MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
На Телекабел Балкан пакетот си функционира безпрекорно, односно RTL каналите си работат уредно. Како што знам истите ги превземаат од сателит Eutelsat 16A само од таму се достапни. И Telekom би требало да го користи истиот извор Eutelsat 16A.

Поздрав.
i na neotel ne rabotat
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Денес веќе работат RTL и RTL2 чудно е што другите два канали RTL Kockica и RTL Living работеа
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Целиот балкан пакет не работи, ќе имало попуст на сметките за овие неколку дена, и, како и прошли пат, појма немаат кога ќе се среди проблемот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Целиот балкан пакет не работи, ќе имало попуст на сметките за овие неколку дена, и, како и прошли пат, појма немаат кога ќе се среди проблемот.
Реално во тој пакет можеби највеќе вредат RTL, CMC, Jugoton, РТРС, другото може да го стават во основен пакет или да избришат од понуда.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Реално во тој пакет можеби највеќе вредат RTL, CMC, Jugoton, РТРС, другото може да го стават во основен пакет или да избришат од понуда.
Искрено, јас ги гледам само RTL, на ниеден друг канал од пакетот се немам задржано повеќе од 10 секунди. Се надевам дека ќе го средат ова поскоро пошто стварно иритира.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Искрено, јас ги гледам само RTL, на ниеден друг канал од пакетот се немам задржано повеќе од 10 секунди. Се надевам дека ќе го средат ова поскоро пошто стварно иритира.
Веќе се е во ред сигурно поради невремето не бевме во можност да ги следиме зборам за денес.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
На Travel каналот веке некое време нема никаков превод кај мене,и да изберам во опции како било превод пак нема,кај вас?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Decki na telekom da ne znaete dali letovo ke ja zbogatat ponudata na max tv so uste nekoj kanal?
Последно пред некој ден кога прашав а прашувам често како будала досаѓам на нивниот Facebook ми пиша дека се работи на нешто. Не ми кажаа што, најверојатно не смеат пред време да откриваат.
Ете и погоре сум ставил screeenshot од разговор од пред една недела може да се види и одговорот,
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Нови канали ни на повидок
Oтворив денес на АААВМУ сајтот тука
http://avmu.mk/iptv/

Гледам денешниот датум ама нови канали нема. Добро пред неколку недели ставија нови канали што ги немаат до сега во понуда, можеби не сакаат во еден месец да напикаат еден куп канали.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
148
Поени од реакции
95
Dali nekoj sto e na neotel ili drug operator sto gi ima rts dali celo vreme kanalite rabotat ili znaat i da gi zatemnuvaat? Odgovor na telekom e deka poveketo bi bile zatemneti rts kanalite nego li sto ke funkcionirale. E radi toa ne gi pustale na maks tv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
Случајно завртев на Балканика и сосема друг бугарски канал СКАТ

Сигурно на Балканика и промениле друга сателитска фрекфенција и старото место се резервира за друг канал. Овие од Телеком не го провериле ова :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom