MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Помина први Април :icon_mrgr:
Е Тања така и мене ми пиша Ни она не знаеше да ми одговори подетално кој канали ќе се во пакет само ми пиша дека ќе се пушти Arena Sport 5 и балканските.

Во март почетокот ми пиша дека РТС ќе биле во М и L но можно е да промениле нешто.

Засега РТС каналиве достапни ќе се на Телекабел, Неотел и Македонски Телеком. Ќе видиме Vip дали после ребрендирањето ќе ги додадат.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Sabajlevo jas prasav koga ke se pustat arena 5 i rts i tanja pisa deka deneska. A sea dali i koi kanali ke idat bo paket neznam ali arenata sigurno ne bi trebalo i rts
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Sabajlevo jas prasav koga ke se pustat arena 5 i rts i tanja pisa deka deneska. A sea dali i koi kanali ke idat bo paket neznam ali arenata sigurno ne bi trebalo i rts
Arena sport 5 ќе си биде во пакетот кај што се другите Arena Sport канали а за РТС каналите сеуште не се знае. Ќе дознаеме кога ќе ги пуштат.

Треба да ја пуштат и CMC плус уште некој не толку битни канали кој ќе се во балканскиот пакет бидејќи кај Vip и Neotel тие канали се во таков пакет.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Цела македонска јавност се прашува кога ќе ги пуштат RTS каналите!
Никогаш не верував дека на српскине канали, дали RTS дали Pink или некој трет, ќе свршува волку македонскиот народ... Океј, повеќе се србомани, ама не сфаќам што толку потресување и тупење за нешто такво...
Волку да се потресуваа за документарни и филмски канали, да сфатам... Да се потресуваа за македонски коментатори на спортските канали, да разберам, ама на РТС... Тоа говори за нашиот интелектуален капацитет и раскинувањето на папочната врвца со БеОград...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Никогаш не верував дека на српскине канали, дали RTS дали Pink или некој трет, ќе свршува волку македонскиот народ... Океј, повеќе се србомани, ама не сфаќам што толку потресување и тупење за нешто такво...
Волку да се потресуваа за документарни и филмски канали, да сфатам... Да се потресуваа за македонски коментатори на спортските канали, да разберам, ама на РТС... Тоа говори за нашиот интелектуален капацитет и раскинувањето на папочната врвца со БеОград...
И РТС има документарни емисии :)

Кога нема моментално МРТ добра програма тогаш и вреди за РТС да се потресуваме :)[DOUBLEPOST=1554659204][/DOUBLEPOST]Туку јас сум на местото на Travel Channel да се стави Travel XP кој е многу пати подобар од овој мизерниов Travel Channel со глупите емисии што врска си немаат со името Travel.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom