MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

A62

Член од
15 септември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
1
Пред неколку денови јас бев во салонот на телеком...некој ми ги спомна овие 10 гига интернет, и во салоно ми кажаа дека тоа важи за претплатата од 1000 денари:(

многу лажат
Јас на мајка ми и активирав 10гб нет преку апликацијата на т мобиле и си ги користи веќе, најмалата претплата ја има во мангента пакет

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.421
Поени од реакции
5.721
Јас на мајка ми и активирав 10гб нет преку апликацијата на т мобиле и си ги користи веќе, најмалата претплата ја има во мангента пакет

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Не сум на Магента...него сум на пакет 599 денари за мојата фирма во која работам, и за таа претплата нема бонус...вчера прашав поконкретно

Но сепак би прашал и на 122....можно е вработените во салонот да незнаат за сите детали(веќе видено во други случаеви)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.434
Поени од реакции
4.706
Нови регистрирани канали
 1. Nova HR
 2. CMC
 3. Naša Balkan
 4. OT Valentino
 5. Elta 2
 6. OTV Muzika
 7. Redlight Premium TV

Сигурно ќе ги пуштат за време на празнициве. Само премногу глупо би било Naša Balkan, OT Valentino, OTV Muzika да ги стаат во балкан пакетот. Срамота е такви канали да поплнуваат бројка на било кој оператор.
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
437
Нови регистрирани канали
 1. Nova HR
 2. CMC
 3. Naša Balkan
 4. OT Valentino
 5. Elta 2
 6. OTV Muzika
 7. Redlight Premium TV

Сигурно ќе ги пуштат за време на празнициве. Само премногу глупо би било Naša Balkan, OT Valentino, OTV Muzika да ги стаат во балкан пакетот. Срамота е такви канали да поплнуваат бројка на било кој оператор.
Dali NOVA TV Hrvatska ke bide vo osnoven ili vo dopolnitelen paket. ?
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
15
Поени од реакции
3
Nova.HR е тешка катастрофа..Нема никаква допирна точка со онаа Nova HR што беше предходно како што ја памтиме...Бетер од Нашите Национални Тв е сега...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.434
Поени од реакции
4.706
Nova.HR е тешка катастрофа..Нема никаква допирна точка со онаа Nova HR што беше предходно како што ја памтиме...Бетер од Нашите Национални Тв е сега...
Има некој работи интересни не дека е лоша. Се држи Nova HR колку толку иако сега е доста преплавена со турските серии.
Ги имаат тука сериите Legends of Tomorrow, Аrrow, The Mysteries of Laura, Blindspot, Supergirl, Lud Zbunjen Normalan..

Емисии има интересни. Moже да се каже квалитет сличен на RTL HR.

Така да не може да се суди за квалитетот на каналот само затоа што емитува турски серии.[DOUBLEPOST=1544175703][/DOUBLEPOST]
Dali NOVA TV Hrvatska ke bide vo osnoven ili vo dopolnitelen paket. ?
Дополнителен сигурно во пакетот со RTL HR каналите. Така си е на Neotel. Не верувам да ја стават во основен пакет.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.184
Поени од реакции
41.817
Очекувам на сметка на овие да бидат исклучени други канали (n)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.434
Поени од реакции
4.706
Ич не ми е логично некој од каналите да се стават во тој балканскиот пакет, а убеден сум дека ќе ги стават бидејќи така е и кај други оператори.

овие Оt valentino, OTV muzika, Naša Balkan, Elta 2, CMC па и Jugoton, Elta 1 HD што се во пакет е тешка глупост истот го мислам и за Grand 1 и Grand 2.[DOUBLEPOST=1544181862][/DOUBLEPOST]
Очекувам на сметка на овие да бидат исклучени други канали (n)
Јас мислам дека ова нема да се деси туку ќе зголемат цена во Балкан пакетот а за празнициве ќе ни дадат гага гледање тие канали промотивно до некој нивни одреден датум.
 
Последно уредено:
На врв Bottom