MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Ako nemozat da gi stavat hrt kanalite barem da ja stavat nova hrvatska i prva srpska tv.
Sekako bez doplata.
Нема проблем за тебе и Пинк без доплата ќе биде. Сеа ти дадоа да одмориш малку напна у темата за Телекабел. Пинк Пинк Пинк им ги отече топките в гаќи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Dali ke ima drug kanal na mestoto na sitel 3 ? Na broj 9.
Засега не, освен ако не се отвори македонски нов тв канал што во скоро време и не верувам тоа да се случи.

Како и да е сепак мислам кога тогаш и Канал 5 плус ќе стави клуч. МРТ најавуваат нови канали ама уште не е конечно официјално кога тоа ќе биде.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Засега не, освен ако не се отвори македонски нов тв канал што во скоро време и не верувам тоа да се случи.

Како и да е сепак мислам кога тогаш и Канал 5 плус ќе стави клуч. МРТ најавуваат нови канали ама уште не е конечно официјално кога тоа ќе биде.
Telekom treba da stavat zamena nemora da e makedonski tv kanal bitno e na toj broj da ima drug kanal da ne e prazno mesto moze tv nova hrvatska.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Telekom treba da stavat zamena nemora da e makedonski tv kanal bitno e na toj broj da ima drug kanal da ne e prazno mesto moze tv nova hrvatska.
Мајке ти, дај елаборирај зашто е важно (а не битно) да се има канал на бројот 9?! Баш ме интересира, како и сите останати членови овде...

Ах кајгано, имаш среќа што не сум администратор, секој ден банови ќе имаше...
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Мајке ти, дај елаборирај зашто е важно (а не битно) да се има канал на бројот 9?! Баш ме интересира, како и сите останати членови овде...

Ах кајгано, имаш среќа што не сум администратор, секој ден банови ќе имаше...
Vazno e sekoj operator da ima sto poveke kvalitetni tv programi vo svojata tv ponuda i sekako zadovolni korisnici
Nova hrvatska e eden od pokvalitetnite tv kanali zatoa go predloziv toj tv kanal.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Vazno e sekoj operator da ima sto poveke kvalitetni tv programi vo svojata tv ponuda i sekako zadovolni korisnici
Nova hrvatska e eden od pokvalitetnite tv kanali zatoa go predloziv toj tv kanal.
Не сум психијатар, ама мајке ми втор факултет би запишал за доктор да бидам...

pink moze li da go stavat?
Mora pink da bide megju prfite kanali nemoze vaka vekje! :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Ај доста беше со Pink нема потреба да ја полниме цела тема за нив и нема потреба од расправии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom