MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Наместо Orlando Kids на MaxTV oдсега ќе може да се гледа Vavoom новиот тнејџерски канал на United Grup.

Само не знам зошто кога на едниот ресивер ми е пуштено HD овој канал го прикажува како да е HD и поради тоа е е оневозможен за гледање па мора да прекинувам на другиот ресивер гледање. Истото и за Pikaboo.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
1тв на МАХ ТВ ја нема повеќе
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.867
Поени од реакции
7.554
Го рестартирав ресиверот и сега ја појави
Гледам сега го нема кај што се HD каналите.

Али подобро таму што го нема и онака не беше HD. Сега само на број 13.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Znam deka mene me prefrlile od Adsl na Vdsl, i od 8 mbs me sega sum na 12 mps( ne e i toa nesto.....ama aj...)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Dali doplati nesto? Kakva bese procedurata za prefrluvanje?
Ne...lani vo Avgust mi se javija dali se soglasuvam da dobijam plus brzina i nekoi plus kanali za ista cena no vo zavisnost dali ima tehnička moznost.
Nadgradbata ja čekav 7-8 meseci i ne dobiv izvestuvanje...tuku samiot osetiv pogolema brzina
Merev nekolku pati i se javiv.....i mi ja potvrdija informacijata deka sum na Vdsl
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Нормално дека на HD e подобро.SD сликата е доста матно.

Лошо е што нема опција да се види резолуција и такви други податоци на Макс тв.
mi se pojavi problem.so neotel so diskonekcii na antenata a optika nemaat ke mora da se vratam na telekom nesakam da se vratam bidejki nemaat eurosport ama nema kade toa e toa mnogu dobra programska sema imaat ama.ete so LTE slabi se barem kicevo
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
mi se pojavi problem.so neotel so diskonekcii na antenata a optika nemaat ke mora da se vratam na telekom nesakam da se vratam bidejki nemaat eurosport ama nema kade toa e toa mnogu dobra programska sema imaat ama.ete so LTE slabi se barem kicevo
Ne te razbrav za Kičevo????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom