MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 март 2019
Мислења
3.123
Поени од реакции
4.923
Не, а и нема потреба.
Ne bi se slozil deka nema potreba ima publika sto saka da gi gleda tie realni sou programi kako zadruga.
Na kraj kraeva nema nikakov problem dokolku gi ima koj saka da gi ima ke go aktivira paketot koj ne nema da go aktivira.
I onaka na MAX TV go ima Pink paketot samo treba ovie 4 novi TV kanali da gi dodadat.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ако задруга, фарма и слични гом** се реални забавни шоу програми, јас дефинитивно сум Претседател. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Ne bi se slozil deka nema potreba ima publika sto saka da gi gleda tie realni sou programi kako zadruga.
Na kraj kraeva nema nikakov problem dokolku gi ima koj saka da gi ima ke go aktivira paketot koj ne nema da go aktivira.
I onaka na MAX TV go ima Pink paketot samo treba ovie 4 novi TV kanali da gi dodadat.
Се сложувам со тоа дека кој сака да ги има ќе активира кој не сака нема да активира пакет. Немам ништо против нека ги има ама повеќе сум да ги нема овие Задруга, доволно е тоа што има од Задруга на Pink plus. Што ќе е се повеќе канали со Задруга во живо? Нема многу да пропуштиш и она што се емитува на Pink plus.

A МаxTV го нема целиот пакет Pink канали.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
14.714
Предновогодишен вообичаен пакет од Телеком
Ај ако сакаш преведи што е ова....никогаш не сум ги разбирал сајтовите на Мобимак иако сум нивни претплатник над 19 години!!!!!:eek:

ПОДАРУВАМЕ 10 GB МОБИЛЕН ИНТЕРНЕТ
НА СИТЕ ПОСТПЕЈД КОРИСНИЦИ
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ај ако сакаш преведи што е ова....никогаш не сум ги разбирал сајтовите на Мобимак иако сум нивни претплатник над 19 години!!!!!:eek:

ПОДАРУВАМЕ 10 GB МОБИЛЕН ИНТЕРНЕТ
НА СИТЕ ПОСТПЕЈД КОРИСНИЦИ
Ако си на сметка, ќе добиеш 10 гига нет гратис, бесплатно. Само треба да го активираш преку апликацијата на телефон ако не грешам.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Предновогодишен вообичаен пакет од Телеком
А тие што ги имаме активирано пакетите од претходно, ќе си ги плаќаме и во промотивниот период? Веројатно да.

И наместо тие да ги активираат и после 15.01 автоматски да ги деактивираат, ја препуштаат таа работа на корисниците надевајќи се дека некој ќе го заборави рокот и ќе им легне уште некој денар на сметка. Генијално.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
609
Поени од реакции
491
Dali ovie 4 kanali ke bidat dostapni vo Pink paketot na MAX TV MK Telekom ?
Нели ќе ти беше поедноставно да ја посетиш веб страната на Телеком па сам да видиш дали ги има овие четири :гомце: од канали, или да ги прашаш на фб дали ќе ги пуштат овие четири :гомце: од канали?
Автоматски споено мислење:

Ne bi se slozil deka nema potreba ima publika sto saka da gi gleda tie realni sou programi kako zadruga.
Na kraj kraeva nema nikakov problem dokolku gi ima koj saka da gi ima ke go aktivira paketot koj ne nema da go aktivira.
I onaka na MAX TV go ima Pink paketot samo treba ovie 4 novi TV kanali da gi dodadat.
Воздух, Вода и PINK.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.123
Поени од реакции
4.923
Podobro Pink i zadruga nego li sinhronizirani serii.
Нели ќе ти беше поедноставно да ја посетиш веб страната на Телеком па сам да видиш дали ги има овие четири :гомце: од канали, или да ги прашаш на фб дали ќе ги пуштат овие четири :гомце: од канали?
Автоматски споено мислење:



Воздух, Вода и PINK.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.611
Поени од реакции
81.300
Би било убаво да ја пуштат Kerrang! TV, колку што знам на А1 го имаат овој канал, а и онака е 736352627 пати поквалитетен од сите PINK канали

:kafence:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.892
Поени од реакции
7.569
Би било убаво да ја пуштат Kerrang! TV, колку што знам на А1 го имаат овој канал, а и онака е 736352627 пати поквалитетен од сите PINK канали

:kafence:
Тој канал има договор со Vip/A1 само таму изгледа да се емитува. Го нема кај други оператори освен на А1.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
МРТ2 ХД ја додадоа во листата на канали Телеком
 

Kajgana Shop

На врв Bottom