MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Додадена е во листата на канали TRAVEL CHANNEL HD но нема програма се уште
Toa e истиот канал што го има и досега па сега го додаваат во HD или се работи за некој канал друг?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Toa e истиот канал што го има и досега па сега го додаваат во HD или се работи за некој канал друг?
ovoj kanal travel chanel HD go ima uste od vremeto na eurosport vo dopolnitelen paket maxHD+ samo sega nes izgleda propust ima se prikazuva vo menito
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
ovoj kanal travel chanel HD go ima uste od vremeto na eurosport vo dopolnitelen paket maxHD+ samo sega nes izgleda propust ima se prikazuva vo menito
Најдобро би било да ги пуштат за сите тие HD канали затоа што истото е што е во SD само подобар квалитет на сликата. Знам дека интернетот зеза ако не си на оптика ама нека гледа кој може да успее да гледа. Безвезе е да се доплаќа за содржини кој веќе ги има а само сликата ја добиваш поквалитетна.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Најдобро би било да ги пуштат за сите тие HD канали затоа што истото е што е во SD само подобар квалитет на сликата. Знам дека интернетот зеза ако не си на оптика ама нека гледа кој може да успее да гледа. Безвезе е да се доплаќа за содржини кој веќе ги има а само сликата ја добиваш поквалитетна.
toa im e golema greska i nema sto da zeza istoto ti e i arenasport e vo HD pa i nie sto nemame optika si gledame
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Знае некој што е ново во новата Магента освен тоа што е поскапа ?
 
Член од
6 јули 2018
Мислења
203
Поени од реакции
199
Резил се.

Сега разгледував, единствено приметив дека има можност Магента 1 без макств, што е екстра глупаво.

Да телефонот/интернетот/телевизијата одат преку телефонски кабел но МаксТв им е единствениот производ без вистинска конкуренција.

Подобро да можеше да се исклучи интернетот ионака нема оптика на безброј места па да се користи интернет од кабелска или неотел каде има оптика.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Навистина претераа со цените, го укинале попустот од 25% а за нијанса ги намалиле цените на услугите. Ова може само монопол да го прави имам уште една година договор па после сигурно ке барам друго чаре.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
147
Поени од реакции
95
Edinstveno telekom sto gi odrzava vo zivot se arenite zatoa sto samo oni gi imaat. Sekoj koj saka sport e na telekom radi arenite. Ete jas su po sportot i samo radi toa sto oni gi umaat arenite inace nikad kaj niv ne bi bil. Drug da gi ponudi arenite odma gi otkazuvam ama ne dozvoluva telekom drug da gi dava arenite zatoa sto se ponopol. . Telekom da gi izgubi arenite ke potonat kako titanik
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Znae Li nekoj dali nekoj kanal sto go ima na Telekom ke vrsi prenosi od Roland Garros 2019!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Некој од вас со проблеми со МахТв нема ниту еден Тв канал Скопје-Север,Бутел,Чаир?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom