MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Случајно завртев на Балканика и сосема друг бугарски канал СКАТ

Сигурно на Балканика и промениле друга сателитска фрекфенција и старото место се резервира за друг канал. Овие од Телеком не го провериле ова :D
Se nekoj skart tv tanali nikako da stavat nekoj saglam tv kanali RTS SEUSTE GI NEMA :facepalm:
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
606
Поени од реакции
491
Случајно завртев на Балканика и сосема друг бугарски канал СКАТ

Сигурно на Балканика и промениле друга сателитска фрекфенција и старото место се резервира за друг канал. Овие од Телеком не го провериле ова :D
Истото се случи и на Телекабел, но следниот ден ја вратија Балканика.
 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
I sto se sluci na telekabel I Telekom ja vratija li nazad tv skat
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Teлеком исто си ја врати Балканика но откако виделе дека е друг канал го исклучија и после некој ден го пуштија пак Балканика.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Ништо од Nova S и такви слични канали ама сега гледам ја регистрирале и Baby tv и сигурно ќе биде замена за Baby First бидејќи гледам го нема веќе тој канал во понуда.

Da Vinci гледам нема ни слика ни звук, "црно па се невиди" :icon_lol:
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Ништо од Nova S и такви слични канали ама сега гледам ја регистрирале и Baby tv и сигурно ќе биде замена за Baby First бидејќи гледам го нема веќе тој канал во понуда.

Da Vinci гледам нема ни слика ни звук, "црно па се невиди" :icon_lol:
Nova HR i RTS kanalite se seuste registeirani ama ne gi pustaat a zosto neznam
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Nova HR i RTS kanalite se seuste registeirani ama ne gi pustaat a zosto neznam
Колку што разбрав повеќето оператори што ја имаа Nova HR ja исклучија поради тоа што во меѓувреме договорот се променил. Nova HR сменил газда фирма и нe знам дали може пак да го земат операторите, Мое логично мислење е дека можеби Nova HR ќе остане за територијата на Хрватска додека пак Nova S ќе може да го имаат и македонците.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
148
Поени од реакции
95
Jas bas gi prasuvav za rts zosto ne gi pustaat a se registrirani odgovorot na telekom im bese deka i ako gi pustale ke morale cesto da gi zatemnuvaat radi nemanje avtorski prava. Me interesira dali onie kablovski koi veke gi imaat rts dali gi zatemnuvaat ili si furaat 24 casa ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Jas bas gi prasuvav za rts zosto ne gi pustaat a se registrirani odgovorot na telekom im bese deka i ako gi pustale ke morale cesto da gi zatemnuvaat radi nemanje avtorski prava. Me interesira dali onie kablovski koi veke gi imaat rts dali gi zatemnuvaat ili si furaat 24 casa ?
И јас тоа се прашувам.[DOUBLEPOST=1562959667][/DOUBLEPOST]
Zosto nemoze da ja pustat NOVA S na Max tv
???
Чекаат да дојде време за продолжување на правата за емитување со Sport klub па можеби ќе ја пуштат. Фалат уште некој канали од United media.
Продолжувањето т.е завршување на правата на емитувањето е некаде наредна година февруари.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Чекаат да дојде време за продолжување на правата за емитување со Sport klub па можеби ќе ја пуштат. Фалат уште некој канали од United media.
Продолжувањето т.е завршување на правата на емитувањето е некаде наредна година февруари.
Neka go registriraat porano kanalot Nova S eve na Neotel go ima na Telekabel go ima na kabelnet prilep i drugi lokalni pomali kabelski operatori go ima a na Max tv go nema :facepalm:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Jas bas gi prasuvav za rts zosto ne gi pustaat a se registrirani odgovorot na telekom im bese deka i ako gi pustale ke morale cesto da gi zatemnuvaat radi nemanje avtorski prava. Me interesira dali onie kablovski koi veke gi imaat rts dali gi zatemnuvaat ili si furaat 24 casa ?
Ги затемнуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom