MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Ауу да тие македонските биле 30 тина филмови да така пишува и на летокот. Се извинувам не сум прочитал добро , тоа е ќор сум носам наочари.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
целосно е сменет изгледнот на менито, и мислев нешто револуционерно ќе биде тоа да ти биде 10 пати полошо од претходното, и подобро функционираше порано, побрзо , и подобро изгледаше, што е најтрагично, помодерно беше, ова е downgrade, као, голем downgrade.
Обратно да беше, од ова сеа, на старото, е тоа ќе беше нешто, со кој памет ова го направија само они си знаат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Ништо woow сите тие македонски филмови се веќе прикажани и се прикажуваат на телевизија повеќе пати .
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
целосно е сменет изгледнот на менито, и мислев нешто револуционерно ќе биде тоа да ти биде 10 пати полошо од претходното, и подобро функционираше порано, побрзо , и подобро изгледаше, што е најтрагично, помодерно беше, ова е downgrade, као, голем downgrade.
Обратно да беше, од ова сеа, на старото, е тоа ќе беше нешто, со кој памет ова го направија само они си знаат.
Уф, изглед на веб сајтови се менува на година-две, а со ова задоцнија ептен. Можеби им фали добар начин за давање на сугестии за понатамошно средување. И после 12г. со стариот интерфејс, ова ми личи супер-модерно
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Супер е новиов изглед ми се допаѓа тоа што кога вртиш на самиот канал програмската шема (зависи каде е на далинското, на старите е на стрелките на кругот лево десно) се појавува во квадратчиња сликички малецки од програмата но не на секој канал има сликички што е лошо. Вчера на Арена Спорт вртев да види татко ми во колку е фудбалот и си имаше сликичка за Супер купот со логоа од тимовите.
Како за ново е чудно за навика а и вака со сликичките што ги појавува си бара да работаат секојдневно да си биде целосно како треба, некој тв канали знае одредени денови да нема програмска шема пишано.

Другото пишав завчера тука подетално пост.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Случајно некој да не има информација кога ќе ставаат оптика во Ѓорче 2 ?
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Мене софтверот ми беше многу подобар како што беше претходно, многу по прегледно ми беше тогаш,сега и помалку прегледно и поспоро.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
utre povtorno nov software...sto li sega ce zaebat???
ili ce go vratat stariot?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom