MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
od kade taa informacija deka ke ja ima na operatorive?
Па доби дозвола за емитување преку оператор и ќе ја пуштат на повеќето оператори вклучувајќи ги и овие што ги набројав.
http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/288/134185911[DOUBLEPOST=1522263842][/DOUBLEPOST]За тие што го имаат Балкан пакетот: Црногоскиот канал ATLAS од денес има свое ново име и променета програма. Од сега каналот се вика А1.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Го имаат регистрирано и францускиот канал TV5MONDE.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Денес сакав да гледам на лаптопот тв во живо и одам на телеком што беше тој сајтот и нема... Има мах го нешто и вика најави се,е арно ама не можам изгледа дека треба да се плати 99ден за да може да гледаш,ги укинале и основните канали што можеше да се гледаат преку интернет.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.744
I jas probuvav da se najavam...i kontoto go staviv od smetkite, i pak ne saka ...

Alternativa im e konkurentskiot strim...

https://webtv.vip.mk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Aпликацијата Maxtv ја исклучиле и сега кога ќе влезеш на неа има известување да се инсталира MaxTv Go

На МaxTv Go се и неколку странски канали а на МаxTv беа само македонските оние што ги има на web.maxtv.mk ама и тоа исклучиле.

И сега ќе ни наплаќаат за гледање македонски канали ?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.744
Имате и андроид апликација MaxTv кај што се само македонските.

Значи постои MaxTv и MaxTv Go апликација.

На МaxTv Go се и неколку странски канали а на МаxTv се само македонските оние што ги има на web.maxtv.mk
Ako sakaš piši kolku se plaća gledanje Tv na ovie app...normalno za pretplatnici na Telekom
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Ako sakaš piši kolku se plaća gledanje Tv na ovie app...normalno za pretplatnici na Telekom
За Магента 1 S и М е во пакетот вклучен MaxTv Go без доплата.
За другите пакети се плаќа 99 денари.

Подетално тука на линков
https://www.telekom.mk/maxtv-go.nspx

A онаа МaxTv апликација не работи веќе и единствена опција за гледање на интернет од Телеком е MaxTv Go.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.744
Za žal iako sum na Telekom i so MaxTv i so mobilen...nemam Magenta(na različni iminja ni se vo familijata)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
МaxTv Go е сеуште во фаза на реализација, не е целосно како што треба.

Видеотеката таму е со 4-5 стари епизоди од Еден на Еден и една детска серија. Премотување само има на МРТ 1 и уште некој мислам имаше од македонскиве.
HD само Арена Спорт и МРТ 1.
Слабо со канали скоро се е она основното музички VH1, DM SAT, HAYAT музичките, Balkanika, а од Спорт нема Спорт клуб само Арена од филмски нема Cinemax, HBO туку M1двата канали, FOX Movies, Fox Life, Fox Crime, Viasat Tv 1000, Tring Max, Tring Fantasy со превод на македонски, детски Nickelodeon, BabyFirst, Minimax, Hayatovci, документарни сите Viasat, Nat Geo, DaVinci, Nat Geo Wild и информативен Ал Џезира .[DOUBLEPOST=1525635355][/DOUBLEPOST]
Za žal iako sum na Telekom i so MaxTv i so mobilen...nemam Magenta(na različni iminja ni se vo familijata)
Ти работаат ли некој канали на МаxTv ? Гледам доста канали се во прекин. Дали тоа е ради дождот ?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.976
Поени од реакции
14.744
Da...tie sto gi gledam rabotat...no jas sum od Kičevo
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.894
Поени од реакции
7.569
Некој од каналите не работеа, најверојатно од врнеживе па од сателит што ти ја знам се губи сигнал.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Некој од каналите не работеа, најверојатно од врнеживе па од сателит што ти ја знам се губи сигнал.
Идиотизам. На толку пари они уште со сателити а имаат оптика до Јапонија...
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Идиотизам. На толку пари они уште со сателити а имаат оптика до Јапонија...
А што мислиш од кај ги преземаат телевизиите? Нормално дека од сателит...
Освен овие нашиве што се т.н. кабелски интернет телевизии што немаат дозвола да се емитуваат терестијално .Пример Нова тв , 1 Тв итн..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom