MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Во Центар исто даваат ако побараш. Помазен е и поинтуитивен. Да не заборавам - стариот интерфејс е некаде од 2008-9 кога прв пат го земав МаксТВ. Има разлика.
Не ми се брза сега и онака преку лето послабо гледам телевизија. Ќе чекам нека им текне они да пуштат од Телеком, не би сакал предвреме да барам и да има потоа проблеми нешто да не функционира како што треба.

Стариот изглед е веќе неподнослив многу спор и знае некогаш кога ќе уклучиш видеотека да треба да чекаш неколку минути додека вчита целата содржина.таму, а и колку е споро кога ќе треба да ресетираш целосно да бара одново инсталирање софтвер и кога ќе се појави сликата од телевизија не може одма да управуваш со далинското. туку мора да се стабилизира некоја минутка па потоа може да се работи.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
dobra e opcijata na noviot softver sto mozes da si pustis tvteka direktno od maxtv vodic da ne odis vo videoteka
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
да..и сега менијата за Тв теката се ,,отворачки,, надесно...како кај програмите

не е комплицирано како досега и да те враќа на почеток
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Бидејќи и на стариот изглед може да се пристапи на целосната видеотека како што изгледа во новиот изглед и ми се допаѓа што тие што си ги гледал видео содржини се ставаат во една папка мој избор и така да ќе знаеш што си гледал а има и опција да си ставиш некоја видео содржина во мој избор така ќе си направиш листа што сакаш да гледаш или со гледањето видео содржина само ќе ти се стави во таа папка па и да не си го погледал целото видео друг пат за да го догледаш нема да мора да вртиш додека го најдеш туку ставено ти е во мој избор.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Домашните ми кажуваат, имало екранска нотификација дека ќе стигне апдејт на 07.08.2018. Ваљда е реонски за цел Карпош. Додуша ја веќе си имам :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Знам ти си од Тетово (имаш коментирано на темата за Тетово) но мене не ми стигна ваква порака, сигурно утре или задутре ќе ја добијам

Како и да е супер ќе биде ако добиеме на 9ти апдејт. Редно е и со апдејтов да не почастат и со некој нови тв канали од европскиве држави. Фали нешто од Италија, Германија, Словенија. Знам повеќето може нема да го разберат јазикот од овие држави но сепак ќе се поднаучи со слушање некој збор.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Знам ти си од Тетово (имаш коментирано на темата за Тетово) но мене не ми стигна ваква порака, сигурно утре или задутре ќе ја добијам

Како и да е супер ќе биде ако добиеме на 9ти апдејт. Редно е и со апдејтов да не почастат и со некој нови тв канали од европскиве држави. Фали нешто од Италија, Германија, Словенија. Знам повеќето може нема да го разберат јазикот од овие држави но сепак ќе се поднаучи со слушање некој збор.
Може да се јавиш да прашаш зошто нема порака стигнато кај тебе, да не те заборават :D.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Може да се јавиш да прашаш зошто нема порака стигнато кај тебе, да не те заборават :D.
:icon_lol::icon_lol: Нема потреба од такви работи. Порака како порака ништо посебно само што мене сеуште не ми стигнала таа порака.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Ovaa poraka jas vo Kicevo ja dobiv skoro pred mesec dena...i se apdejtuvase softverot
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
907
Поени од реакции
588
ova mi e poraka od skopska magenta centar, vo tetovo posledna i najslatka ce bide
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Знам ти си од Тетово (имаш коментирано на темата за Тетово) но мене не ми стигна ваква порака, сигурно утре или задутре ќе ја добијам

Како и да е супер ќе биде ако добиеме на 9ти апдејт. Редно е и со апдејтов да не почастат и со некој нови тв канали од европскиве држави. Фали нешто од Италија, Германија, Словенија. Знам повеќето може нема да го разберат јазикот од овие држави но сепак ќе се поднаучи со слушање некој збор.
Апдејтот е на софтверот. Ваков апдејт нема врска со канали.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Апдејтот е на софтверот. Ваков апдејт нема врска со канали.
Знам но би било добро после ова плус да додадат некој тв канали гратис. Како што пишав фалат доста европски тв канали.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Апдејтот е на софтверот. Ваков апдејт нема врска со канали.
Џабе апдејт, кога само шминка е, нема никакви нови функционалности на софтверот

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom