MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Princ, 7 ноември 2008.

 1. annaja01

  annaja01

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  1.709
  Допаѓања:
  1.149
  Не можам да си го најдам договорот.
  Тамо ми викаат,договорот е стар и не е во опција.....од 2015год.или 2014год. не сум сигурна.
  Мене до февруар ми важи:(
   
 2. mishko

  mishko

  Член од:
  27 декември 2008
  Мислења:
  1.066
  Допаѓања:
  430
  Доколку договорот ти е од 2015 тој е веќе изминат бидејки се склучува на 24 месеци односно 2 години,под услов да немаш земено некој уред на рати и тие рати да го преминуваат овој рок од 24 месеци во тој случај нема да можеш да го раскинеш договорот се додека не ги отплатиш ратите
   
  На annaja01 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.487
  Допаѓања:
  4.192
  да....како што ми кажаа мене(но за договор за мобилен )...кога ќе истечи договорот си слободен
   
 4. cyberbaze

  cyberbaze

  Член од:
  6 јули 2018
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  170
  Дали некој има Арис уред (од новите како на првата слика https://www.telekom.mk/novo-maxtv-iskustvo.nspx ).

  Дали во резолуција можи да се постави 1080p.

  Јас имам Моторола 300 и 100. Во двата макс е 720p и 1080i.
   
 5. The best123

  The best123

  Член од:
  30 декември 2018
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Znae nekoj koga ke bide pustena Nova HR i dali ke bide vo balkanskiot paket
   
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Никој тоа не знае освен Телеком.
   
 7. Daddy

  Daddy

  Член од:
  25 септември 2009
  Мислења:
  730
  Допаѓања:
  344
  Во случајов ти сам го активираш :)
   
 8. mishko

  mishko

  Член од:
  27 декември 2008
  Мислења:
  1.066
  Допаѓања:
  430
  Телеком додаде уште еден Музички канал BALKAN MUSIC
   
 9. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
 10. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  499
  Допаѓања:
  93
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
 12. kirev

  kirev

  Член од:
  20 октомври 2005
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  112
  Значи ако заборавиш да го изгасиш - ќе си плаќаш...
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Или да се направиш на Тошо не си знаел да се пожалиш, приговор да ти напраат па ако ти го одобрат нема да наплатиш.
   
 14. kirev

  kirev

  Член од:
  20 октомври 2005
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  112
  Нема основ - ти си активирал, твој проблем. Туку порано можеше и по 2-3 дена да си активираш канали, сега е најмалку еден месец :(
   
 15. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  49
  значи дефинитивно после долги години планирам да го напуштам телеком, оптика и тако даље. причина ми истекува договор после две години (корисник сум од почеток) и овие ми качуваат цена памми даваат попуст, па се пазарат... не се нормални таква фирма
  идам во неотел со оптика и пакет кој ми е за 499 ден месечно поевтин...ненормално
   
  На gjoko-mkd му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: