MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Не се радувајте за РТС , бидејќи 80% од денот ќе ви биде затемнет заради авторски права...Ги имаше каналите на Тотал Тв и пред година дена ги укинаа...
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Не се радувајте за РТС , бидејќи 80% од денот ќе ви биде затемнет заради авторски права...Ги имаше каналите на Тотал Тв и пред година дена ги укинаа...
Drugo e total drugo e telekom. Telekom e monopol i si pravi sto saka taka da ne veruvam deka ke ja zatemnuvaat. Ma da i rts ne e nesto posebno nego neka ja pustat arena 5
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Drugo e total drugo e telekom. Telekom e monopol i si pravi sto saka taka da ne veruvam deka ke ja zatemnuvaat. Ma da i rts ne e nesto posebno nego neka ja pustat arena 5
РТС си има шема на затемнување и на сите ќе им биде затемнето. Не се надевајте на ексклузивна содржина за која имаат право само на територијата на Србија (фудбал ЛШ, филмови, серии) ама затоа ќе се гледаат сериите и филмовите од сопствената продукција, информативните содржини, итн...

Еве како работи во Црна Гора затемнувањето: https://mtel.me/a11913/Podrska/Obavjestenja/Lista-zamracenja-20.03.19.html
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
РТС 1 е скоро истото што и РТС СВЕТ. Повеќето работи се исти на двата канали разликата е во тоа што РТС 1 во текот на еден ден има некој емисии, серии, филмови плус што не ги има РТС СВЕТ.
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Abe ima li nekoj informacija do kade e so rts i arena sport 5? Ednas nekoja si tanja od telekom mi pisa deka za najkratko ke bidat pusteni i ja prasav dali do krajov do mesecov ke bide ona mi pisa DA. Posle nekoe vreme pak pisuvam i od taa strana drug mi odgovara deka nemale nikakvi informacii okolu arena sport 5 i rts. I sea na koj da veruvame? Da ne imate vie nekoe info vas sto vi odgovaraat?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Abe ima li nekoj informacija do kade e so rts i arena sport 5? Ednas nekoja si tanja od telekom mi pisa deka za najkratko ke bidat pusteni i ja prasav dali do krajov do mesecov ke bide ona mi pisa DA. Posle nekoe vreme pak pisuvam i od taa strana drug mi odgovara deka nemale nikakvi informacii okolu arena sport 5 i rts. I sea na koj da veruvame? Da ne imate vie nekoe info vas sto vi odgovaraat?
Мене па таа Тања кога прашав ми пиша

Здраво Марко, уште не е официјално, но неделава ќе се пуштат каналите и нема да бидат во пакет, ќе може да ги гледаат корисници од М и Л пакетите.
Поздрав
Тања

Ова беше на 17 март и од тогаш нема пуштено било каков тв канал во понуда.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
види коа е на смена тања пак, прашај ја.
А како да видам кога е жената на смена ? Да земам жената да ја пратам како манијак или платен убица каде оди секој ден да не сакаш :icon_lol:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Имаат додадено нов канал RTV 21на кој се уште нема програма (бела слика е постојано)
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
149
Поени од реакции
96
Ovie izgleda majtap si igraat so nas niti rts niti arena sport 5 izgleda ne se bas u plan da gi pustaat. Celo vreme se naskoro naskoro a nikako da gi pustat
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Имаат додадено нов канал RTV 21на кој се уште нема програма (бела слика е постојано)
Па нели тој канал веќе го имаат дури и уште неколку од RTV21 канали имаат ?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Dali nekoj od korisnicive na Max Tv se ima prefrleno od bakarna na opticka mreza besplatno slusnav imalo takva akcija za prefrlanje od bakar na optika besplatno od strana na telekom.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Dali nekoj od korisnicive na Max Tv se ima prefrleno od bakarna na opticka mreza besplatno slusnav imalo takva akcija za prefrlanje od bakar na optika besplatno od strana na telekom.
Да кај мене во населба скоро сите се префрлени од бакар на оптика ,единствено им се задржани старите брзини односно со пакетот кој им следува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom