MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Дискусија во форумот 'Телевизии и емисии' започната од Princ, 7 ноември 2008.

 1. Marka grobar

  Marka grobar

  Член од:
  7 септември 2008
  Мислења:
  365
  Допаѓања:
  106
  Толку бука се дига за новиот софтвер кога ги имаше истите функции на стариот. Права шминка од телеком кога не ја збогатува програмската шема или пак зголемување на брзината на интернетот.
   
 2. mambo2

  mambo2

  Член од:
  7 јануари 2015
  Мислења:
  435
  Допаѓања:
  140
  da, toa e jbg.....kolku sme be skromni sirotite nie, i na ova se raduvame....gledame zenska televizija ili gotvenjeeeee auuuuuu


  ja ukinaa E! zasto navodno nikoj ne ja gledal, a ja pustija zdrva tv....koj svinjariii, cccc
   
  Последно уредено: 7 август 2018
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.249
  Допаѓања:
  3.959
  Нормално е да се дига бука бидејќи е менување софтвер прв пат од нивното постоење. И не е само шминка сигурно е и побрз и постабилен.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.249
  Допаѓања:
  3.959
  Ништо посебно ни E! ни Здрава тв или пак Женска тв.

  Спорд мене е подобро да се ставаат овие европскиве државни телевизии HRT Хрватска, Slo tv Словенија, RTCG Црна Гора, RAI Италија France Франција, BNT Бугарија. Kaко што пишав можеби нема на повеќето канали да разбереме што се зборува но со слушање се учи некој збор а и ќе видиме богата програма.

  Ако можат овие канали да ги имаат Neotel зошто не и Македонски Телеком.
   
 5. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  92
  na neotel bev 3 godini ednas ne gi pustiv tie kanali iskreno
   
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.249
  Допаѓања:
  3.959
  Од сите што ги набројав највеќе би гледал HRT, RTCG, BNT другите поретко причина ради јазикот ама не дека не би пуштил некогаш да слушнам нивни јазик, музика, убава програма. Нема да разберам што се збори ама видео ќе се гледа.
   
 7. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  220
  Оти поќе не си?
   
 8. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  92
  pa na adsl se ograniceni so brzina od strana na telekom I slikata koci, a toj partnerot sto im e vo kicevo e nepismen I baznata stanica za LTE ja postavi na najniskata tocka vo gradot :) I nemase dobar signal imase mn diskonekcii I morase da otkazam bez penali
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  220
  Дека многу ги фалеше.
   
 10. miki_miki

  miki_miki

  Член од:
  8 јуни 2014
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  92
  gi falev drugar mn bea dobri no koga sesum nagolemija korisnicite I baznata nebese postavena na soodvetno mesto I disconekcii pravese,ama ispadnaa fer potpisav dogovor na dve godini a za 6 meseci pominati od dogovorot dozvolija da s raskini bez penali
   
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.249
  Допаѓања:
  3.959
  Во Тетово на 14 ти (Вторник) ќе биде. Само што го уклучив ресиверот и се појави пораката.
   
 12. head

  head ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО

  Член од:
  15 септември 2005
  Мислења:
  1.187
  Допаѓања:
  171
  Ново Лисиче уште абер немаат

  Sent from my EML-L29 using Tapatalk
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.249
  Допаѓања:
  3.959
  Чудно не идат по ред со градовиве и населбиве. Логично би било комплет да го завршат прво цело Скопје па да идат со други градови и така се додека цела Македонија не сменат на новово.
   
 14. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  5.052
  Допаѓања:
  3.587
  Jas u Kicevo dobiv nadgradba uste pred mesec i kusur(citaj postari postovi).... a Vie vo provincijata vo Skopje neznam.koga ke dobiete:vozbud:

  Rasporedot nema vrska...si odat tie kako sto im odgovarara
   
 15. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.249
  Допаѓања:
  3.959
  Како и да е сите ќе добијат апдејт, тоа е целта. Можеби не до крај на лето ама есен сигурно сите корисници веќе ќе имаат нов изглед и функции.

  Некој од апликацииве на Макс тв ги има ли на новово ? Мислaм на Loop и такви некој додатоци како што има на старото.
  На старово имаше радио, игри, вести, Loop за слики и видеа ставање, Facebook. Знам дека тоа е веќе не потребно бидејќи го има веќе тоа во смарт телевизори и смарт мобилни но чисто да прашам.
   
  Последно уредено: 11 август 2018

Сподели преку: