MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.209
Поени од реакции
185
Dali paketive so tv kanali ( Arena sport Sport klub i drugi tv paketi ) na Max tv ke gi pustat avtomacki ili ke treba nie korisnicite da se javime vo kontakt centar na Telekom ?
И да се автоматски пуштени, што ти мењава бе човек.... Нема спорт во живо, само снимки
И од филмски канали, нека ги дадат HBO, а не канали кои и така и така ги има у пакетите

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.005
Поени од реакции
525
И да се автоматски пуштени, што ти мењава бе човек.... Нема спорт во живо, само снимки
И од филмски канали, нека ги дадат HBO, а не канали кои и така и така ги има у пакетите

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Да имавме Еуроспорт ќе гмедавме снукер, скијање и сл. во живо.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.381
Поени од реакции
4.672
Во текстот кај делот пишан за телевизија пишува дека наредните денови ќе има нешто нови содржини.

Ај дај боже да е тв канали и нешто интересно и гледливо. Јас сум за Nova S, Cinestar каналите, Travel Xp..

Oва од канали промотивно што ќе пуштат веќе го имам. За интернетот на мобилен не знам зошто ни даваат повеќе интернет кога не советуваат да седиме дома а дома си користиш интернет тој од рутер Wi Fi или директно Lan кабел од рутер.
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.381
Поени од реакции
4.672
Pickbox бесплатен но не знам зошто На МаxTV Телеком го немаат пуштено во видеотеката. Им пишав ми врати таа Тања дека ќе се пушти но ништо.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
1
Pickbox бесплатен но не знам зошто На МаxTV Телеком го немаат пуштено во видеотеката. Им пишав ми врати таа Тања дека ќе се пушти но ништо.
На страната на Pickbox Makedonija на ФБ имаат напишано дека може да се следе бесплатно на МахTV но од тоа нема ништо
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.381
Поени од реакции
4.672
На страната на Pickbox Makedonija на ФБ имаат напишано дека може да се следе бесплатно на МахTV но од тоа нема ништо
Сега пробав на Pickbox апликацијата за Аndroid на телевизор. Доста слаб избор на содржини. Ова вака слаб избор затоа што е сега бесплатно или е таков од одамна?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.341
Поени од реакции
686
Сега пробав на Pickbox апликацијата за Аndroid на телевизор. Доста слаб избор на содржини. Ова вака слаб избор затоа што е сега бесплатно или е таков од одамна?
Еве некои серии на Пикбокс што можеш да ги погледнеш.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.381
Поени од реакции
4.672
Еве некои серии на Пикбокс што можеш да ги погледнеш.
HBO GO има подобар избор на филмови. Серии многу и не гледам.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.183
Поени од реакции
5.462
Imam problem, uredot sam se restartira i voopshto ne se pushta, a svetat skoro site sijalicki i se menuvaat. 20200324_211727.jpg
 
На врв Bottom