MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Кој ку* регистрираат канали кој не можат да ги стават во понуда ?
20190408_093811.jpg
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Podobro i neka ne ja ufrlaat stom cesto ke se zatemnuva ekranot. A da ne ima nekoj informacija za eurosport dali moze da se vratat ipak ima luge koi sakaat raznoviden sport. Izleze deka eurosportovite gi nema samo telekom i vip a site ostanati gi imaat
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Никогаш не верував дека на српскине канали, дали RTS дали Pink или некој трет, ќе свршува волку македонскиот народ... Океј, повеќе се србомани, ама не сфаќам што толку потресување и тупење за нешто такво...
Волку да се потресуваа за документарни и филмски канали, да сфатам... Да се потресуваа за македонски коментатори на спортските канали, да разберам, ама на РТС... Тоа говори за нашиот интелектуален капацитет и раскинувањето на папочната врвца со БеОград...
Целосно се сложуваме. Веќе неколку недели на неколку овдешни страни главна тема е дали ќе се пушти РТС. Некаде пишав: демек го пуштаат BBC а не еден обичен канал кој ГО НУДИ СЕКОЈ КАБЕЛСКИ ОПЕРАТОР ОД КОГА ПОСТОЈАТ КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ ВО ЗЕМЈАВА. А го бараат компјутерски писмени лица кои не знаат дека сите нивни емисии може да се најдат на ЈуТјуб! Но, не. Ќе се пуштеле дури три канали и си прават некави си филмови. Може да се кладам дека запалениве глави не го гледаат ни тој еден нивен а не пак да гледаат дури три РТС канали.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Уште ги немам прежалено Дискавери и Анимал Планет, а луѓенцава скоро да не се напиле хелекс зашо не им пуштиле РТС...Јужна Србија да се викавме па немаше да сме толкави србомани.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
А не ви текнало дека целиот тој моабет може да е еден вид на маркетиншка кампања или истражување на пазарот од страна на РТС или овдешните оператори. За BBC и сличните Македонија е мал пазар и многу не се замараат, ама за РТС не е.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Целосно се сложуваме. Веќе неколку недели на неколку овдешни страни главна тема е дали ќе се пушти РТС. Некаде пишав: демек го пуштаат BBC а не еден обичен канал кој ГО НУДИ СЕКОЈ КАБЕЛСКИ ОПЕРАТОР ОД КОГА ПОСТОЈАТ КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ ВО ЗЕМЈАВА. А го бараат компјутерски писмени лица кои не знаат дека сите нивни емисии може да се најдат на ЈуТјуб! Но, не. Ќе се пуштеле дури три канали и си прават некави си филмови. Може да се кладам дека запалениве глави не го гледаат ни тој еден нивен а не пак да гледаат дури три РТС канали.
Остај... Само за потсетување колку некои го тупеа за Pink каналите... На времето и за некои Happy канали исто...
Но џабе, мислам дека не вреди воопшто да се дискутира понатаму...[DOUBLEPOST=1554725236][/DOUBLEPOST]
Уште ги немам прежалено Дискавери и Анимал Планет, а луѓенцава скоро да не се напиле хелекс зашо не им пуштиле РТС...Јужна Србија да се викавме па немаше да сме толкави србомани.
ПОТПИС! Подобро опишано, не можеше да биде.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
И јас ви го дадов истиот одговор пред некоја недела, дека и да ги пуштат РТС каналите ќе бидат 80% од денот затемнети а вие не верувавте ...Во Телеком тоа не важело они не затемнувале...Тоа беа коментарите..
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Aj ke ve molam za pomos. Koristam magenta m i plakam 2700 sto e mogu mnogu e pa me interesira dali nekoj od vas koristel iptv. Sakam da se prefrlam na iptv zatoa sto se plaka nekade okolu 500 den mesecno a imas preku 10 000 kanali snaci fakas se zivo i divo a ne da cekam dali ke pustat eurosport ili rts telekomcive. E sega pred nekoe vreme probav sigurno desetina testa na iptv ama slikata ne e toa toa. Pisuva full hd ili hd na iptv megutoa realnata slika ne e ni blisku do onaa kako da receme koga ke pustis na arena sport vo hd. Nekoj mi vika nekvalitetni testovi si probuval a drug mi vika epa decko ne se sporeduva iptv so nasive operatori zatoa sto preku iptv se reemituvale kanalite i nemoze da dade slika kako sto ke dade telekom vip ili drug nas operator. Vase mislenje okolu ova ve molam pozdrav
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Aj ke ve molam za pomos. Koristam magenta m i plakam 2700 sto e mogu mnogu e pa me interesira dali nekoj od vas koristel iptv. Sakam da se prefrlam na iptv zatoa sto se plaka nekade okolu 500 den mesecno a imas preku 10 000 kanali snaci fakas se zivo i divo a ne da cekam dali ke pustat eurosport ili rts telekomcive. E sega pred nekoe vreme probav sigurno desetina testa na iptv ama slikata ne e toa toa. Pisuva full hd ili hd na iptv megutoa realnata slika ne e ni blisku do onaa kako da receme koga ke pustis na arena sport vo hd. Nekoj mi vika nekvalitetni testovi si probuval a drug mi vika epa decko ne se sporeduva iptv so nasive operatori zatoa sto preku iptv se reemituvale kanalite i nemoze da dade slika kako sto ke dade telekom vip ili drug nas operator. Vase mislenje okolu ova ve molam pozdrav
Со иптв имаш поголем избор на канали... Во многу листи имаш Арени во FHD (српски +хрватски)+Planet Sportovi , Sport Klubovi,(српски, хрватски, словенски)...т.е. сите светски спорт канали ....инаку(1920 &1080) FHD си е FHD...
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Со иптв имаш поголем избор на канали... Во многу листи имаш Арени во FHD (српски +хрватски)+Planet Sportovi , Sport Klubovi,(српски, хрватски, словенски)...т.е. сите светски спорт канали ....инаку(1920 &1080) FHD си е FHD...
Ti imas koristeno iptv? Daj predlozi nekoj so dobra lista na kanali. Jas site sto gi probav da pisuva full hd slikata ko slika e ok megutoa kako se dvizi kamerata na fudbalska utakmica kako ide topkata taka bolat oci. Kako zamagleno doaga nezz kako da ti objasnam. Sum sporeduval arena sport na iptv i na telekom na telekom e miljarda pati podobra . A na iptv iako pisuva full hd ne e toa toa.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Ti imas koristeno iptv? Daj predlozi nekoj so dobra lista na kanali. Jas site sto gi probav da pisuva full hd slikata ko slika e ok megutoa kako se dvizi kamerata na fudbalska utakmica kako ide topkata taka bolat oci. Kako zamagleno doaga nezz kako da ti objasnam. Sum sporeduval arena sport na iptv i na telekom na telekom e miljarda pati podobra . A na iptv iako pisuva full hd ne e toa toa.
Пиши на темата : Интернет,телевизија...дрн,дрн...и има членови што ќе те упатат....Инаку да, јас со години гледам IPTV....иако плаќам кабелска од други причини...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Пиши на темата : Интернет,телевизија...дрн,дрн...и има членови што ќе те упатат....Инаку да, јас со години гледам IPTV....иако плаќам кабелска од други причини...
Edno prasanje dali e dobolno 1.000 GB 1TB ( terabajt ) internet za gledanje na iptv za eden mesec. So hd kanali
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Edno prasanje dali e dobolno 1.000 GB 1TB ( terabajt ) internet za gledanje na iptv za eden mesec. So hd kanali
Незнам бидејќи имам неограничен интернет и никогаш не сум мерел колку интернет трошам...Знам дека ти треба минимална брзина од 10 mbs....
Ti imas koristeno iptv? Daj predlozi nekoj so dobra lista na kanali. Jas site sto gi probav da pisuva full hd slikata ko slika e ok megutoa kako se dvizi kamerata na fudbalska utakmica kako ide topkata taka bolat oci. Kako zamagleno doaga nezz kako da ti objasnam. Sum sporeduval arena sport na iptv i na telekom na telekom e miljarda pati podobra . A na iptv iako pisuva full hd ne e toa toa.
На кебелската (Telekabel)имам Sport Klubovi vo FHD и со овие што ги гледам на IPTV нема НИКАКВА разлика...
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Незнам бидејќи имам неограничен интернет и никогаш не сум мерел колку интернет трошам...Знам дека ти треба минимална брзина ос 10 mbs....

На кебелската (Telekabel)имам Sport Klubovi vo FHD и со овие што ги гледам на IPTV нема НИКАКВА разлика...
Druze daj togas kazi od kogo zimas lista i kolku ja plakas zaso jas sum probal sigurno 10 listi i koga ke pustam sport klub i arena sport na iptv nema ni priblizno slicno so kvalitetot na arenite i sportklubovite na telekom
 

Kajgana Shop

На врв Bottom