MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Јас се разочарав,мажот ми прошлиот месец на 4 април веќе немаше интернет,демек го потрошил,а незнам на што.Дома, во двор имаше, а штом ќе излезеше од двор немаше.
Ништо посебно не правеше за тие четири дена,а како се потроши незнам.
Пошто гледам сите ти помогнаа, да пробам и јас. Прво мобилен интернет не можат да ти крадат, освен ако не пуштал Hotspot и во тој случај има лозинка секако па морал тој што краде да ја знае, скоро невозможно. Во телефонот имаш опција во data usage секој месец од први до крај на месец колку гига си потрошил. Постои исто Телеком апликација во која можеш да проверуваш во секое време колку од интернетот е потрошен, колку ти е сметката и тн. Има и многу апликации за следење на состојбата на интернетот, еве некои за Android:
1.Telekom MK-ова е нивна апликација, треба да се регистрираш.
2.Data Usage
3.3G Watchdog Data Usage
4.My data manager
5.myAT&T
6.Data usage monitor

Постојат многу начини да провериш дали операторот ти краде од интернетот. Се надевам ти помогнав.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Пошто гледам сите ти помогнаа, да пробам и јас. Прво мобилен интернет не можат да ти крадат, освен ако не пуштал Hotspot и во тој случај има лозинка секако па морал тој што краде да ја знае, скоро невозможно. Во телефонот имаш опција во data usage секој месец од први до крај на месец колку гига си потрошил. Постои исто Телеком апликација во која можеш да проверуваш во секое време колку од интернетот е потрошен, колку ти е сметката и тн. Има и многу апликации за следење на состојбата на интернетот, еве некои за Android:
1.Telekom MK-ова е нивна апликација, треба да се регистрираш.
2.Data Usage
3.3G Watchdog Data Usage
4.My data manager
5.myAT&T
6.Data usage monitor

Постојат многу начини да провериш дали операторот ти краде од интернетот. Се надевам ти помогнав.
Фала многу,ќе пробаме:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Сериозно се размислувало Дојче Телеком да се повлече од македонскиот пазар и со тоа да следи продажба на Македонски Телеком. Повеќе за ова во соодветнава тема (кликни на црвеното :) )
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Сериозно се размислувало Дојче Телеком да се повлече од македонскиот пазар и со тоа да следи продажба на Македонски Телеком. Повеќе за ова во соодветнава тема (кликни на црвеното :) )
Логична опција, по толку украдени пари и толку далавери напраени.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Сега е шанса да си го вратиме назад.
A што да вратиме назад ?

Можеби со продажбава ќе биде радост за другите оператори па Арена спорт каналиве ќе се достапни и кај другите оператори :)
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.709
A што да вратиме назад ?

Можеби со продажбава ќе биде радост за другите оператори па Арена спорт каналиве ќе се достапни и кај другите оператори :)
Џабе, кога пак Телеком ги купи правата за територијата на МК.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Можно е само предупредување до оваа Влада да не се меша во компанијата ,со поставување на директори кои се партиски војници и немаат никаков допир до телекумуникации или менаџирање со таква компанија како што е Македонски Телеком
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.709
Btw, има некој информација со колку битрејт им се каналите СД и ХД? Или тоа го местат посебно кај секој корисник во зависност дали е оптика или АДСЛ? Бидејќи ми нема логика некако ако користиш АДСЛ 12 Mbps, а еве просечно да земам да ХД каналот има битрејт 10-11 Mbps (на Вип толку е) на корисникот му остануваат само 2 Mbps? Или пак многу ги компресираат кај АДСЛ линиите а кај оптика го зголемуваат? Доколку знае некој нека сподели мислење.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
403
Поени од реакции
160
SD kanalite se okolu 2,5 megabiti maksimum a HD kanalite se do 4 ili 5 megabiti ova za adsl, a za optika neznam
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Веќе некое време не им е точна програмската шема на Nat Geo каналот околу 14 часот кога ја има емисијата ,,Banged up abroad''. Секад пишува друго нешто.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Веќе некое време не им е точна програмската шема на Nat Geo каналот околу 14 часот кога ја има емисијата ,,Banged up abroad''. Секад пишува друго нешто.
лани беше истото и со Дискавери....им се јавив на 080012345, и кога им објаснив ми рекоа дека тоа ги надминува нивните овластувања и ме префрлија во некој повисок сектор.

За недела-две ја средија работата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom