MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.339
Поени од реакции
598
Алфа ТВ HD каналот дали функционира ? Кај мене неколку дена не
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.380
Поени од реакции
788
Алфа ХД не функционира. Само Алфа СД.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
5 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
9
Има проблем! Јас имав проблем! Секоја недела нови албански канали и по некој сомнителен босански, а другиве корисници??? Како не им е срам! Се префрлив на Тотал ТВ кај што има преку 350 и повеќето HD, ја гледав и оваа спорнава што никако не можат да ја воведат Нова С, епа еве да знаете дека сите содржини на оваа телевизија имаат македонски титл :)))

А и да, на EON имате преку 50 канали што може да се враќаат 7 дена наназад (дури и Fox, HBO, TV1000..), а овие ги молев две години да ја стават ТВ 24 македонската. Срамота! Епа ќе си одиме, кој ќе фрла толку пари за претплата и за дополнителни пакет кои ги имате БЕСПЛАТНО во HD на Тотал, епа јбг!
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj sto e na neotel ili drug operator sto gi ima rts dali celo vreme kanalite rabotat ili znaat i da gi zatemnuvaat? Odgovor na telekom e deka poveketo bi bile zatemneti rts kanalite nego li sto ke funkcionirale. E radi toa ne gi pustale na maks tv
Не е точно, РТС не се затемнети, досега не сум видела да нема сигнал. Се затемнуваат Прва/Пинк/о2 пошто македонскиве им ги изнакупиле емисиите, место свои да создадат.
 
Член од
5 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
9
Има ли некој тука што е на бакарна мрежа од Телеком и го нервира бавниот нет? Имам златен спас :)))
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.122
Поени од реакции
5.868
Има ли некој тука што е на бакарна мрежа од Телеком и го нервира бавниот нет? Имам златен спас :)))
Кажи има такви доста. Јас го користам на wi fi интернетот и знае да биде на моменти поспор. Се мислам да го појачам со уште еден рутер па во цел стан да фаќа подобро.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.900
Поени од реакции
1.156
Има проблем! Јас имав проблем! Секоја недела нови албански канали и по некој сомнителен босански, а другиве корисници??? Како не им е срам! Се префрлив на Тотал ТВ кај што има преку 350 и повеќето HD, ја гледав и оваа спорнава што никако не можат да ја воведат Нова С, епа еве да знаете дека сите содржини на оваа телевизија имаат македонски титл :)))

А и да, на EON имате преку 50 канали што може да се враќаат 7 дена наназад (дури и Fox, HBO, TV1000..), а овие ги молев две години да ја стават ТВ 24 македонската. Срамота! Епа ќе си одиме, кој ќе фрла толку пари за претплата и за дополнителни пакет кои ги имате БЕСПЛАТНО во HD на Тотал, епа јбг!
Автоматски споено мислење:


Не е точно, РТС не се затемнети, досега не сум видела да нема сигнал. Се затемнуваат Прва/Пинк/о2 пошто македонскиве им ги изнакупиле емисиите, место свои да создадат.
Maxtv uklucuvat poveketo zaradi arenasport so gi ima uefa champions i europaleague fudbal , ja momentalno koristam kabelskatv plakjam 400den mesecno a internet od vip 600den , cekam samo da istece dogovorot za interneto i odma zimam maxtv
 
Член од
5 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
9
Идиотите не кажуваат дека доколку немате техничка можност за интернет со брзина 30/5, бесплатно од салон можете да побарате 4G рутер и фиксниот интернет да ви оди преку нивната 4G мрежа. Комплетно истиот пакет го користите, само со 4G рутер. Побарајте во салон, бесплатно е.
Автоматски споено мислење:

Bi bilo dobro da pisuvas za sto se raboti.
Побарај 4G рутер во салон, бесплатно е.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
569
Поени од реакции
108
Идиотите не кажуваат дека доколку немате техничка можност за интернет со брзина 30/5, бесплатно од салон можете да побарате 4G рутер и фиксниот интернет да ви оди преку нивната 4G мрежа. Комплетно истиот пакет го користите, само со 4G рутер. Побарајте во салон, бесплатно е.
Автоматски споено мислење:


Побарај 4G рутер во салон, бесплатно е.
a maxtv tie sto imaat?
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
767
Поени од реакции
360
Важи, ја користам таков рутер и сум задоволен, само ги кријат доста не ги експонираат многу во јавност, ама ако побараш мислам дека ќе ти дадат. Значи со тој рутер си имаш одредена брзина што си ја плаќаш, Макс тв си користи брзина од тел. линија, другата брзина си ја имаш комплет. Инаку Макс тв ти зема од брзината и ти уствари плаќаш за 1000мбпс а добиваш 600 700 со уклучена тв.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
83
Max Tv Go се плаќа или е бесплатно? Користам Magenta 1 веќе една година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom