MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Princ, 7 ноември 2008.

 1. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.238
  Допаѓања:
  15.203
  Супер, со среќа нека е.
  Сега треба да те тапшаме по рамо за да добиеш афирмација за промената дека е на подобро... или?
   
 2. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  49
  да, имаш нешто да ми кажеш
  --- Споено дупло мислење, 3 јануари 2019 ---
  барам мислење од форум, ако не е спорно, можеби има друг форумџија кој е на неотел, можеби?
   
 3. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  10.238
  Допаѓања:
  15.203
  може може а може има и тема неколку реда под оваа можеби не знам
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  49
  добро, прифаќам, се извинувам доколку прашањето е поставено во друга тема, молам админ да брише или премести...
  @Anon ова е веќе демократски
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  93
  bev na neotel i ne sum bas zadovolen i se vrativ povtorno na maxtv
   
  На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  49
  кога се врати на телеком сигурно си имал привилегија како нов корисник (попуст) ?
   
 7. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  500
  Допаѓања:
  93
  pa go zemav paketot od tie sto doagaat doma so programata D2D i imaat popust
   
  На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mishko

  mishko

  Член од:
  27 декември 2008
  Мислења:
  1.069
  Допаѓања:
  432
  Гледам пуштиле некој Инфо Канал за деактивирање на HBO каналите
   
 9. JB00F

  JB00F DDoS

  Член од:
  21 јануари 2014
  Мислења:
  2.720
  Допаѓања:
  1.650
  Го средиле проблемот со HBO каналите и Dolby Audio. Сите имаат избор сега за Стерео и Dolby Surround.

  Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
   
  На kirev, cyberbaze и MARCELLO им се допаѓа ова.
 10. cyberbaze

  cyberbaze

  Член од:
  6 јули 2018
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  170
  Не дека барам да ми се речи фала, ама можи да сум заслужен за ова :)
   
  На kirev, MARCELLO и JB00F им се допаѓа ова.
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Ако е така јас сум заслужен премногу. Скоро секој втор ден што се вика нешто ги прашувам на порака, им пишувам за проблеми. Во себе си сигурно таму си викаат аман веќе досадниов само нешто пишува.

  И јас им пишав за аудио звукот на HBO HD каналите.
   
  На kirev и cyberbaze им се допаѓа ова.
 12. head

  head ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО

  Член од:
  15 септември 2005
  Мислења:
  1.200
  Допаѓања:
  177
  Одлично е, совршено работи на сараундот [​IMG]

  Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
   
  На cyberbaze и JB00F им се допаѓа ова.
 13. JB00F

  JB00F DDoS

  Член од:
  21 јануари 2014
  Мислења:
  2.720
  Допаѓања:
  1.650
  Како што видов во Хрватска веќе од пред половина година даваат нови рисивери кои поддржуваат H.265 (HEVC) кодек. Од тогаш Телеком ХР и започнале каналите да ги испорачуваат во овој кодек со што значително се намалува bandwidth-от а квалитетот на истите е зголемен. Има некој информации дали ова кај нас би го вовеле скоро бидејќи мислам оние кои не се на оптика би имале најголем профит од оваа промена? Кај оптиката пак ќе имаат можност за уште поголем квалитет на слика.
   
 14. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Хрватите Телеком имаат и сателитска а во Македонија нема така да ништо чудно и ова да немаме.

  https://www.hrvatskitelekom.hr/televizija/maxtv-satelit

  Македонски Телеком безвезе само ни пуштија некој update на софтверот кој мислам ни не е update на софтверот туку повеќе е изгледот на менито променето и плус некој основни опции.
  Истиот тој изглед на менито сигурен сум дека во Хрватска изгледа подобро средено. Така да не очекувајте нешто подобро од ова сега.

  Ако изненадат ќе биде супер но не сум премногу оптимиста околу ова.
   
 15. Aleksandar123456789

  Aleksandar123456789

  Член од:
  21 јануари 2019
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  6
  Што мислите може ли телеком да исфрли ова кабливе да не иде преку кабел тв зошто многу проблеми си имам со нив со тие бандери. Нели е подобро да работи пример тв со картички во самиот ресивер какп што работи хибритниот рутер со карттичка. 21 век уште ли со кабли бандери и слично
   

Сподели преку: