MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Го најавуваат на Фејсбук и на сајтот а не е сеуште пуштен кај сите :eek:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Стар рисивер, Карпош. Вчера сабајле се јавив - рекоа ќе ми апдејтирале, ништо не се случи. Вчера вечер се јавив, им успеа од прв пат. Сабајле гледам немам Видеотека и ТВ-тека (ни тоа гледај од почеток). Пријавив, вика не требале да ми апдејтираат, реонот не бил за сега, ама па и не може да ми го врати стариот. Проба пак - не успеа, следно јавување и тикет ми отворија. Се јавија и од техника, пак фул рестартирање и ништо. Чекам од понеделник...
Среќа имам ХБО ГО, па може фамилија да си ги гледа сериите ;)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.044
Поени од реакции
57.262
847273828283 денари претплата без Дискавери и Еуроспорт.
На некого до интерфејсот му дошло.
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
Стар рисивер, Карпош. Вчера сабајле се јавив - рекоа ќе ми апдејтирале, ништо не се случи. Вчера вечер се јавив, им успеа од прв пат. Сабајле гледам немам Видеотека и ТВ-тека (ни тоа гледај од почеток). Пријавив, вика не требале да ми апдејтираат, реонот не бил за сега, ама па и не може да ми го врати стариот. Проба пак - не успеа, следно јавување и тикет ми отворија. Се јавија и од техника, пак фул рестартирање и ништо. Чекам од понеделник...
Среќа имам ХБО ГО, па може фамилија да си ги гледа сериите ;)
пробај јави се повторно денес, дечкото што ми се јави ми рече дека треба да се консултира со ит сектор за да пушти апдејт и така бидна...
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
пробај јави се повторно денес, дечкото што ми се јави ми рече дека треба да се консултира со ит сектор за да пушти апдејт и така бидна...
Да да, денес се јавив. Само сабота е, ваљда у понеделник све ќе биде
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
847273828283 денари претплата без Дискавери и Еуроспорт.
На некого до интерфејсот му дошло.
Претплатата е 2850 ден. за 2 мобилни телефонски броја со неогранични разговори кон сите мрежи, смс пораки, многу интернет, брз домашен интернет со 1 тера лимит, 3 телевизии со многу канали и домашен телефон со неограничени разговори. И згора на тоа, скоро никогаш проблеми или брзо решливи.
Досадно е да се кења за цените на Телеком.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.044
Поени од реакции
57.262
Претплатата е 2850 ден. за 2 мобилни телефонски броја со неогранични разговори кон сите мрежи, смс пораки, многу интернет, брз домашен интернет со 1 тера лимит, 3 телевизии со многу канали и домашен телефон со неограничени разговори. И згора на тоа, скоро никогаш проблеми или брзо решливи.
Досадно е да се кења за цените на Телеком.
1500-1600 денари за неограничен супер спор интернет (не повеќе од 5мбпс) и телевизија на која за интересните канали мора да се активира дополнителен пакет.

Само поради тоа што нема проблеми, дефекти, губење мрежа и слични глупости нивни корисник сум од прв ден.
Но стојам на тоа дека понудата во поглед на канали им е сиромашна во однос на конкурентите.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Луѓе не брзајте и да барате одма да ви го ажурираат софтверот тие што не сте на ред како што оди по реони/градови. Почекајте малце самите Телеком нека ви пуштат кога ќе дојде редот, овака сега одма ако ви пуштат некој работи можеби и нема да ви функционираат најдобро како што треба. Не за џабе направиле по реони да оди целиов процес.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Видео изменет новиот софтвер ,малку побргу истиот работи,инаку распоредот на каналите не е променет ми остана ист така да нема да се замарате со повторно менување на омилените канали предност што мислам дека треба да се додаде и кај HBO GO е во снимање што можеш следната серија од некоја серија да одбереш за да ја гледаш без при тоа да излаегуваш повторно во менито што не е во случај кај HBO GO[DOUBLEPOST=1532843607][/DOUBLEPOST]









Супер изглед само една мала ситна работа е наместо текстуално да го пишува името на секој канал можат да ги стават логоата сиво траспарентно и ќе добие на визуелно уште поубаво.
Да се согласувам со тебе ,одреден период пред 5-6 месеци можеби и повеќе го имаа ова со логото од телевизииите
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Не смеат да дозволат преку ред. Јас никого не уценив да ме префрлат, а ме префрлија. Имаат проблем кај нив.
Луѓе не брзајте и да барате одма да ви го ажурираат софтверот тие што не сте на ред како што оди по реони/градови. Почекајте малце самите Телеком нека ви пуштат кога ќе дојде редот, овака сега одма ако ви пуштат некој работи можеби и нема да ви функционираат најдобро како што треба. Не за џабе направиле по реони да оди целиов процес.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Видео изменет новиот софтвер ,малку побргу истиот работи,инаку распоредот на каналите не е променет ми остана ист така да нема да се замарате со повторно менување на омилените канали предност што мислам дека треба да се додаде и кај HBO GO е во снимање што можеш следната серија од некоја серија да одбереш за да ја гледаш без при тоа да излаегуваш повторно во менито што не е во случај кај HBO GO[DOUBLEPOST=1532843607][/DOUBLEPOST]
Да се согласувам со тебе ,одреден период пред 5-6 месеци можеби и повеќе го имаа ова со логото од телевизииите
Можеби им е мака цело време да ставаат логоа или менуваат затоа што се додаваат нови тв канали, некој кабали знаат често да менуваат нешто во логоата или комплетно целосно логоата да ги менуваат.

И мене како што пишав ми се допаѓа со логоа да е на менито поубав изглед му дава на самиот дизајн.

Новиов софтвер со изгледот е добар за оние со нови телевизори HD рамен тенок екран и сето тоа изгледа убаво средено за мерак.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
173
Поени од реакции
41
Ме интересира дали некој го има пакетот Max Giga Optic и дали стварно како што викаат ќе имам 1000/1000 ако го земам
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Не смеат да дозволат преку ред. Јас никого не уценив да ме префрлат, а ме префрлија. Имаат проблем кај нив.
Кај мене беше проблемот - пред неколку години ги сменив DNS серверите во рутерот и ги ставив Гугл. Синоќа ми текна, ги вратив на старо и супер си работи :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
До крај на септември ќе бидат сите на новиот апдејт софтвер на Макс тв барем така добив порака од Фејсбук Телеком.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
До крај на септември ќе бидат сите на новиот апдејт софтвер на Макс тв барем така добив порака од Фејсбук Телеком.
Во Центар исто даваат ако побараш. Помазен е и поинтуитивен. Да не заборавам - стариот интерфејс е некаде од 2008-9 кога прв пат го земав МаксТВ. Има разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom