MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
sramota za maks tv gi isklucija najdobrite kanali discovery i eurosport i mnogu drugi kanali a da se zaprasaat zosto ne toa neznaat.
Vo ponudata imaat duri 60 albanski kanali toa ti se 50% od semata na listata na ponudeni kanali em se skapi em cenite im se do plafon i bezvrska kanali imaat vo ponudata koj nikoj ne gi dleda tie kanali barem da storat nesto a oni muva ne gi lazi
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Stvarno, do kade e rabotava so Eurosport.... Samo A1 i Telekom go nemaat... Zimskite sportovi ke pocnat kaj i da e
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
KANAL 5 HD
NA MAX TV REDEN BROJ 706
Го пишав ова пред две недели. Сепак не е кој знае HD квалитетот добар како на Сител, МРТ, Телма, Алсат, Клан.. ама колку толку поубава е сликата. Истиот случај е и со Алфа.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.098
Поени од реакции
4.831
Го пишав ова пред две недели. Сепак не е кој знае HD квалитетот добар како на Сител, МРТ, Телма, Алсат, Клан.. ама колку толку поубава е сликата. Истиот случај е и со Алфа.
Neznam zosto ja nema opcijata za Kanal 5 na Max tv stisni ok i gledaj vo HD kako sto e kaj MRT1 SITEL ALFA ALSAT TELMA i drugi tv kanali sto se vo HD.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
ABE I SUPER HD DA E SLIKATA ...GI NEMAS EUROSPORT,DISCOVERY, HRT(SEGA E NAJUBAVA ZA GLEDANJE OKOLU BOZIK I NOVA GODINA),...DZABE E SE ....NE DEKA NEMAAT PARI OVIE OD TELEKOM ..SE E POLITIKA....ZA ZAL NA SITE ISKRENU LJUBITELI NA GORE SPOMENATITE KANALI....
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
ABE I SUPER HD DA E SLIKATA ...GI NEMAS EUROSPORT,DISCOVERY, HRT(SEGA E NAJUBAVA ZA GLEDANJE OKOLU BOZIK I NOVA GODINA),...DZABE E SE ....NE DEKA NEMAAT PARI OVIE OD TELEKOM ..SE E POLITIKA....ZA ZAL NA SITE ISKRENU LJUBITELI NA GORE SPOMENATITE KANALI....
Автоматски споено мислење:
Последно прашав кога нови канали и ми рекоа за пролет бидејќи тогаш обновуваат довори за некој пакет канали па ќе се воведе и нешто ново.
Да за бадник, божиќ, дочек нова година па и општо зимски период се гледа повеќе телевизија. Ладно и повеќето се дома па гледаат тв ама тоа е што е ќе чекаме за нови канали до пролет.

И ја се надевам ќе го вратат Еurosport. За Discovery и не ми е толку битно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
МaxTv Go вреди само ако не си дома па да гледаш телевизија. Апликацијата ретко се ажурира со канали а видеотеката во таа апликација нема ништо интересно.

Не знам зошто е толку запоставена таа апликација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom