MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.967
Поени од реакции
14.715
да...сега се во посебно мени...како апликација
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
А профункционира ли USB портата за да може да се уклучува USB да се гледаат фотографии и видро ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ми се смени на нов изглед и графички доста сменето а функции 90 % се исто.

Мани: (она што мене не ми се допадна)
  • Кога вртиш програми лентата со сите информации преголема барем на мојот телевизор стар модел Sony и монитор за компјутер Samsung зафаќа скоро пола екран.
  • Видеотеката чудна пишав за тоа и предходно. Кога ќе наместиш да се гледа листата на сите филмови слики/галерија на HBO OD не ги прикажува сите туку мора да вртиш страна. Најверојатно е вака затоа што е ставено во еден кош двете видеотеки на претплата па кога ќе се претплатиш и на Pickbox тука доле ќе се појави и содржина од Pickbox. Можеле сето тоа многу подобро да го средат.
  • Чудно исто таа опцијата за префрлање на некој од канали кој предходно си ги гледал, сега се појабува горе и има плус да видиш и последно снимена програма. Треба навика.


Предности:
  • Доста побрз е, иако за видеотека и апликации мора да се чека 4-5 минути додека вчита.
  • Убаво се графички средено но може и уште шминкање барем да се стават логоа од телевизиите.
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
914
Поени од реакции
594
Стариот интерфејс ми беше подобар, овде со ХБО ми е потешко, понепрегледно...
Да може, јас би ја вратил старата верзија. Очекував и гледање наназад на повеќе или сите програми.
Глупости....само го собирам гневот кон телеком , додека еден ден не ги откачам...фореверрррррррр
 
И

Име И Презиме

Гостин
Ми се смени на нов изглед и графички доста сменето а функции 90 % се исто.

Мани: (она што мене не ми се допадна)
  • Кога вртиш програми лентата со сите информации преголема барем на мојот телевизор стар модел Sony и монитор за компјутер Samsung зафаќа скоро пола екран.
  • Видеотеката чудна пишав за тоа и предходно. Кога ќе наместиш да се гледа листата на сите филмови слики/галерија на HBO OD не ги прикажува сите туку мора да вртиш страна. Најверојатно е вака затоа што е ставено во еден кош двете видеотеки на претплата па кога ќе се претплатиш и на Pickbox тука доле ќе се појави и содржина од Pickbox. Можеле сето тоа многу подобро да го средат.
  • Чудно исто таа опцијата за префрлање на некој од канали кој предходно си ги гледал, сега се појабува горе и има плус да видиш и последно снимена програма. Треба навика.


Предности:
  • Доста побрз е, иако за видеотека и апликации мора да се чека 4-5 минути додека вчита.
  • Убаво се графички средено но може и уште шминкање барем да се стават логоа од телевизиите.
Јави се и прашај дали може по старо да се врати, и мене не ми се допаѓа новово ич.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ја нема опцијата изгледа да вратиш наназад програмата додека пак на презентацијата видеото тоа го имаше прикажано.

Има да вратиш наназад но само неколку секунди.
Друго кога листаш по тв каналите (со кликање горе доле на стрелките на кругчето или зависи кај се наоѓа на другите далински) тоа малечкото квадратче кај што треба да се појавува на млечко тв каналот на некој тв канали воопшто и не фунционира како што треба. На некој е само слика, на некој си врти тв програмата а на некој воопшто и нема ништо.[DOUBLEPOST=1534257956][/DOUBLEPOST]
Јави се и прашај дали може по старо да се врати, и мене не ми се допаѓа новово ич.
Мене ми се допаѓа новиот дизајн не би го враќал на старо но сепак треба некој функции да ги поработаат овака им е како не доработано до крај. Ај да се надеваме ќе се средува постепено.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Во сметката кој ми стигна гледам имаше и леток реклама на кој пишува за новиот изглед и по тој повод пишува од 15 ти август Макс тв видеотеката бесплатно промотивен период. До кога ќе трае тоа не пишува.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Во сметката кој ми стигна гледам имаше и леток реклама на кој пишува за новиот изглед и по тој повод пишува од 15 ти август Макс тв видеотеката бесплатно промотивен период. До кога ќе трае тоа не пишува.

Најчесто 1 месец е противен период .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
А ова промотивнава видеотека Макс тв важи за оние што го имаат новиот дизајн или за сите ?
Јас го имам новиот дизајн од вчера.
 
И

Име И Презиме

Гостин
А ова промотивнава видеотека Макс тв важи за оние што го имаат новиот дизајн или за сите ?
Јас го имам новиот дизајн од вчера.
Јас незнам дека има таков промотивен период, сега проверив кај мене и ако сакаш да гледаш филмови од видеотеката се наплатуваат .
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Јас незнам дека има таков промотивен период, сега проверив кај мене и ако сакаш да гледаш филмови од видеотеката се наплатуваат .
Епа така пишува на летокот.Ако сакаш може да ти го сликнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom