целосно три пати пали гаси.

Не дека ќе ми бидат многу од корист тие канали ама плаќаме поскапо и зошто кога ги нудат сега целосно бесплатно и од нивна страна активирано да ги немам.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.156
Поени од реакции
470
Некој ги има тие Тринг каналите? Има објава на инфо канал дека се пуштени.
Рестартирав ги немаше, па еве сега рестартирам целосно три пати пали гаси.

Не дека ќе ми бидат многу од корист тие канали ама плаќаме поскапо и зошто кога ги нудат сега целосно бесплатно и од нивна страна активирано да ги немам.
А проба да ги активираш преку менито?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.380
Поени од реакции
4.672
А проба да ги активираш преку менито?
Сепак ми одговорија дека бесплатно цел пакет е за оние што веќе го имаат активирано најмалиот Тринг пакетот од 99 денари. Така да немам намера да активирам пакет.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
12
Jebalo vas i tring i Pink i grand... Vo ovie teski vreminja einstveno me opustaat kvizovi te "Potera", "i,," Tko zeli BITI Miliunas"na HRT 1...ubavi kvizovi, luge so znaenje, dobri nagradi,.. Decata sto ne odat vi skolo a i nie povozrasnite mozeme mnogu da naucime, od istorija, knizevnost, umetnost, geografija,muzika i tn... Zalosno e populacija da se pali na Edna opajdara so kutii za konduri... Toa e sinonim za kviz vo Nasava drzava.... Vrakajte go HRT 1,pod itno..... Pozdrav do site i cuvajte se
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.380
Поени од реакции
4.672
Jebalo vas i tring i Pink i grand... Vo ovie teski vreminja einstveno me opustaat kvizovi te "Potera", "i,," Tko zeli BITI Miliunas"na HRT 1...ubavi kvizovi, luge so znaenje, dobri nagradi,.. Decata sto ne odat vi skolo a i nie povozrasnite mozeme mnogu da naucime, od istorija, knizevnost, umetnost, geografija,muzika i tn... Zalosno e populacija da se pali na Edna opajdara so kutii za konduri... Toa e sinonim za kviz vo Nasava drzava.... Vrakajte go HRT 1,pod itno..... Pozdrav do site i cuvajte se
Во овие тешки времиња со коронавирусот нема ништо да се понуди повеќе од тв понуда кај сите оператори сигурно. Она што сега го имаат тоа ќе биде. Може само да понудат гратис некој месец веќе постоечка понуда на пакет тв канали и интернет повеќе.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
12
Во овие тешки времиња со коронавирусот нема ништо да се понуди повеќе од тв понуда кај сите оператори сигурно. Она што сега го имаат тоа ќе биде. Може само да понудат гратис некој месец веќе постоечка понуда на пакет тв канали и интернет повеќе.
Bate Marcelo i pred Korona virus ponuda ta bese ocajna... Tarik Filipovic e llegenda.... 100 posto sum siguren da ima Hrt1, zagrebacka tv nova, Eurosport i Discovery, nikoj nema da gleda ni kanal 5,sitel,telma,...itn...so grandovi i pinkovi kanali se utupuva i oseljacuva nacija... Ne se oplemenuva i razviva.. Telekom e na poteg.... Pozdrav i zdravje da ve sluzi
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.380
Поени од реакции
4.672
Bate Marcelo i pred Korona virus ponuda ta bese ocajna... Tarik Filipovic e llegenda.... 100 posto sum siguren da ima Hrt1, zagrebacka tv nova, Eurosport i Discovery, nikoj nema da gleda ni kanal 5,sitel,telma,...itn...so grandovi i pinkovi kanali se utupuva i oseljacuva nacija... Ne se oplemenuva i razviva.. Telekom e na poteg.... Pozdrav i zdravje da ve sluzi
Се сложувам ама ете и јас многу пати им го имам пишано HRT 1 да го вратат но ништо од тоа.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.198
Поени од реакции
1.082
Jebalo vas i tring i Pink i grand... Vo ovie teski vreminja einstveno me opustaat kvizovi te "Potera", "i,," Tko zeli BITI Miliunas"na HRT 1...ubavi kvizovi, luge so znaenje, dobri nagradi,.. Decata sto ne odat vi skolo a i nie povozrasnite mozeme mnogu da naucime, od istorija, knizevnost, umetnost, geografija,muzika i tn... Zalosno e populacija da se pali na Edna opajdara so kutii za konduri... Toa e sinonim za kviz vo Nasava drzava.... Vrakajte go HRT 1,pod itno..... Pozdrav do site i cuvajte se
Dodeka ne gi isklucat tie bezvrska kanali od tipot Pink,nema mesto za drugite dokumentarni i pred se obrazovni kanali ....
Автоматски споено мислење:

Се сложувам ама ете и јас многу пати им го имам пишано HRT 1 да го вратат но ништо од тоа.
Pusti si iptv ke se prerodis....imas tamu se sto ovie sutraci ne pustaat i za 5/6arena kanali sakaat debelo da naplatat....
Epa brate na iptv za 7/8€ mesecno ili 60€ godisno toa mu idi 330den.mesecno gi imas site tie kanali na broj okolu 4000,pa ke biras sto ke gledas a ne sto ke ti serviraat....
Ps, hrvatski kanali ima 37 znaci hrt,nova,rtl i site drugi....
Pozzzz uzivajte domaaa
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
1
Pickbox од 1ви Април бесплатно бaрем така стое на ФБ страната на Pickbox NOW Makedonija
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.156
Поени од реакции
470
Деновиве на Арена каналите ќе гледаме филмови

Сепак, „Арена Спорт“ дојде до оригинална идеја – стартува „Арена Кино“.


Ова значи дека во следните денови на „Арена Спорт“ ќе имаме прилика да ги гледаме некои од најпознатите холивудски филмови кои се поврзани со спортот.

„Откако станавме препознатливи по најатрактивните и најквалитетните документарни филмови сега ќе се насочиме кон играните. Најголемите филнски хитови на кои спортот им е инпирација. Холивудски хитови, биографски драма, акциони херои, наградувани филмови, домашни класици…На нашите граѓани е да остана дома и секоја вечер да бидат со нашата програма. Звезда, Партизан, Лејкерси, Денвер, Реал и Барса сега ќе бидат Де Ниро, Сталоне, Клинт Инствуд, Ван Дам“, изјави Зоран Пањковиќ одговорен уредник на „Арена Спорт“.

Почетокот е закажан за од петок.


 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.209
Поени од реакции
185
Pickbox од 1ви Април бесплатно бaрем така стое на ФБ страната на Pickbox NOW Makedonija
Не мораш преку макс тв да чекаш за Пикбокс да ти е бесплатен.
Симни си ја апликацијата "pickbox now" и регистрирај се, бесплатно е за периодов, или преку компјутер можеш истото

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.380
Поени од реакции
4.672
Деновиве на Арена каналите ќе гледаме филмови

Сепак, „Арена Спорт“ дојде до оригинална идеја – стартува „Арена Кино“.


Ова значи дека во следните денови на „Арена Спорт“ ќе имаме прилика да ги гледаме некои од најпознатите холивудски филмови кои се поврзани со спортот.

„Откако станавме препознатливи по најатрактивните и најквалитетните документарни филмови сега ќе се насочиме кон играните. Најголемите филнски хитови на кои спортот им е инпирација. Холивудски хитови, биографски драма, акциони херои, наградувани филмови, домашни класици…На нашите граѓани е да остана дома и секоја вечер да бидат со нашата програма. Звезда, Партизан, Лејкерси, Денвер, Реал и Барса сега ќе бидат Де Ниро, Сталоне, Клинт Инствуд, Ван Дам“, изјави Зоран Пањковиќ одговорен уредник на „Арена Спорт“.

Почетокот е закажан за од петок.


Вчера на Арена 5 имаше документарец за Мухамед Али. Супер им е ова.
Автоматски споено мислење:

Dodeka ne gi isklucat tie bezvrska kanali od tipot Pink,nema mesto za drugite dokumentarni i pred se obrazovni kanali ....
Автоматски споено мислење:


Pusti si iptv ke se prerodis....imas tamu se sto ovie sutraci ne pustaat i za 5/6arena kanali sakaat debelo da naplatat....
Epa brate na iptv za 7/8€ mesecno ili 60€ godisno toa mu idi 330den.mesecno gi imas site tie kanali na broj okolu 4000,pa ke biras sto ke gledas a ne sto ke ti serviraat....
Ps, hrvatski kanali ima 37 znaci hrt,nova,rtl i site drugi....
Pozzzz uzivajte domaaa
Имам на Kodi инсталирано Balkan Green Live pvr и на тоа има скоро се од балкански тв канали бесплатно. По потреба гледам HRT 1, 2, 3, 4, 5, РТС 1, 2, 3, Prva, Pink, RTL, Nova HR, Nova S.. и засега функционира добро.
 
На врв Bottom